Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

quote:
Originally posted by Ioana75


Legat de obiceiuri, i-am zis ieri maica-mii ca nu mi-am anuntat nici macar colegii de birou ca sint gravida, si cica o sa vorbeasca greu copilul din cauza asta.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)


tinand cont ca eu spuneam la toata lumea de cand am vazut adoua linie pala imi va toca nervi cand va incepe sa vorbeasca!

alina 19+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by Ioana75

Legat de obiceiuri, i-am zis ieri maica-mii ca nu mi-am anuntat nici macar colegii de birou ca sint gravida, si cica o sa vorbeasca greu copilul din cauza asta.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)



Si mie mi se tot spune chestia asta! Nici noi nu ne-am prea laudat cu BB, ma gandeam ca o sa fie mai frumos ca lumea sa-mi observe burtica si sa intrebe.

Lia S18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by alina.a

quote:
Originally posted by Ioana75


Legat de obiceiuri, i-am zis ieri maica-mii ca nu mi-am anuntat nici macar colegii de birou ca sint gravida, si cica o sa vorbeasca greu copilul din cauza asta.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)


tinand cont ca eu spuneam la toata lumea de cand am vazut adoua linie pala imi va toca nervi cand va incepe sa vorbeasca!

alina 19+ cu bb Elisa



si eu la fel, plus ca daca o sa fie atat de activ cum e in burtica nu o sa-mi mai trebuiasca cura de slabire in viata

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Carla, acum am citit ce ai mai scris. Din partea mea nici urma sa te judec sau sa ma uit crucis. dar am o MAAAARE ADMIRATIE ca poti sta linistita, e clar, ai un echilibru interior de invidiat si asta nu poate fi decat ideal pt tine si bebe! felicitari din toata inima!

Andra16+cu bb2 Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

alina, in conditiile astea estimez ca Elisa va epuiza toate "de ce?"-urile pina la virsta de 2 ani.
Simo, te-as fi rugat sa-mi dai si mie listuta ta, sa nu mai muncesc si eu, dar a ta e de baietei.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

ioana lista de nume de fetite a fost asa:
Mara
Alexandra
Ana Maria
Laura.
a lui a fost Yasmeen, Isabella, Aaisha.


Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

a mea cu al lui simo ar termina o casa in 5 minute dupa manifestarile de acum! si ioana daca ai dreptate va fi ceva de genul "pe mami o cheama de ce,asa i-am zis prima oara..."
pe bune nu trec 2 ore si se intoarce,si noaptea o simt....

alina 19+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

alina insemna ca daca o fi sa ne intalnim vreodata trebuie sa avem grija sa fie in aer liber sa nu darame comorile vreo casa!!


Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by Simo78

ioana lista de nume de fetite a fost asa:
Mara
Alexandra
Ana Maria
Laura.
a lui a fost Yasmeen, Isabella, Aaisha.


Simona 16+ Matei Hisham

poze




Super lista de nume! N-aveati cum da gres cu nici unul din ele! Noi am ramas la Sara pentru fetita, si ca sa aiba si un sfant in calendar, stabilisem ca al doilea nume sa fie Demetra. Bine, lista era mai lunga: ezitam intre Eva, Aura, Teodora, Mara.
Pentru baietel, cred ca va fi Luca Stefan.

Lia S18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

quote:
Originally posted by Simo78

alina insemna ca daca o fi sa ne intalnim vreodata trebuie sa avem grija sa fie in aer liber sa nu darame comorile vreo casa!!


Simona 16+ Matei Hisham

poze


CORECT! noi inainte sa terminam casa de amenajat(si acum mai avem de amenajat baia) am amenajat gradina.e ingradita cu garduletz,si este gazon unde vom face casuta sa se catere,etc...asa ca mai bine sa se intalneasca la mine!




alina 19+ cu bb Elisa

Mergi la inceput