Cat sa dureze actul sexual???

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Ileana ma faci sa rad cu pofta de tigara.

In media douaj'da minute e ceva normal cred eu. Nu pot spune exact cat dureaza, sincer daca nu s-a intamplat de ceva timp nu dureaza mai mult de 10 probabil (actul propriu-zis) caci e prea cu nabadai si cred ca daca l-as vedea ca ma mai tine inca 0 juma de ora i-as da cu ceva in cap. Insa stii cum e de obicei ladies first (la orgasm) apoi poate da drumul la fiara. Ca daca nu-i da drumul eu ma plictisesc. Eu sincer ma cam crucesc cand aud ca are duamna cateva orgasme, mie unu imi ajunge.

Insa el mi-a explicat ca e bine sa se abtina caci orgasmul lui e mult mai intens, in plus nu inseamna ca nu il atrag ca daca ar dura mai mult ci ca ar vrea sa-mi ofere mai multa placere.

Da' hai ca spun prea mult din casa.


Luna 16 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Ah am uitat sa-mi termin ideea, daca totusi e sa zicem sambata seara si am planuit toata sapt o seara doar pt noi (dupa ce adoarme cupilu) atunci ne relaxam si dureaza mai mult, mai schimbi pozitia, locatia, etc. Si atunci chiar dureaza mai mult dar nu dau cifre ca nu m-am uitat la ceas.


Luna 16 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

M-am calmat, multumesc.
Sunt normala si barbata-meu e normal. Doar ca a auzit prea multe povesti si a vazut prea multe filme in care ea e calarita o noapte intreaga si urla de extaz si nu se mai satura.

Totusi e vreuna dintre voi care nu se mai satura?
Atunci de ce barbatii cred ca asta ne dorim? Sau e doar impresia mea subiectiva ...



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by ileanna
Totusi e vreuna dintre voi care nu se mai satura?
Atunci de ce barbatii cred ca asta ne dorim? Sau e doar impresia mea subiectiva ...

Never say NEVER.




Practic EI nu se mai satura de sex.. de unde le- veni ideea asta ca noi,nu ne mai saturam, nush...se inseala probabil sa nu se simta vinovati


Someone's pleasure is another's pain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by Luna1

Ileana ma faci sa rad cu pofta de tigara.

In media douaj'da minute e ceva normal cred eu. Nu pot spune exact cat dureaza, sincer daca nu s-a intamplat de ceva timp nu dureaza mai mult de 10 probabil (actul propriu-zis) caci e prea cu nabadai si cred ca daca l-as vedea ca ma mai tine inca 0 juma de ora i-as da cu ceva in cap. Insa stii cum e de obicei ladies first (la orgasm) apoi poate da drumul la fiara. Ca daca nu-i da drumul eu ma plictisesc. Eu sincer ma cam crucesc cand aud ca are duamna cateva orgasme, mie unu imi ajunge.

Da' hai ca spun prea mult din casa.


Luna 16 sapt +Cosmin





corect!! iar daca nu-i da drumul ...il poti face sa-i dea.. ce e dupa el ?? i-auzi domle' ...plus ca una e la 6 dimineata inainte de a pleca la job si alta e la miezu' noptii

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Dureaza in functie de starea de excitatie , de starea fizica , psihica si psihosociala

Nu cred ca o partida de sex buna are u numar de minute care trebuie facute, poti sa ai orgasm si in 2 minute si in 3 ore , conteaza sa fie o activitate fructuoasa.
Aveam o colega in liceu care era multumita doar dupa shpe ore de sex , mi-a povestit ca avea prietenul ei un prezervativ si ea s-a uitat la el spunandu-i ca mai bine nu se mai apuca de nimic pt. ca ii face doar pofta.
Mie p de alta parte pur si simplu nu-mi place sa dureze o vesnicie. Cel mai mult a durat in jur de o ora excluzand preludiul si sincera sa fiu nu m-a incantat mai mult decat altle care au durat mai putin.

calitate , nu cantitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

ce conteaza mai mult: lungimea batului fermecat sau puterea lui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

sau grosimea, forma, curbura, culoarea, mirosul, gustul, textura, temperatura................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

grosimea

Acu pe bune, am vazut un studiu facut de nuj' ce oameni de stiintza, care considera ca dimensiunea ideala a..lui ar fi cam ca manerele alea de usa( maciuliile alea gogonate), "doorknob" cum le zic ei...ca cica fomeea are j'demii de terminatii nervoase la ...intrare, si mai putine 'mai incolo"

Personal nu sunt de acord cu "maciulia", da' nici nu am incercat, ce sa zic

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Sint multe de luat in calcul....vorbind in "dimensionless numbers" ...lungimea/grosime...coeficientul de frictiune...apoi unghiul de atac...presiune...e complicat si ii inteleg pe sexologi ca nu pot sa gaseasca o solutie. Sint un pic ocupat acum...dar o sa vin yo cu o formula universal valabila.

Mergi la inceput