FIV in Ungaria 10

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

irlandeza, imi pare rau...tu stii ca noi suntem toate alaturi de tine, da?
Un pupic dulce special pentru tine

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Irlandeza O sa vina si BB sunt sigura.Fi tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Irlandeza bine ca s-a lamurit. O sa vina si ziua noastra, sunt sigura. Iti urea multa sanatate si sa ai grija de tine.
Pupici

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Gabitu multumesc de raspuns.
Pussi multumesc.

Irlandeza imi pare rau....

pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Mersi fetelor, ca sunteti aproape de mine. Au inceput durerile, ca de ciclu, dar ma astept la unele mult mai intense. Sper sa trec cu bine peste tot.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bijuTM spune:

pussi, liana30, va multumesc de raspuns.
Noi ne-am aruncat odata ca oaia&berbecul (adica am mers unde si cum ne-a ghidat ciobanitza, adica doctorita) si dupa ce ne-am golit de bani ne-am hotarit sa studiem fff bine "oferta vs cerere". Acum oricum tre' sa stam vreo 3-4 luni in repaus, asa ca avem tot timpul.
Stiu ca si la Bega au fost "success stories" cu FIV, chiar daca Vladescu nu mai e acolo de aprox 1 an. Si Munteanu are rezultate deosebite, chiar daca m-as gindi serios sa-mi recuperez in instanta banii (daca am fi intr-o tara cu legislatie corecta si mai ales respectata).

Daca mai imi poate da cineva motive sa NU ma duc la Bega ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Crinuta cu placere, sper sa te fi ajutat.
Irlandeza , daca vrei te tin de mana sa treci mai usor peste perioada asta.
Pussi nu mai spui nimic? Oricum tot iti fac galerie pentru maine .
Pupici

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula33 spune:

Buna ziua fetelor! Va citesc de multa vreme dar nu am postat niciodata ,acum scriu si cer ajutor si sfaturi pentru prietena mea.Are 38 de ani si lupta pentru un bebe.A trecut prin 3 sau 4 IA nereusite in Romania si un FIV in Anglia tot fara rezultat.
Cel mai dureros este faptul ca medicii de aici nu i-au mai dat nici o sansa deaorece analizele hormonale au iesit prost.Cu alte cuvinte FSH 15,5 (normal 3-12,5) si Mullerian hormon sub limita inferioara adica fertilitate scazuta sau rezerva ovariana pe sfarsite.Totusi are un ciclu regulat de 31 zile ,ovuleaza dar medicii i-au zis ca nu sunt bune ovulele.FIV-ul s-a incheiat fara ET deaorece ovulul s-a divizat o singura data.
Nu pot sa va descriu prin ce trece stiind ca in Romania nu are nici o sansa ,stiti cu sigurantza ca analiza pentru hormonul Mullerian nu se face inca in tara.Va scriu deoarece am citit despre Szeged si competentza medicilor de acolo.Daca v-ati confruntat cu asemenea problema sau stiti ceva despre asta va rog sa ma ajutati.Vreau sa o ajut dar nu-i pot alimenta sufletul acum cu sperantze fara sa am o baza.Eu sper sa existe tratamente care sa ajute ovulele deaorece ar trece prin alt FIV dar sa stie ca este tratata uman si nu considerata,,o oarecare din est,, trist dar adevarat.Iar faptul ca a mers la cabinet privat, desi plateste asigurare medicala aici de 7 ani, nu a contat deloc.
Sanatate multa si FIV-uri reusite va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

fetelor sunteti totale, aceleasi inimoase pe care le stiu si va rog sa ramaneti tot asa!!!
Andicu mersi din nou!!
Legaturilor..daca v-ati pus semn de trebuie sa vorbesc la plural cu voi??? sau pot sa comunic in continuare doar cu mamica??? tu sti ca eu sunt curajoasa, dar mai cad si eu...pana maine imi revin, daca nu, ii cade lui Chivu sarcina sa-mi ridice moralul
gabitu o sa fie bine!! Tu ai zis ca e totul pregatit!!! asa ca va pove maine ce zice Chivu...cum sunt de pregatita!!si maine sa-mi ti pumnii stransi...
Crinuta poti sa vi daca vrei la Tm..eu te astept si sunt sigura ca nu sunt singura, dar nu ca sa ma bati..asta nu, ca-mi revin!!!
magdamultumesc, am incredere ca DD imi va da si mie puiutul meu
Irlandezaimi pare rau...in primul rand trebuie sa treci peste tot si sa incerci sa te linistesti!!! si dupa sa-ti stabilesti un plan de actiune!!!
BijuTmtu faci cum crezi ca e mai bine pentru tine

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Irlandeza, imi pare tare rau pt rezultatul final! acum important e sa treci peste asta si sa scapi repede de problema! ti-au zis daca exista vreun motiv pt care era sacul gol?

Paula, bine-ai venit printre noi!imi pare rau ca prietena ta trece prin asa ceva! ca incurajare, iti pot spune ca sunt fete pe forum care au ramas gravi prin FIV si cu fsh 20 ! asa ca faza cu fsh 15 ca e imposibil sa reuseasca, eu una n-o inghit! eu am avut fsh 12 la al2lea FIV acum si uite-mi semnatura ! eu zic sa nu dispere si daca poate, sa incerce si-n alta tara : Austria, Ungaria..
Pussilina, maine seara vii la raport, nu ma intereseaza!

unguroaicele!




Andicu 20+
Poze cu burtica

Mergi la inceput