Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) 3

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariarusu spune:

buna dragelor
nu stiu daca nu am sa fiu un pic pe linga subiect dar vreau sa va cer parerea si ajutorul
am fost la tara zilele astea si am intalnit acolo o femeie de fapt sunt vecinii bunicului meu mutati acolo de curand , din cei doi copii pe care ii au fetita cea mica e asmatica si au mari probleme cu ea , se trezeste noaptea si nu are aer, tuseste ...face crize . Are pulverizator din acela micut dar zice ca nu se prea descurca nu e suficient sau nu o folosi unul adecvat.Eu vreau sa va intreb daca nu ati avut careva ceva aparat sau daca nu aveti de dat care sa-i faca noptile mai usoare fetitei, ei zic ca au fost si la medici dar e scump si nu isi permit tratamente complexe.
Dati-mi cumva de stire daca aveti vreo idee
Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

quote:
Originally posted by bv33kmi

quote:
Originally posted by Pegasis

Daniela, eu inca mai am salteluta de copii. Nu stiu ce dimensiune are, dar cred ca se potriveste la orice patut. E umpluta cu iarba de mare si e in stare foarte buna.

Si hainute am pt virsta de 5-6 ani si incaltaminte marimea 28-29-30.

De asemenea, am de dat un Babyhaler de la GlaxoSmithKline pt copilasi de 1-3 ani.

Stiu ca nu-si prea are locul aici, dar am niste casete video (VHS) cu desene animate (Walt Disney) si cum noi nu mai avem la ce sa le vedem, le dau. Nu mai stiu cit de bune calitativ sint, ca noi nu ne-am uitat la ele de vreo 6 ani. Pot sa scriu si titlurile daca e cineva interesat.


"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume." (Enriyeu Castaldo)



As avea eu nevoie de babyhaler, multumesc, adresa mea de e-mail este cami.mihai@gmail.com. Multumesc inca odata. Camelia Mihai



Pegasis,nici nu am observat mesajul tau.As avea eu nevoie de hainute pentru baietelul de care vorbeam in mesajele anterioare,Victoras.Da un semn te rog daca mai e valabila oferta.Multumesc.


La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Mirella, trimite un PM la Pegasis!
oferta cred ca este valabila inca, dar contacteaza-o direct!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianc spune:

Dragilor,

Vreau sa va multumesc in numele Alexandrei pentru ca vreti sa o ajutati.
Si ea vrea sa va cunoasca si s-ar bucura de orice ajutor.
Am vorbit cu ea azi, sambata de dimineata si mi-a spus asa:
daca vreti sa va intalniti, ea in fiecare sambata si duminica
este de dimineata de la 8 la Biserica Sf Andrei, din Aleea Parva 1B,
cartier Drumul taberei (capatul troleelor 91-90-93) la VALEA
IALOMITEI.

Stiu ca vreti sa o vedeti in poze, cu toti copiii, dar trebuie sa ma
credeti ca dupa ce acest articol a fost publicat la ziar:
http://www.curentul.ro/curentul.php?numar=20070312&cat=12&subcat=100&subart=52818

barbatul ei i-a facut un scandal acasa monstru
si de atunci isi doreste sa nu mai fie luata in poze.

Credeti-ma ca are niste copii superbi, m-am intretinut
de dimineata cu pustiulache mic de 4 anisori, Gabriel Marius; statea sub pungile
agatate de mama-sa sub o macara si radea nevoie mare.

Ii ia cu ea in fiecare zi, pentru ca nu are cum sa-i lase acasa.
V-ar invita la camin, dar NU are voie sa aiba vizite acolo-
cei de la administratie sunt impotriva vizitelor (e strigator)
pentru ca acolo e CAMIN si nu CASA.

Deci singura solutie este sa va intalniti la biserica sambata sau
duminica de dimineata. Alexandra e de gasit intotdeauna la
lumanari- intrebati pe oricine si va va spune unde o gasiti
pe Alexandra, e nedespartita de locul ei.


Acum are o neoie urgenta: cineva i-a promis un frigider (care e localizat
chiar in blocul din fata bisericii) si nu are masina
sa-l care. Mancarea a inceput sa i se strice prin camera de la camin,
pentru ca s-a mai incalzit afara.
E nevoie de un pick-up -o prietena de-a mea are si ea sa-i dea o canapea

Putem oare sa-i gasim o masina sa-i transporte tot ce are nevoie? Costa cam
500.000?

Va multumesc in numele ei si sa ne auzim de bine. Cu daruri pentru cei saraci,
din suflet! Cum zicea Iordache Golescu: "Facerea de bine, din dragoste se face." si "Gandurile bune RODESC IN FAPTE BUNE."
O primavara frumoasa!

m

Pentru un ajutor, ma puteti contacta pe mine oricand doriti: 0729.029.484.



--
Monica Gheorghiu, MBA
Cell: +40 729 029 484
Yahoo ID: cer_cu_soare

"Cea mai buna investitie este in fiinte, in copiii tai, in semenii tai - ei vor duce mai departe ceea ce tu pui mai bun in ei" www.supradotati.ro/monica_hurdubei.php" target="_blank">Monica Hurdubei, cea mai tanara pianista care canta ca solista in concerte cu orchestra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

quote:
Originally posted by Mirrella

Pegasis,nici nu am observat mesajul tau.As avea eu nevoie de hainute pentru baietelul de care vorbeam in mesajele anterioare,Victoras.Da un semn te rog daca mai e valabila oferta.Multumesc.

Mirrella, toate hainutele/pantofiorii erau de fetita si le-am dat.
Daniela, poti sa faci tu modificarea pe prima pagina te rog? De asemenea, i-am scris Cameliei pt babyhaler (deci poti sa-l stergi si pe acesta) si am dat si casetele. Deci a mai ramas o salteluta. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Maria , eu am folosit Ventolin pentru ca si eu am bronsita astmatiforma si mi-a ajutat mult .Nu e foarte scump , e in jur de 10-12 ron dar nu stiu daca se foloseste si la copii .

.............................
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. copiii abandonati!

Prietena mea cea mai buna poate muri!http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97264

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

quote:
Originally posted by Pegasis

quote:
Originally posted by Mirrella

Pegasis,nici nu am observat mesajul tau.As avea eu nevoie de hainute pentru baietelul de care vorbeam in mesajele anterioare,Victoras.Da un semn te rog daca mai e valabila oferta.Multumesc.

Mirrella, toate hainutele/pantofiorii erau de fetita si le-am dat.
Daniela, poti sa faci tu modificarea pe prima pagina te rog? De asemenea, i-am scris Cameliei pt babyhaler (deci poti sa-l stergi si pe acesta) si am dat si casetele. Deci a mai ramas o salteluta. Multumesc


"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume." (Enriyeu Castaldo)




Nici o problema,Pegasis,multumesc pentru raspuns.Toate cele bune!


La ce bun sa contrazici o femeie? E mult mai rentabil s-o lasi sa-si schimbe singura parerea. - Jean Anouilh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariarusu spune:

mersi Laura , stiu ca si d-na dr ne mai dadea Ventolin , am sa-i transmit.
Mai vreau sa-i multumesc in mod public lui Dyonise pentru tot ajutorul pe care mi l-a dat pentru fam Irimias , esti o mare doamna Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

mariarusu- Am primit vineri pachetul de la tine azi va ajunge incaltamintea de la tine la cei 2 baietei.


Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani si 4 luni - Edi 2 ani jumate

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Folosesc cuiva un sutien de alaptat aproape nou alb marimea 80B si vreo 30 de perechi de tampoane de san (majoritatea ambalate individual)? Sper sa nu fiu ca nuca in perete dar parca e pacat sa le arunc. Mai am o cutie de Milumil 1.

Mergi la inceput