Durerea unei pierderi de sarcina (19)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mari tocmai tie nu ti-am zis doua vorbe! Ce ma bucur sa vad ca sunteti bine Nu stiu ce inseamna valorile de care vorbesti, dar sper sa nu fie nimic grav


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Dragele mele, din pacate saptamana asta se anunta fffffffff agitata si o sa intru rar. Examenele merg bine, multumesc de intrebare, la cel de dumimica am luat 9, dar tot atunci am aflat ca pana pe 12 martie trebuie sa predau lucrarea de licenta. Asa ca printre picaturi la munca, imi fac treaba, rezolv grilele pt urmatorul examen si scriu si la lucrarea de diploma. Sunt un adevarat Napoeon . Dar lasa ca trec eu si peste asta. Macar am activitate si imi tin mintea ocupata sa nu o iau razna.
Pupici tuturor


catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-mersi pentru cuvintele tale dulci...Nu stiu ce este cu mine,de ce nu pot sa fiu si eu ca voi sa pot spune"gata fetelor vom incerca si noi din nou"De ieri sunt intr-o stare ff proasta,sunt atat de deprimata,sper sa imi treaca odata,aseara am palns din nou,tot cu gandul la micuta noastra am fost,la perioada cand am fost gravida...Daca merit acesta bucurie atunci de ce Dumnezeu mi-a luat-o?offf e atat de greu!Ma bucur ca lui Domninik ia trecut virusul!sunetti o familie perfecta!
Jojo-Miha-mi-e greu,mi-e greu sa nu ma gandesc la micuta noastra,mi-e greu sa-mi continui viata cu aceasta durere imensa...Off sper pot si eu sa fiu ca voi intr-o buna zi!Da azi ar fi trebuit sa-mi vina uratii dar nici urma de ei,nici simptome nu am dar mie si luan trecuta mi-a venit mai tarziu deci sunt sigura ca vor veni!
L5485-nu sunt draga mea deloc deloc puternica...mai mereu plang si ma tot gandesc si nu pot merge mai departe normal...
Joahnna-stiu ca toate astea ma termina dar nu pot altfel si nu stiu daca voi reusi vreodata sa am un bebik oricat de mult ne dorim...
Ma scuzati ca nu v-am scris la toate dar sunt cam trista si deprimata si nu ma pot concentra atat de bine!oricum va pup dulce pe toate!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Catalina, felicitari pentru nota 9, si mult spor si succes la urmatoarele examene, lasa ca trec toate si nici nu o sa-ti dai seama cand o sa te trezesti graviduta:)

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

michelle, iubito, imi pare tare rau ptr suferinta ta, sa stii ca nu stiu sa-ti zic de ce s-a intimplat asa, de ce toate fetele astea minunate sufera? de ce sint razboaie, de ce mor oameni, copii, nu stiu, nu mai cauta raspunsul si atunci vei reusi sa mergi mai departe, raspunsul oricum nu-l vei gasi!(din pacate) nu sintem o familie perfecta, ptr ca nu exista asa ceva,dar fiecare isi face un mediu al lui, care ptr el e roz si perfect!vei reusi! si daca esti cumva gravi, voi fi ffff fericita ptr tine, e ceeea ce ai nevoie!

jojo, bafta la cardiolog!

catty, felicitari ptr examene!

Flavia 26+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Salutare, fetelor, si de la mine. Nu stiu cum se face, dar cum zic si eu ca ma mai eliberez un pic cu treburile, parca mai rau se aduna. Biroul meu nici nu se mai vede de atatea hartii, sper sa o scot la capat pana la urma.
M-a pus naiba sa ma inscriu la niste cursuri de contabilitate (munca mea nu are tangenta foarte mare cu conta, dar tb sa-mi ajut barbatu' cu firma. Pana acum contabila si-a facut de cap cu hartiile - in care amandoi ne-am uitat ca matzele si el si-a pus semnatura si stampila si evident intreaga raspundere). Asa ca am zis ca macar unul din noi sa aiba habar, cat de cat, cum e hartogaraia asta.
Asa ca timpul meu liber, si-asa limitat, a devenit aproape inexistent.

Uitandu-ma eu in urma, la ce ati mai scris, am vazut ca sunt nascuta in aceeasi zi cu Andreea. Si eu care credeam ca nu s-a mai nascut nimeni pe 16 aprilie ...Inseamna ca o sa dam un party comun, eventual (si) cu clatite, ca vad ca ar avea mare trecere.
Oricum, pe mine asa m-a cucerit sotu', cu clatite - avea 18 ani si nu prea stia sa gateasca altceva, dar erau cele mai bune pe care le-am mancat. Si acum, la noi in casa tot el e responsabilul cu clatitele.

Flavia, draga mea, nu e chiar asa mare suspansul ca bebe nu vrea sa se arate in partile rusinoase , fiind primul copil nici nu prea pot sa zic ca am preferinte. Singura mea dorinta e sa fie sanatos. Tu, mai lasa lopata aia, ca eu la dr ajung abia peste vreo luna si cred ca e prea tarziu sa-l mai intreb de sporturi extreme.

Laura, . Am o burtica destul de mica, nici nu prea se cunoaste, oricum, ceilalti nu au sesizat nimic schimbat la mine. Chiar ma speriasem intr-un timp, aveam eu impresia ca ar tb sa fie mai mare, dar se pare ca bebe are inca loc sa se lafaie.
Te astept sa ne dai vesti bune, acum, ca se apropie Pastele trebuie sa se intample minuni. Ati vazut ca in jurul Craciunului a plouat cu gravidute, ceea ce cred eu ca se va intampla si acum, de Paste.

Pup toate fetele, Mirelush, Mari, Michelle, Ileana, Jojo si celelalte, fara exceptie.

Datoria inca ma cheama la munca .





Gabi 14+
Miracle inside,
Vinovati de un miracol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor!
Am nevoie de ajutorul vostru!
Stiti ca am facut saptamana trecuta analizele de coagulare si am inteles ca ar mai fi 2 care sunt destul de importantae si anume,ProC Global FV NR si ProC Global NR.Se pare ca au legatura cu coagularea sangelui si as vrea sa le fac maine,dar nu am gasit nimic despre aceste analize. Voi stiti ceva?
Revin!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mirela, eu am gasit ca la medlife se fac analizele de care zici
Uite linkul unde le-am gasit (la analize hematologie)
http://www.medlife.ro/tarife_lista_analize.htm

Date despre ce semnificatie au analizele astea, am gasit doar in limba engleza (eventual da o cautare si tu cu google sau cu yahoo)si o sa le gasesti.

Bafta multa, iti tin pumnii.





Gabi 14+
Miracle inside,
Vinovati de un miracol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Flavia asa ziceau si aici ca dupa 7 luni nu mai poti calatori cu avionul, dar am obtinut de la dr. o adeverinta ca pot. Se pare ca se accepta asa, sper sa nu am probleme la aeroport. Cu glicemia nu stiu exact cum stau. Va spuneam ca am facut un test special, mi s-a luat sange la prima ora apoi mi s-a dat apa cu zahar si dupa 2 ore mi-a rafacut testul. Acesta al 2-lea a iesit mai mare cu putin si moasa zice ca e mai bine sa prevenim. Am luat cam 12kg in sarcina asta si moasa zice ca nu e mult.
In tara probabil ca o sa merg la dr.Cezara Bucur, am mai fost la ea la controlul de 6s dupa nasterea trecuta. As vrea totusi sa stiu daca se pricepe la cezariana pt ca as vrea sa fie la fel de bine facuta ca asta ca sa mai pot face bb eventual...
Nici eu nu inteleg de ce nu misca mereu ca sa stiu ca e bine, dimineata sau in cursul zilei il simt f rar, mai mult seara si uneori nu vrea nici atunci. Sper sa iti iasa testul de glicemie bun.
Laura se pare ca vom pleca duminica viitoare si sper sa nu fie nici o problema. Eu sunt inca f activa si ma simt bine in general si cred ca as face fata zborului...acum ramane de vazut.
Mari iti doresc din suflet sa afli numai vesti bune maine. Am decis sa plecam in tara pt ca ne va fi greu dupa nastere, ar urma sa lucram amandoi si bb sa stea cam singurel. Nu ar fi fost o problema pt ca locuim in aceeasi cladire si as fi putut veni des pe acasa (eu sau sotul) daca aveam un sef mai intelegator.
Vivela asa e si la mine, cum zic ca am terminat munca cum apar multe altele si acum ca plec am atatea de facut pt ca vreau sa las totul in ordine. Dar mai am un pic si ajung acasa si intru in prenatal si voi stat acasa 2 ani...

Ileana 31+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Gabi stiu ca se fac la Medlife dar nu stiu daca sunt importante si daca au oarecare legatura cu coagulare sangelui.Multumesc oricum!

Laura ma intrebai in ce saptamana sunt dupa chiuretaj,vineri fac 5 saptamani.Sper sa nu ma insel dar se pare ca incep sa apara simptomele de CM.

Mari bafta maine la eco!Te asteptam cu vesti bune si poate cu poze cu cele 3 printese!

Ileana ce frumos ca vii in tara!Aici o sa ai familia aproape si te vor ajuta cu bebe!Bafta la eco!

Jojo cum a fost la cardiolog?

Michelle te intelegem asa de bine!Incearca sa fii optimista si ai sa vezi ca si la noi va fi bine intr-o zi!Avem atatea exemple in jurul nostru!

Flavia

Fetelor si eu sunt cam deprimata!Nu vreau sa va suparati pe mine daca mai cad cateodata in butoi,dar este o cadere justificata,ma gandesc ca anul trecut pe 8 martie am aflat ca bebeleina mea a murit! Off...atata suferinta chiar ca nu-si avea rostul...a trecut un an de atunci si parca a fost ieri,imi rasuna in urechi si acum cuvintele dr-lui.Nu vreau sa ma gandesc dar durerea este mai presus de tot in aceste momente!

Va pe toate si sunt convinsa ca fara ajutorul vostru nu as fi reusit sa trec peste aceasta durere!Sunteti minunate!



Mirela
"Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici;dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit.Dumnezeu este treaz!" Victor Hugo

Mergi la inceput