viata merge mai departe ?!?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sweet__angel spune:

si ceea ce ma doare cel mai tare e ca el ma tot roaga sa nu-i zic nimic de noi celeilalte fete , care n-are nici o vina pt ca si pe ea a mintit-o . Nu stiu daca e bine dar i-as trimite niste poze cu noi si i-as zice ca in timp ce e cu ea e si cu mine.. poate il lasa in pace si poate ramane singur.. stiu ca nu e bine sa ma razbun.. dar asta as face.. poate ar parea doar ca sunt geloasa si ar rade amandoi de mine .. sau poate ea nu ar accepta si s-ar desparti .. oricum nu-s de mult timp impreuna , cam o luna..

uneori nu inteleg cum dispare dragostea asa si ramane doar ura si suntem cei mai mari dusmani si cu toate astea desi ne facem rau amandoi nu ne despartim..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Cristina , sunt rare cazurile de genul asta.



Angel , stai ca nu am inteles , voi mai sunteti impreuna , sau ce ?Eu nu stiu de ce iti mai pierzi vremea vorbind cu el altceva decat strictul necesar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

quote:
Originally posted by Elise


Si daca te intrebi de ce te cauta... pai de ce sa nu te caute, ca doar lui ii place asa, cu fundul in doua luntrii. Se gindeste ca poate, poate va convinge pe amindoua... dah, cine mai e asa mare barbat ca el?!

Elise & BBLisa




Exact asta vroiam sa zic si eu... mi-a luat-o Elise inainte.


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

quote:
Originally posted by sweetangel

si ceea ce ma doare cel mai tare e ca el ma tot roaga sa nu-i zic nimic de noi celeilalte fete , care n-are nici o vina pt ca si pe ea a mintit-o . Nu stiu daca e bine dar i-as trimite niste poze cu noi si i-as zice ca in timp ce e cu ea e si cu mine.. poate il lasa in pace si poate ramane singur.. stiu ca nu e bine sa ma razbun.. dar asta as face.. poate ar parea doar ca sunt geloasa si ar rade amandoi de mine .. sau poate ea nu ar accepta si s-ar desparti .. oricum nu-s de mult timp impreuna , cam o luna..

uneori nu inteleg cum dispare dragostea asa si ramane doar ura si suntem cei mai mari dusmani si cu toate astea desi ne facem rau amandoi nu ne despartim..








Si tu chiar l-ai mai vrea inapoi??? Dupa toate astea? Hmmm. Eu zic sa te trezesti si sa realizezi ca meriti mai mult si mai bine decat atat! De ce sa te cobori tu la asa ceva, cand ar trebui de fapt sa tai raul de la radacina si sa-i spui tu clar si raspicat sa te lase in pace, sa se duca la ea sau la cine vrea, ca la tine nu mai are ce cauta... adica, cum? Pe ea vrea sa o protejeze dupa o luna (de cand sunt impreuna), dar la sentimentele tale nu s-a gandit?! Pai daca ea e asa speciala, sa stea cu ea... ce mai vrea de la tine? Parerea mea e ca nu te respecta! Foarte bine, nu e sfarsitul lumii! DAR!!! Respecta-te tu! Da-i frumusel un picior in partea dorsala si vezi-ti de viata, ca esti tanara si meriti mai mult decat ce-ti ofera el.


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Esti inca tanara si ai tot timpul din lume sa realizezi ca lumea nici nu a inceput nici nu s-a sfarsit cu relatia asta.


Suntem in top 100


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by sweetangel
Nu stiu daca e bine dar i-as trimite niste poze cu noi si i-as zice ca in timp ce e cu ea e si cu mine.. poate il lasa in pace si poate ramane singur..

...............

uneori nu inteleg cum dispare dragostea asa si ramane doar ura si suntem cei mai mari dusmani si cu toate astea desi ne facem rau amandoi nu ne despartim..










Ai vrea sa ramina singur ca sa-l iei inapoi sau ca sa-l vezi suferind de singuratate?

Si ce anume inseamna "desi ne facem rau amindoi nu ne despartim"?




Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Da, XIO, sunt rare, se prea poate, dar daca imi refuzam de la bun inceput relatia asta pe motiv ca am inceput-o la atat de putin timp fata de cea anterioara, nu mai aveam nici sotul si nici copilul pe care ii am. Si nu era pacat?

Cristina

BEST OF ROBERT
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Cristina , ideea este sa nu se arunce intr-o relatie doar ca sa-l uite pe fostul.
Presupun ca tu nu te gandeai cum sa-l desparttip de prietena lui si nu plangeai prin perne cand ai inceput relatia , nu ?
Daca te indragostesti e ok , dar daca incepi ceva doar ca sa uiti , mai bine iti iei un bilet la film.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

E drept ca situatia mea era diferita. Eu am pus punct fostei relatii si mi-a fost usor sa-mi vad mai departe de viata mea.


Cristina

BEST OF ROBERT
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justina16 spune:

si eu cred ca nu este bine sa te arunci intr-o alta relatie , sperand ca asa il vei uita mai usor pe celalat. Dar o companie barbateasca nu strica. Este bine sa ai si prietene, dar uneori, partea masculina, e mai eficienta in a te face sa treci mai usor peste o despartire.
Eu ma confrunt cu o problema similara(inpreuna de 3 anI, mi-a ascuns o relatie de 7 luni cu alta tipa), numai ca eu nu il mai vreau inapoi.
As avea totusi o problema: cum il convingi pe un amic de-al tau, ca tu vrei mai mult de la el, fara ca el s acreda ca i te arunci in bratele primului venit?

Mergi la inceput