Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Miruna, multumesc, esti draguta. Abia dupa ce am facut testul la medlife am aflat de o graviduta careia ii gresisera un alt test, si a stat foarte speriata pina l-a repetat in alta parte.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Eu am abonament la Medlife si pana acum mi-au iesit analizele bine (sper ca sunt bune ). Dar mi-a spus pediatra lui Vladutz ca intr-o zi, la toti copii cu analize de sange pentru leucocite, le-au iesit invariabil acelasi rezultat aiurea de 20.000 adica infectie foarte mare!

Deni & Vlad & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia_Marina spune:

Buna burticilor! Vitezomane mai sunteti mai fetelor la scris. Vad ca mai toate ati facut o gramada de teste. Mi-e mi-a dat doc. mea analizele de sange pe care le vom repeta la 7 luni. In rest triplutest, dublutest nimik. Cateodata stau si ma intreb o fi mai bine asa? Din cate am mai citit pe forum majoritatea sunt zbarcite si iti dau palpitatii aiurea. Nici la 4D nu m-a trimis, am fost eu pentru linistea mea sufleteasca.
Am vazut ca vorbeati despre maternitati acum cateva zile. Am si io o intrebare : este vreuna are va naste la Bucur, sau care ati nascut, sau care stiti cate ceva despre maternitate sau doctori asistente?
Ca de doctora la care sunt nu stiu daca am gasit 2 fete care stie ea.Iar mie tipa mi s-a parut super ok.Va rog aajutatima si pe mine cu un raspuns daca se poate. Va pupic si spor la scris ca sunteti ceva de speriat

Iulia 18 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Buna fetelor!

Imi cer scuze ca am stat mai in umbra...am avut si inca mai avem(dar toate au un final!) probleme cu actele mele, la care s-a mai adaugat si o stare ff nasoala, care ma trimite maine direct la cardiolog(Alina. a saru'mana de idee)pentru ca nu se mai poate.
Ameteli cat incape, glicemia mi-a iesit f f mica, tensiunea la fel...D-zeu cu mila!

Asa ca am stat de mi-am lins ranile in coltul meu...
dincolo de toate astea, azi am fost si eu la medic, bb e bine, in grafic, are 254 grame, inca nu stim ce e, pentru ca statea picior peste picior si nu s-a vazut nimic...

am luat 2600 kg intr-o luna, dar zau ca nu se vde nimic, la fel de slaba sunt...insa medicul mi-a spus sa nu "indraznesc" sa ma ingras mai mult de 1900 pe luna...si mai mult de 9 kg in sarcina!!!
si eu care vroiam vreo 20!!!

Cam atat de la noi, va pup si numai bine va doresc, merg sa mai citesc din urma ca sunt complet pe dinafara!


vacanta Filipine
vavanta Brasil
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

Buna NIKOLE, eu zic sa facem in felul urmator, tu pui numai 9 kg si eu ti le dau pe restul pana la 20, ce zici???
Cu glicemia si tensiunea sunt la fel ca tine, deci mai papam nitel zahar inainte de analize, mai bem o cafeluta inainte de a merge la doctor si toate sunt bune. Mai avem putin si trece

inamikul 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beldicuta spune:

buna burtici

am primit si eu rezultatele la analize si daca cele la sange mi-au iesit chiar bine, cele pt urina m-au cam speriat
medicul de familie zice ca s-ar putea sa fie o infectie, dar ca trebuie sa ma vada ginecologul, cu care ma vad abia peste o saptamana, iar pana atunci stau ca pe ace
sper ca bb sa fie bine si sa nu fie nimic grav care sa-l afecteze si sper sa aflu si ce avem in burtik
felicitari pt cele care au aflat deja
simo78 felicitari pt Matei(frumos nume)



beldicuta 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

beldicuta, daca ai posibilitatea, repeta analiza din urina la alt laborator.
nikole, sanatate multa!
Iulia, esti la dr Constantinescu? Eu am fost la ea la prima sarcina, si a fost OK. Dar cind am vazut maternitatea Bucur ... am schimbat-o. N-am auzit de foarte multa lume aici pe site care sa fi nascut la Bucur.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nikole, nu-ti mai linge singura ranile, nu esti singura. Suntem multe si aproape de tine cu sufletul, cred ca e mai util sa te descarci la noi, fiindca sigur te intelegem

Carla, 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna seara la toata lumea! Intru si eu un minut ca sa va salut si ca sa ma plang - asa, de luni... De doua zile am niste dureri de burta sacaitoare rau, seamana cu cele menstruale. Desi iau 3 No-spa pe zi, nu prea dau semne sa se potoleasca. Am stat toata dupa-amiaza la orizontala cu inima cat un purice la gandul ca ma vad cu medicul abia pe 10 martie si pana atunci mai e o vesnicie.

Cat despre analize, sunt satula pana peste cap. Urmeaza maine inca o ecografie, ca sa vedem cum se prezinta acum decolarea de placenta. Apoi alta dozare de anticorpi antiRh, apoi probabil un sumar de urina, ca ma cam dor rinichii in ultima vreme. Gata, am golit sacul.

Una peste alta, am trecut in saptamana 18. Si daca nu ma insel eu, parca am inceput sa-l simt si pe bebe. Niste lovituri destul de rare, dar parca nu seamana cu altceva ce-am mai simtit. Tare m-as bucura sa fie adevarat, as simti ca pot comunica mai bine cu pustiul meu, ca poate sa-mi spuna daca el e in regula sau nu. Incep sa ma simt asa de vinovata fiindca am tot insistat sa merg la servici... Nu ma intelegeti gresit. Imi doresc mult copilasul acesta, dar imi sta in fire sa fac pe viteaza si sa-mi iau in spate mai mult decat pot duce. Cred ca la capitolul asta seman un pic cu mama...

Gata, ne intoarcem in pat. Am avut azi o zi lunga si suntem somnorosi rau. Daca a mai avut cineva dureri de genul asta - asemanatoare cu cele menstruale - lamuriti-ma si pe mine, va rog! Macar sa stiu la ce sa ma astept!



Lia S18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Buna seara!
Liadorian, mergi la medic, nu mai sta pana in martie. In astfel de situatii nu ar trebui sa se tina cont de programare...
Aylin, RUSINE lui Tutu ca nu a vrut sa-ti asculte listuta. Eu am scos la 2 consultatii lista din geanta si e adevarat ca mi-a raspuns intre 2 cuvinte scrise pe mess si 2 telefoane, dar macar 2 cuvinte la fiecare intrebare a avut. Si eu sunt in aceeasi situatie cu medicul, e adevarat tutu mi-a salvat aceasta sarcina si momentan nici nu am la cine sa merg, dar sper sa nu fiu refuzata la sfarsit de un alt medic, mai ales ca la mine va fi cezariana programata.
jadi, m-ai facut curioasa cu privire la prenumele tau, Deni este de la Denisa? Scuze daca sunt indiscreta!


Andra16+cu bb2 Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput