Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Andutzy, cunostinta mea care a fost la Tutunaru si depasise destul de mult 40 saptamani pana la urma a facut cezariana de urgenta cu Cristian Peteu la Municipal. De cand l-a vazut prima data pe doctor si pana cand si-a vazut fetita a trecut mai putin de o ora, deci se poate...

Carla, 21+

EDIT: scuze, dar mi se pare curata nesimtire sa nu vrea sa auda de listuta sau sa-ti raspunda "intre 2 cuvinte scrise pe mess si 2 telefoane". Inteleg ca are prea multe paciente, dar macar timpul acela in care este cu fiecare sa-l respecte, e prea mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

carla, asa e si iti spun cu mana pe inima ca daca nu ar fi atat de bun pe ce inseamna infertilitate si mentinut sarcini, nu il mai baga nimeni in seama...

Andra16+cu bb2 Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Sunt de acord cu tine, n-am zis ca nu e competent, ci dezinteresat. Oricum, prietena mea pierdea copilul fiindca el n-a vazut la ecografie la 41 sapt. ca pierduse mult lichid amniotic si copilul nu mai misca bine. Ea e convinsa ca lui nu i-ar fi pasat prea tare de asta.

Sunt sigura ca e foarte bun in ceea ce face, doar ca la "sarcinile normale" se pare ca mai are scapari, iar in ultima instanta merita sa stii si o a doua opinie cand e vorba de viata ta si a copilului. Nu vreau sa incep o polemica despre el, ideea era ca-ti dau dreptate, dar sunt prea obosita sa sintetizez ce voiam sa zic

Carla, 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Carla, .
Nu vreau sa il manii pe D-zeu dar cand citeam cate fete sunt in fan club-ul lui aici, pe DC, credeam ca este o dulceata de om. Ori un super macho man(stii ca de multe ori mai conteaza si asta ).
Nici una, nici alta. Durerea mea este ca niciodata cand plec de la el nu am un inscris(reteta, rezultat eco) care sa ateste vizita mea(poate doar bonul de casa). Dar nu am si eu o hartie cu monitorizarea sarcinii, chestii de-astea. cred ca daca as pati ceva si as merge in Elias cum ca sunt pacienta lui nici nu as avea cum sa demonstrez asta. oricum la vizita urmatoare la doctorita mea care mi-a urmarit prima sarcina o voi intreba cat poate sa ma afecteze acest aspect pe viitor. Daca as avea bani as naste tot cu ea, dar nu mai colaboreaza pe nasteri decat cu Euroclinicul, care ma depaseste financiar.


Andra16+cu bb2 Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Andutzy, te inteleg bine si multumesc ca ma intelegi si tu
Va fi bine pana la urma, ca ne tinem toate strans de maini

Carla, 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

carla, poate ai plecat deja la nani, dar imi raspunzi tu maine, ca vad ca momentan alte fete active nu mai sunt pe aici. Ce ai mai facut, de la Parvu nu te-a mai vazut nici un medic???Ai trecut de jumatatea sarcinii, doar la Iosup ai mai fost??

Andra16+cu bb2 Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

N-am plecat la nani, pana pe la 3 dimineata mai stam pe net, pe la un film etc. Ma flateaza faptul ca iti aduci aminte de Parvu si de Iosup. Pai cu Parvu a fost in sapt. 9 si la Iosup am fost in sapt. 16. Alt doctor nu m-a vazut, doar ca am facut de 2 ori analizele de sange si am mai facut o ecografie la 12 sapt. la un super doctor de familie, nu atat de celebru. Sincer, vazand ca totul e OK, n-am simtit nici o tragere de inima sa ma mai urc pe masa la vreun doctor. Nenascuta nu raman... Intre timp am discutat cu o moasa de la Municipal cu care m-am inteles foarte bine, si ea este pro nastere naturala fara injectii, perfuzii, anestezie sau epiziotomie pe cat posibil. M-am gandit ca daca nu voi avea probleme in continuare, moasa e mai importanta decat doctorul, pentru ca va sta mai mult cu mine si cunoaste multe tehnici de relaxare, respiratie, masaj perineal etc. pentru care un doctor nu-si pierde timpul. Am hotarat sa ma las pe mana ei, dar dupa 6 luni in mod sigur o voi ruga sa-mi recomande un doctor.

In rest, am o prietena in SUA care e medic si se ocupa in special de lauze, cu ea discut foarte mult, ii trimit analizele si ecografiile, se consulta si ea cu ginecologi de pe acolo si da verdicte. Mai nou a zis ca mi-a comandat niste vitamine speciale pentru perioada asta, pe care pot sa nu le iau fiindca am analizele foarte bune, dar le pot pastra pentru perioada de alaptat. Eu le voi lua de acum, ca rau nu pot sa faca. Pana acum tot ce mi-a recomandat si trimis ea in vreo 10 ani s-a potrivit perfect pentru mine, de aceea am mare incredere.

Eu zic ca poate parea neglijenta ca pana acum nu am un doctor care sa-mi urmareasca sarcina lunar, insa nu am avut nici o secunda impresia ca ar fi ceva in neregula cu bebele. Avem ore de gimnastica in fiecare zi, m-as fi inrgijorat daca nu se misca atat de mult si de puternic si daca era ceva in neregula cu analizele. Chiar nu simt nevoia nici sa ma cracesc la doctor deocamdata, nici sa ma justific ca nu o fac. Oamenii se uita chioras la mine cand aud ca n-am doctor, ii las sa se uite si nu-mi pasa. Noi sa fim sanatoase!

Carla, 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

neatza burtici cu bebici.

lachi bine ca s-a terminat!

nikole mai intra pe la noi, poate te molipsesti de veselie si mai uiti.

va pupic pe toate si astept sa va treziti


Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

p.s. tati l-a simtit si el pe bebic aseara si e fericit de nu mai poate

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata!

Simo, m-am trezit.
Anto, da un semn.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput