Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Simo, multumesc pentru lista! Mie imi trebuie macar vreo 20-30 nume pe lista, dar mi-ai fost de mare ajutor ca acum am de la ce pleca.
Alina, ce frumos. Eu am 17s azi si nu simt nimic. Noroc ca fac eco des si vad ca nu sta o clipa locului.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

uite alte nume de fetita(demetra imi place si mie lia)
sonia,raluca,georgia,regina,francesca,patricia,alice,beatrice,petra,
lara,etc si ma mai gandesc....

alina 19+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by alina.a

uite alte nume de fetita(demetra imi place si mie lia)
sonia,raluca,georgia,regina,francesca,patricia,alice,beatrice,petra,
lara,etc si ma mai gandesc....

alina 19+ cu bb Elisa



Toate-s minunate! Pai asa, devine si mai greu de ales! Cu cat se lungeste mai mult lista, cu atat mi-e mai greu sa renunt la unul!!!
Ca tot veni vorba de ales nume. In copilarie am cunoscut o doamna extraordinara care spunea ca batranii ar trebui sa fie cei care aleg numele copilului, fiindca ei "simt" care nume li se potriveste. Am sa incerc faza cu bunica mea, dupa ce se naste pruncul, macar de curiozitate!

Lia S18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

buna dimineata fetele dragi! acum am vazut ca ati scris mamaaa mammaaaa. ca nici nu mai stiu ce si cui sa ii raspund

andutzy, ai dreptate si pe mine ma framanta acelasi aspect. nu am absolut nimic de la el, nici o interpretare eco, nimic. dar mai am si alte framantari ca avand atatea paciente, nici nu mai stie care cum, nu se uita pe dosar ca sa isi aduca mainte despre ce e vorba, nu isi tine nici macar el o fisa a fiecarei paciente astfel incat la inceputul fiecarei consultatii sa se uite pe fisa sa stie istoricul fiecareia si cum a decurs sarcina. daca avea el o fisa, stateam mai linistita. dar asa....

spre sfarsit (sper sa ajung acolo), o sa ma duc si la altcineva (nu am idee la cine), o sa merg in paralel si cu T si o sa nasc cu altcineva (la fel, nu stiu cine, si nici nu am idee de unde scot). insa vreau ca T sa imi urmareasca sarcina, pentru ca am incredere in competenta lui in mentinerea si urmarirea sarcinilor. bineinteles ca mai repet eu niste analize cu de la mine putere, pentru ca el nu cere, dar eu consider necesar, dar asta e altceva.

carla are dreptate. nu este normal cum procedeaza el, dar avand in vedere ca stau linistita atata timp cat imi urmareste el sarcina, trec peste celelalte nemultumiri. si nu as renunta la vizitele la el. doar ca as vrea sa mai gasesc pe cineva.
pentru ca sunt convinsa ca daca mi-ar fi urmarit el sarcina trecuta, nu ajungeam sa o pierd. am pierdut-o din vina medicilor si a faptului ca ei nu considerau nimic din ce mi se intampla ca fiind important, relevant pentru ceva, si asteptau sa vada oare ce s-o intampla. banuiesc ca ar fi fost vorba de IR-uri mari. ceea ce s-ar fi rezolvat cu niste magne b6. era simplu. de asta continui cu T.

in alta ordine de idei, am aflat azi ca puteam sa ma duc cu eco de o saptamana la el sa se uite pe ea, si nu trebuia sa astept rezultatele la TT (care vad ca intarzie sa apara). daca stiam mai devreme, nu stateam o saptamana cu col de 32 asteptand cai verzi pe pereti. dar eu asa am inteles (ca toata lumea de altfel) de la T. ca sa vin la el dupa ce am rezultatele

si nici nu stiu cand si daca il gasesc azi la cabinet....

hai ca ma sperii cand vad cat am scris...feteleeee opriti-maaaa

Aylin, 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

eu am incercat asta cu batranii cu soacra`mea, sa aleaga ea numele arab. si a zis ca o mama stie cel mai bine ce nume se potriveste copilului ei, datorita legaturii intime pe care o au

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

quote:
Originally posted by Simo78

eu am incercat asta cu batranii cu soacra`mea, sa aleaga ea numele arab. si a zis ca o mama stie cel mai bine ce nume se potriveste copilului ei, datorita legaturii intime pe care o au

Simona 16+ Matei Hisham

poze

azi suntem pe aceeasi lungime de unda.... eu nu as concepe sa puna altcineva numele in afara de noi,nici parintii,nici nasii.
acum va las ca maine am meditatie la engleza si eu nu am invatat nimic
intru mai incolo




alina 19+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Multumesc alina, lia, pentru nume. Lista mea creste vazind cu ochii. Mara imi place si mie, mai ales ca rimeaza cu "Miru"; o sa strig un copil si o sa vina amindoi.

aylin, sa-mi zici si mie ce zice T de colul tau. Colul meu avea 30 mm la 16s.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

ioana75, iti zic, cum sa nu. al meu 32 la 14 saptamani. acum, la 15 juma cred ca are 30. daca nu imi da medical, sunt decisa sa cer program redus. eu ar trebui sa stau 10 ore la serviciu, dar din fericire pot pleca cand ma taie pe mine capul si plec cu vreo 2 ore mai devreme zilnic.

Aylin, 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by Simo78

eu am incercat asta cu batranii cu soacra`mea, sa aleaga ea numele arab. si a zis ca o mama stie cel mai bine ce nume se potriveste copilului ei, datorita legaturii intime pe care o au

Simona 16+ Matei Hisham

poze




Simo, sunt invidioasa! Soacra-mea habar n-ar in ce luna sunt si cand o sa nasc! Nu pentru ca n-as fi vrut sa-i spun, n-a interesat-o!

Lia S18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia_Marina spune:

Multumesc mult Ioana75, nu la dr. Constantinesuc ci la dr. Kaci Amal, tipa este turcoaica, dealtfel nu vorbeste foarte bine romaneste, se vede dupa accent si faptul ca mai stalceste cate un cuvintel pe ici pe colo. In rest de Bucur chiar nu stiu nimic. Tu cand ai nascut prima oara?

Mergi la inceput