viata merge mai departe ?!?

viata merge mai departe ?!? | Autor: sweet__angel

Link direct la acest mesaj

dupa ce m-am despartit de prietenul meu cu care am stat 3 ani , si dupa o despartire urata in care am tot lungit-o asa crezand ca se desparte de cealalta(cu care a stat o luna si pentru care cred ca s-a rupt tot intre noi) ,am hotarat sa ramanem doar prieteni. el cel putin asa zice ca toata viata o sa raman cea mai buna prietena a lui , doar ca eu nu prea vreau asta , in sensul ca ori am tot , ori daca nu , nu vreau nimic.

inca mai sper ca daca imi schimb atitudinea o sa se intoarca la mine.. prin atitudine inteleg sa fiu mai indiferenta , pentru ca doar eu am luptat sa salvez relatia asta , si de fiecare data reuseam doar ca el gresea iar.

incerc sa ma intalnesc cu altcineva .. doar ca nu prea stiu cum .. desi am 21 de ani.. de vreo 3 stau doar cu el si toti cei care ma cunosc ma stiu inaccesibila.. si nici eu nu stiu cum sa merg mai departe .. si simt ca mi-ar face bine sa am pe altcineva sa ma indragostesc si sa uit o relatie bolnava care m-a facut sa sufar.

voi ce parere aveti ? care e solutia sa uit si sa merg mai departe ? sa ma indragostesc de altcineva mi se pare cel mai la indemana,, doar ca asta nu se intampla atunci cand vrei ,si de asta mi-e si frica ..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Nu dispera, viata merge mai departe. Si inca cum...

Esti foarte tanara, durerea e inca proaspata, dar iti va trece. E greu de acceptat la inceput, fiindca te-ai simti superficiala daca ai sti ca suferinta din dragoste trece relativ repede, insa asta e realitatea. Timpul si distanta vindeca aproape toate ranile.

Daca el te vrea doar prietena, iar pt. tine e prea putin, fii consecventa si taie pisica-n doua.

Iar dragostea care iti este menita tie va aparea si ea, poate chiar atunci cand nu mai cauti prea cu foc.

Curaj si speranta!


Felicia

Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Buna , sweet angel,
Sugestiv numele ales de tine, suna foarte frumos!
Asa este, viata merge mereu inainte, chiar daca uneori, noi vrem altceva. Esti foarte tanara, mult prea tanara ca sa iti doresti o alta indragostire, imediata! Sfatul meu: E mai bine sa-ti iei un timp numai pt tine, sa te ocupi de sufletul tau putin, sa analizezi trecutul si viitorul, sa vezi partile frumoase din tine si din viata, abia apoi sa vrei sa te indragostesti din nou. Si apropos, indragostirea e ceva spontan, natural, vine de la sine, atunci cand doua persoane....
iti doresc sa fii fericita si sa treci cu bine peste aceasta perioada.
Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweet__angel spune:

si totusi e ceva ce as vrea sa inteleg.. daca nu ma mai vrea ..( de fapt cred ca el ar fi vrut sa stea cu amandoua .. si eu l-am pus sa se desparta de ea.. si nu a vrut pt ca il ajuta la scoala la proiecte.. zice ca nu poate sa se certe cu ea ) de ce ma suna in fiecare zi .. de ce imi ia tot felul de cadouri...?!?
imi stie toate nr de tel ..chiar nu pot sa ma departez de el si de trecut pt ca tot ma cauta cumva..

asta ce va spune?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Buna sweet_angel
Cine stie ce vrea prietenul tau?? Cine stie ce e in mintea lui?? Poate vrea sa vada cum evolueaza relatia cu cealalta, poate se gandeste sa nu renunte la nici una din voi, pt moment....cine stie??? Ce e important acuma, ca tu sa VEZI bine ce sentimente are el si daca consideri ca relatia mai are viitor... atunci lupta, daca nu renunta.Ca sa nu te chinui si mai tare, iti faci zile grele degeaba daca continui cu o relatie nesigura. Parerea mea si sfatul meu!
Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
imi stie toate nr de tel ..chiar nu pot sa ma departez de el si de trecut pt ca tot ma cauta cumva..


nu-i mai raspunzi. Ii dai ignore.
Mare brinza... d'aia nu poti "sa te indepartezi", pentru ca iti stie nr. de telefon.


Si daca te intrebi de ce te cauta... pai de ce sa nu te caute, ca doar lui ii place asa, cu fundul in doua luntrii. Se gindeste ca poate, poate va convinge pe amindoua... dah, cine mai e asa mare barbat ca el?!

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klato spune:

Subscriu la ce zice Elise. Daca tu iti inchipui ca sentimentele lui profunde pentru tine il fac sa te sune, te inseli.

Iti stie slabiciunea pe care o ai pentru el si profita. Deh, nu-i mai bine cu doua decat cu una? Daca se poate, se poate; daca nu, nu-i nici un bai. Pentru el in mod cert viata merge mai departe.

Ar fi cazul sa mearga mai departe si pentru tine. Stiu ca la varsta pe care o ai (ai pomenit de proiecte la scoala) totul pare o imensa tragedie. Crede-ma ca nu e .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

timpul vindeca orice rana. numai sa fii tu 100% hotarata sa o rupi cu el si durerea va disparea in timp.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Si eu am fost despartita de prietenul meu dupa 4 ani si ceva , chiar inainte de bac si admitere mi-a spus asta . Am plans , am slabit ,a m suferit , am trecut cu bine de examene si am plecat la mare.
El avea o relatie , eu care din clasa a 8-a eram cu el am fost uimita de cati baieti la care nici nu m-as fi gandit imi faceau avansuri. Nu conteaza deci ca ati fost impreuna , daca unuia ii place de tine si doreste mai mult dar are bun simt normal ca nu iti spune ca timp est intr-o relatie , ci atunci cand esti singura.
Oricum , nu cred ca ideea cea mai buna este sa te arunci in alta relatie acum , e fix ceea ce nu iti trebuie.
In legatura cu ce vrea el si sentimentele lui .Pai daca ar fi vreun sentiment profund ar fi cu tine , nu cu voi sau cu ea . ;) Asta in primul rand. Ca e nehotarat nu conteaza , macar prietenul meu a avut bunul simt sa-mi spuna ca vrea sa ne despartim. E vad ca nu are asa ceva.
Scuzele alea cu colega si proiectul sunt de copii mici , ce Dumnezeu! Cum sa-ti spuna ca nu se desparte d ea pt. ca fac un proiect impreuna? Jeez

Vei vedea ca viata merge inainte foarte bine. Nu te mai fa presh la picioarele lui si lasa scuzee astea pe care nici tu nu le crezi.Nu conteaza ca te suna si-ti trimite cadouri atata timp cat el e cu alta sau cu amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by XIO

Oricum , nu cred ca ideea cea mai buna este sa te arunci in alta relatie acum , e fix ceea ce nu iti trebuie.



Asa mi-au spus si mie vreo doua prietene, cu cele mai bune intentii de altfel, uimite ca ma lansasem intr-o noua relatie dupa ce nici bine n-o terminasem pe precedenta. Au fost si mai uimite cand, dupa un an, relatia mea s-a transformat in casatorie. Deci nu se stie niciodata!

Cristina

BEST OF ROBERT
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Da-i timpului timp...nimeni nu-ti poate spune cind va inceta durerea,nici macar tu nu poti sti raspunsul. Trece,uneori mai greu alteori nu,urme lasa oricum.

Mergi la inceput