Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ba da. la giulesti la laboratoru de hormonale platesti la ridicarea analizelor. oricum iau banii la mine sa n-am surprize. merci frumos!

+15

mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

Buna fetelor, sambata am fost la doctor si acum sunt mult mai relaxata. Bebelusul este bine, fibromul a scazut de la 5/6 la 4/5, consider ca este eroare de la echografia transvaginala fata de cea normala. Ecografia transvaginala este mult mai concludenta, important este ca fibromul nu se mai hraneste si nu impiedica dezvoltarea sarcinii. Sexul nu l-am putut afla vroiam sa stiu si eu ce am. Pana la urma,,, important este ca suntem sanatosi si vom afla noi la nastere ce suntem

inamikul 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

mychydutza eu la cantacuzino am platit in ziua cand am facut analizele, si cu chitanta am ridicat rezultatele!!

greierash 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

nicooleta27 mai ai timp pana la nastere sa afli ce este bb! Stiu cum te simti, pt ca si eu la fel de dezamagita am fost dupa eco de 16 sapt cand bb dormea cu cordonul intre picioare, si dr nu a putut sa confirme ca e baietzel asa cum ne spusese la 12 sapt.

18+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Dragi burtici, viitoare mamici,

Sunt o mami de dec'06, am alaptat doar o luna si am ramas cu pompa electrica Avent disponibila! Am cumparat-o in decembrie, am folosit-o doar 1 luna, este excelenta, dar as vrea s-o vand pt ca nu mai am lapte... Eu am dat 550RON pe ea, am luat-o din Sensiblu, o vand la 350RON (negociabil). O dau cu chitanta si certificat de garantie de la Sensiblu. Aveti mai jos detalii complete. Daca va intereseaza, rog PM sau mail pe dianarus@gmail.com.

Sarcina frumoasa si nastere usoara!!!

Noua pompa de san electronica ISIS iQ UNO este prima din noua generatie de pompe inteligente, special creata cu iQ - memorie electronica.
Datorita tehnologiei iQ, ISIS iQ UNO memoreaza si reda instantaneu ritmul personal de pompare, pentru a va oferi maximum de confort si utilitate:

Efort minim, datorita memoriei electronice;
Un singur buton controleaza intreaga pompa;
Extrem de silentioasa, motor puternic;
100% putere de suctiune;
Diafragma din silicon cu alveole pentru stimularea lactatiei;
Multiple si variate posibilitati de control: suctiune, viteza si ritm;
Maxim de mobilitate: functioneaza cu baterii sau alimentata la o sursa de curent electric;
Delicata, compacta, usor de asamblat si intretinut.
Informatii Tehnice:

Vacuum: putere de suctiune controlabila, de la 0 la 200 milimetri coloana de mercur.
Voltaj: 220 - 240 V.
Voltaj AC Transformator: 6V.
Sterilizarea componentelor: maxim 100 grade Celsius.
Contine:

Geanta izoterma si 2 pastile de racire.
Pompa de san ISIS, diafragma din silicon cu alveole.
iQ UNO - componenta electronica, un singur buton controleaza intreaga pompa.
Transformator si adaptor pentru baterii. Bateriile nu sunt incluse in pret.
2 Biberoane (1x 125ml, 1x 260ml).
Accesorii pentru pompa manuala (maner + capac).
2 tetine din silicon, anti-colici, cu 1 orificiu.
2 discuri de sigilare, 2 capace biberon si 2 inele cu filet.
1 ghid pentru alaptare.
Dimensiune cutie ambalaj: 30,5 x 23,5 x 12 cm.
Greutate cu ambalaj: 1,800 kg.
Garantie: 12 luni.


Diana, mami de Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii lui Ianis



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=1" target="_blank"> Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Aylin, la mine a functionat cu listutza la Tutu. Ai grija cu "interesul" sau "simtul raspunderii", ca multe fete s-au plans il ce-l priveste pe el tocmai la acest capitol. Si eu sunt pacienta lui, nu ma plang de competenta, dar la capitolul interes....am multe dezamagiri Oricum pe competenta lui in sarcini cu probleme am mizat si eu, nu stiu insa daca si la nastere voi ramane tot cu el.

Andra16+cu bb2 Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

quote:
Originally posted by brazuca25

nicooleta27 mai ai timp pana la nastere sa afli ce este bb! Stiu cum te simti, pt ca si eu la fel de dezamagita am fost dupa eco de 16 sapt cand bb dormea cu cordonul intre picioare, si dr nu a putut sa confirme ca e baietzel asa cum ne spusese la 12 sapt.

18+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos



Cand ma gandesc,, ai nostri nu stiau ce au pana in momentul nasterii ,ma consolez. Iar eu vreau la 15 sapt sa stiu ce "putulica"am
Multumesc mult BRAZUCA25 pt consolare cred ca sanateatea este cea mai importanta nu aflarea sexului.
LUNA1 tu ce mai faci? Cum te mai simti?
Vad ca scrieti despre atatea analize, eu nu am facut decat cele la sange si echografii, am vb cu medicul despre 3D si 4D si mi-a zis ca nimeni nu poate sa-ti zica clar de ce va suferi copilul chiar nu stiu ce sa zic, el mi-a dat de inteles ca sunt bani cheltuiti aiurea.
pupik pt toate

inamikul 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Andreea_C, la magazinul Victoria n-am fost si nici nu ard de nerabdare. Mi-e foarte greu sa ajung in centru, sa las masina departe si sa merg pe jos pana la magazine, mai ales pe frigul asta. Deocamdata ma mai descurc cu colanti din catifea si cizme si bluze lungi, astept sa mai dea putin caldura pana sa ajung prin centru.

Ti-am trimis PM despre cameraman.

Carla, 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joujou spune:

Buna burtici de mamici!

Nu ne-am mai "vazut" de vreo 6 capitole incoace! Intre timp au aparut si burticutze noi carora le urez sarcini cat mai usoare si bebei frumusei si sanatosi! Bine ati venit in gashca !
Pe scurt, sa va spun ce-am mai facut: am fost consemnata la pat vreo 3 saptamani din cauza de decolare de placenta si, pt. ca am fost zglobie si m-am mai ridicat din patut, pe 14 februarie am dat o fuga pana la spital ca sa ma delectez cu niste perfuzii....asa ca dupa 3 zile de perfuzii si inca o saptamana de stat in pat, ma simt in sfarsit in forma, decolarea nu mai apare, am terminat si cu greturile alea nesuferite si am inceput sa mananc, spre disperarea mea si a sotzului
De maine incep serviciul, va dati seama ce "drag" imi e....ma invatasem cu usurica...nani-nani toata ziulica
Tot cand am fost in spital pentru perfuzii, l-am vazut pe bebe la echo, vreau sa va spun ca am ramas muta de uimire: fetelor, am un bebe balerin! Nu....e putin spus....practica brakedance sau o forma de kick-boxing cu manutze si picioruse pe repede-inainte, se sucea, se intindea....eu ma uitam la burta convinsa ca acus-acus o sa scoata o manuta sau o talpitza pe-acolo
A fost fantastic, ce sa mai!
V-as mai scrie dar vecinii mei s-au apucat de demolat casa si nu mai pot sa stau, cred ca o sa-mi indes vata in urechi!
Am atasat si eu niste poze recente, sper sa va placa de noi!
Un pupic apasat pe buric!

http://new.photos.yahoo.com/poenarumaria


Joujou15 saptamani si crestem!
http://bd.lilypie.com/w197p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculici spune:

Am gasit optiunea pe care tb sa o bifez ca sa puteti sa vedeti pozele mele
Acum cred ca nu mai este nici o problema si puteti sa imi vedeti butica


http://new.photos.yahoo.com/anculici2007/

15+

Mergi la inceput