Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

neatza!cine e la cafea?simo si ioana?
nikole sa-mi scri ce ai facut si mai butoneaza pe aici vorba lui simo,te molipsesti cu sigurantza de voie buna,la mine functioneaza!
ieri cand stateam si ma uiatm la tv,pt ca imi tin mana pe burtica,am simtit cum mi-a tras una in mana...sotul imi spune ca am o expresie aparte cand misca elisa,ma uit in gol si zambesc.si e putin gelos ca eu pot sa simt asa ceva si el nu....e total....
azi ma duc la jumulit....

alina 18+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Buna dimineata . Prezenta la apel

17 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata, fetelor!

Felicitari, Simo, pentru bebeicul tau asa de activ! Al nostru e in sptamana 18 si abia acum incepe sa dea semne timide ca ar vrea sa comunice cu noi. Cred ca-i seamana sotului, el e cel calm si asezat, ca eu n-as sta o clipa locului!

Noi tocmai ne-am intors de la medicul de familie cu trimiteri pentru tot soiul de analize si cu o spaima cat casa!!! Dr. asta la care merg eu e un tip extraordinar de sufletist, dar si incredibil de panicos. Nici n-am apucat sa spun ca ma deranjeaza un pic spatele din cauza rinichilor ca era gata sa cheme salavrea sa ma interneze de urgenta pentru iminenta de avort! M-am sperit si eu in ultimul hal, de nu mai stiam unde si de ce ma doare!

In fine... E un prieten vechi de familie, care m-a dus in brate la spital in copilarie, fiindca facusem complicatii de la un oreion banal. Altfel, cred ca mi-as cauta repede un alt medic de familie. De fapt, ma gandesc sa gasesc pe cineva la care sa merg de acum si sa platesc consultatiile. De aici, de unde sunt inscrisa, nu pot sa-mi iau fisa - cred ca l-as jigni de moarte daca i-as cere-o... Nici nu stiu cum e mai bine sa procedez, ca nici banii nu ne scot afara din casa.

Pana una alta, pup fetele si burticile corespunzatoare!

Lia S18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

neatza si tie!eu beau cafeaua,azi nu am mai facut-o asa chioara ca nu mai dorm de la 4.culmea e ca tot la 2-3 nopti am trezirea la 4.cred ca la 4 noaptea mi se va rupe apa si o sa nasc....

alina 19+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Eu trebuie sa ma apuc sa fac listoiul cu posibile nume pentru bebelusha. Apoi din lista mea sotul alege citeva, si eu din selectia lui desemnez cistigatorul. La primul copil a tinut schema, sper sa mearga si acum.

alina, eu in loc de cafea am halit 5 sarmale cu smintina. Bafta la epilat.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by alina.a

neatza si tie!eu beau cafeaua,azi nu am mai facut-o asa chioara ca nu mai dorm de la 4.culmea e ca tot la 2-3 nopti am trezirea la 4.cred ca la 4 noaptea mi se va rupe apa si o sa nasc....

alina 19+ cu bb Elisa





da? apai daca-i asa, atunci eu la 6 fara un sfert fix

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Ioana asa am facut si noi...eu am facut lista cu nume romanesti din care el a ales unul si invers.

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by Joujou

Pe scurt, sa va spun ce-am mai facut: am fost consemnata la pat vreo 3 saptamani din cauza de decolare de placenta si, pt. ca am fost zglobie si m-am mai ridicat din patut, pe 14 februarie am dat o fuga pana la spital ca sa ma delectez cu niste perfuzii....asa ca dupa 3 zile de perfuzii si inca o saptamana de stat in pat, ma simt in sfarsit in forma, decolarea nu mai apare, am terminat si cu greturile alea nesuferite si am inceput sa mananc, spre disperarea mea si a sotzului

Joujou15 saptamani si crestem!
http://bd.lilypie.com/w197p2.png



Joujou, ma bucur mult ca s-a rezolvat cu decolarea de placenta! Imi dai si mie un pic de curaj, fiindca si eu tot cu asa ceva am de furca.
Am insa niste nelamuriri. Ginecologul meu mi-a spus ca nu am nevoie de medical si vad ca tie ti-a dat 3 saptamani! E drept ca nu am un serviciu care sa ma solicite fizic, dar vad patul numai cand ma intorc acasa de la ore. Pe buletinul meu ecografic scria asa: lama de decolare: 31mm lungime, 3 mm grosime. N-am sangerat vaginal deloc nici atunci (acu aproape 3 saptamani), nici in timpul asta.

Uite intrebarea: cazul tau a fost mai grav de s-a impus concediul medical? N-o sa ma supar daca nu vrei sa dai detalii. Ideea e ca ma tot ingrijorez in ultima vreme si nu prea pare sa-mi treaca...

Lia S18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

simo lasa ca e bine ca stim!
ioana eu am facut ieri fasole uscata cu ciolan(scuze daca fac pofete),am fiert-o pana seara,si am bagat aseara cu sotul de ne-am spart...toata noaptea am fost artileria grea...da a fost super buna a meritat!


alina 19+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Si eu ma trezesc pe la o bucata de noapte, undeva intre 4 si 6, si n-as vrea sa se verifice teoria voastra, ca intentionez o cezariana programata la 39s. Vedeti ca va tin minte.

Legat de obiceiuri, i-am zis ieri maica-mii ca nu mi-am anuntat nici macar colegii de birou ca sint gravida, si cica o sa vorbeasca greu copilul din cauza asta.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput