Cat sa dureze actul sexual???

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

si eu am inteles tot 20 de minute... actul in sine, nu douaj' de minute de cind ii vine ideea, face si un dush intre timp... pina sforaie.

Pe de alta parte, cam ciudat sa se uite la ceas cind incepe.
Si cind termina.
Sau pui soneria...cum se procedeaza?

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by Luna1

MissParker iti spun eu ca se poate si mai mult de 11 min si fara dureri sau mai stiu eu ce ci in extaz. Si vorbesc din experienta nu din carti.


Ca se poate nu ma indoiesc, da' la mine nu prea e nevoie, ca extazul vine mai repede

D'aia ziceam...


Felicia

Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Originally posted by MissParker

Credeam ca vorbim de actul sexual in sine, nu de preludiu, act sexual, postludiu etc. Alea la noi dureaza peste o ora




si postludiu e 3 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by MissParker

quote:
Originally posted by Luna1

MissParker iti spun eu ca se poate si mai mult de 11 min si fara dureri sau mai stiu eu ce ci in extaz. Si vorbesc din experienta nu din carti.


Ca se poate nu ma indoiesc, da' la mine nu prea e nevoie, ca extazul vine mai repede

D'aia ziceam...


Felicia

Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.




Eh pai poate mai ai chef sa mai explorezi pozitii noi, ritmuri dificile mai stiu eu ce ai vazut aseara la stiri si vrei sa vezi daca se poate...

Si mie mi se intampla sa ma simt bine si doar in 10 min de activitate si chiar daca e sex nebun pe jumulit de haine repede chiar si in trei minute insa vorbeam de supararea omului ca el nu crede ca poate mai mult. Eu sincer cred ca e suficient insa e bine sa stie ca se poate controlo in caz de nevoie si poate dura si mai mult.


Luna 16 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by Guestus
si postludiu e 3 luni?


Nu spun, ca tu ma deochi


Felicia

Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Mai fratilor voi aia care spuneti ca e putin 20' da' la voi cat dureaza? Ca incep sa-mi pun probleme serioase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Nu zice nimeni ca e putin ci doar ca se poate si mai mult. Ca aici e problema omului, ca nu poate mai mult. Unii berbanti pot sa potoleasca fiara, sa o tina in frau mai mult timp, cu educatie binenteles nu e vorba de potenta cred eu ci de educatie la nivel de psihic. (al meu cica, cand e aproape se gandeste la fotbal si ii trece).

In rest daca tu ca femeie te simti bine in trei minute e perfect. (numai sa dureze si la el trei minute nu doua).


Luna 16 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:


Elise, m-am exprimat gresit, mi s-a parut de la sine de inteles ...

Si acum dc e vorba de timp ... asa estimez eu, 20'. Poate e mai mult, poate e mai putin, bineinteles ca nu m-am uitat la ceas for real.



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Miramar da' de ce sa-ti pui probleme??
Vrei mai mult? Atunci poate e ok sa-ti pui, dar nu pt ca altii dau de inteles ca la ei dureaza la nesfarsit. Iti zic eu din experienta ca poate sa dureze si 1 ora jumate. Yo dupa a 2-a intalnire intima nu am mai raspuns la telefon . Si acuma sincer ... nu de durere cum a zis Miss Parker ci ca m-am plictisit pt ca ritmul era acelasi (ppm f f mare)si il mai si vedeam pe domn ca se controleaza si nu-si pierde simturile deloc. Si imi ardea buza dupa o tigara ...

Pe de alta parte poate gresesc ... dar yo dc vad ca nu mai termina ma simt jignita. Ca si cum nu as fi destul de excitanta ca sa-si piarda controlul si sa scape "fiara" cum zice Luna1.

Totusi si yo sunt curioasa: la voi cat dureaza? Tot asa ... estimativ, sunt constienta ca e aberant sau imposibil sa te uiti la ceas.



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
ci ca m-am plictisit pt ca ritmul era acelasi (ppm f f mare)si il mai si vedeam pe domn ca se controleaza si nu-si pierde simturile deloc. Si imi ardea buza dupa o tigara ...


pai aici nu cre' ca durata era problema... ci monotonia, asa si in 20 de minute ai tot timpul sa te plictisesti si sa adormi .... Nenea ala sigur vroia sa faca sex sau masa musculara?!

Si ca sa-ti rapund la intrebare... poate sa dureze citeva minute, daca amindoi sint "in the mood" pt asa ceva, sau asta e contextul.
Sau poate sa dureze toata noaptea... cu preludii, postludii, iar preludii... samd... si pauze de tzigara, evident.
So... nu durata conteaza.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput