FIV in Ungaria 10

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Paula33,scumpa nu stiu nimic despre hormonul asta dar....vreau sa iti spun ca eu am facut fiv aci in New-york la cea mai laudata si cu pretentii clinica de fertilitate si cu preturi pe masura si.....ma tot duc pe acolo si acum caci vreau o surioara pentru Rudy al meu si am constatat ca pentru doctori normal ca esti doar o pacienta din n-shpe sute pe an si.....atat.Ei isi dau tot interesul sa iasa bine,sa fi multumita de ei,rezultatul sa fie cel asteptat si....nu au nici timp nici dispozitie pentru nimic altceva decat ....prestarea de servicii pentru care sunt platiti,si asta nu pentru ca pacienta e din est,din vest de pe marte sau de pe luna.Deci spune-i prietenei sa nu se simta discriminata pe degeaba.Doctorii isi iubesc timpul si energia si.....nu sunt dispusi sa stea la palavragit prea mult.iti spun ce e important pentru cazul tau sa stii si.....atat,nu e ca la gradinita.Suportul moral il gasim la prietene,familie,partener,pshilog.Daca rezerva ovariana e pe treminate......nu prea cred ca mai are alte sanse decat la fiv cu ovule donate sau adoptie.Asta e viata,toate au un timp al lor din pacate si ceasul bate pentru noi toti.Sustine-o moral pe cat poti si nu o lasa sa isi bata singura cuie in cap chiar si cand nu e cazul!

MIKA,LA MULTI ANI PENTRU MAINE!!!Si eu l-am sarbatorit ieri pe Rudy,avuram petrecere si....se pare ca e topit dupa blonde,Pup-o si pe Alexia din partea noastra!
Irlandeza,faptul ca ai ramas totusi insarcinata natural e un lucru minunat.Inseamna ca ai trompe permeabile si ca ovulezi si......te-as sfatui sa mai astepti macar 1 an caci eu cred ca poti,ai sanse mari sa ramai graviduta natural si....bani de fiv sa-i cheltuiti pe lucruri bune si necesare pentru bebe.Spor la treaba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

andiculeo sa fiu prezenta cu raportul. Acum m-am prins de ce sunt atatea care-mi tin pumnii...sunt cam veche la aspirante si cred ca-i cazul sa promovez la Odisee!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

IRLANDEZA ce sa zic cuvintele sunt de prisos,sunt alaturi de tine,prietena mea a incetat si ea sa singereze dupa 6 saptamini.Acum se simte un pic mai bine,a ramas putin traumatizata dar sper sa treaca cu bine peste aceasta perioada,la fel sper ca vei face si tu.Capul sus draga mea important este ca ai reusit,data viitoare sigur va fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

irlandeza imi pare rau mama..capuu sus ca io dau mana si tot inainteee..
andicu multumesc ,,prompta cum te stiiu
legaturooooo te pupppp voi fi acolo dupa bancutza sa nu te uiti ca stau ascunsa cu pumnii stransi
Paula bun venit pe la noi io zic ca 15 nu'i capat de tara se poate remedia..multa bafta prietenei..si da trimite'o la Szeged nu o sa regrete..
Delia mai stii ca te iubesc?
Mikaaaaa maine e ziua ta??????bemmmmmmmm.."La multi ani iubireee sa fii fericita!!"

va pupez pe toate..mai revin

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Liana cu atatea maini intinse, sigur o sa ma ridic repede.

Pussi, cred ca trebuie sa promovezi intradevar, destul ai stat aici.

Aurel Cris, bine ca i s-a oprit sangerarea prietenei tale. Era cazul dupa 6 sapt. Si sper sa-si revina repede si psihic.

Delia, Andicu, Gabitu, Crinuta, Lucia, Mi-ka
Daca am uitat pe cineva , scuzati-ma, va acum pe

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Mi-ka La Multi Ani! Vorba Lianei beeeeeeemmmmmm! Sa fi sanatoasa si tu si printesa si sa te bucuri de ea.
Pussi o sa fiu in umbra ta la Chivu, sa-ti port noroc. la fel si cele 3 .
Irlandeza .
Liana pupici la buritik.
pupam pe toata lumea.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Mi-ka La multi ani
Pussi multa bafta
Liana ,Caius si Darius se numesc baieteii
Irlandeza imi pare rau
Va pupam pe toate

Tia si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

'Neata fetelor.
Pussi sa fie cu noroc si sa iasa asa cum ai "calculat" tu.
Mirelus cu parul roz sper ca sunteti sanatosi.
Am o intrebare pentru tine sau pentru orice fata stie raspunsul. Poti sa te interesezi daca pe teritoriul Ungariei sunt legale antiradarele. Stiu ca exista state din EU unde numai existenta unui astfel de dispozitiv in bagaje aduce mari probleme.
Multumesc, pupici la toate unguroaicele.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna dimineata si bine v-am regasit la un nou capitol!
Sa fie cu noroc pentru Pussi si Cenusareasa si pentru celelalte fete care vor face FIV in perioada imediat urmatoare!Sunt si eu cu pumnii stransi pentru voi!
Mi-ka LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa si fericita mereu alaturi de familia ta!
Irlandeza imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat si iti doresc sa ai multa putere sa treci peste acest moment nefericit..si s-o iei de la capat ca pana la urma va fi bine!
Aurel Cris fosta mea colega de la "inseminare" ce faci, te-ai hotarat pentru Szeged?

Noi am inceput deja numaratoarea inversa, mai e mai putin de o luna pana la prima consultatie!Am facut toate analizele, mai putin hormonalele de z2, pe care o sa le fac zilele astea.
Numai ca spermograma a iesit mai buna, de ex. nr. total/ml = 28, mobilit = 80% din care 33% mobilit. totala si 50% forme normale. E cea mai buna spermograma de pana acum, alta data avea 15-25% mobili si 10-15% forme normale.
Oricum vom merge asa la consult si sper sa nu ne amane cu FIV-ul ca nu mai am rabdare sa sper in minuni..

Fetelor va pup pe toate!


Ioana



Vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Ioana bafta la analize. Ma bucur ca v-a iesit spermograma bine . Ati facut ceva tratament, este o imbunataire vizibila .
Nici eu nu mai am rabdare. Vreau sa vorbesc cu Chivu sa imi spuna am sanase, nu am, sunt OK sau nu, alea, alea....
Pupici

Gabita

Mergi la inceput