Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

apropos de herpes, nici ala genital nu e periculos in sarcina, doar ca in cazul unei eruptii in timpu sarcinii se recomanda cezariana. in rest ginecologu meu mi-a zis sa stau linistita ca nu-i bai! oricum un tratament de imunizare e recomandat in ambele cazuri de herpes , si normal si genital...............

+15

mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Si eu tot asa fac cand merg la eco:iau cu mine ditamai foaia cu intrebarile:) si medicul ma intreaba in gluma,e haios japonica-ecografistul:la a cata intrebare suntem ?
Dar,imi raspunde frumos si pe intelesul meu:)
Pupicei noilor venite in gaska.

Samurai-lady 17 weeks si bb Ken 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

greierash, ce fain ca ai stat asa putin la coada.
mihaela, bafta miine, sa fie blinzi vampirii cu tine.
Aylin, eu i-am scris un mail lui T odata, nu eram pacienta lui, si mi-a raspuns a 2-a zi. Incearca si pe mail. Cred ca ti-e greu sa vorbesti despre asta, dar stii de ce ai pierdut sarcina precedenta?

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

ioana75, acum T se pare ca nu mai raspunde nici pe mail nici pe site-ul lui. iar faza cu lista nu merge la el, unde e pe banda rulanta. dar il voi intreba pur si simplu.
sarcina precedenta nu stiu de ce am pierdut-o. nimeni nu a reusit sa imi dea nici un diagnostic. am fost suspecta de hipercoagulabilitate, plecata cu factorul V Leiden de la Fundeni, analize mai aprofundate la coltea, iesita sanatoasa....pana la urma concluzia fiind ca nu am nimic, nu se stie de ce. oricum nimeni nu isi da nici un interes sa afle. pana acum totul a fost ok, iau magne b6 pentru fluxul sanguin si pentru IR-uri. cam asta ar fi...stau la dispozitie pentru informatii suplimentare



Aylin, 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

aylin, multumesc. Sper ca acum sa fie totul bine cu bebelusha. Si eu o iau razna, sa stii ca nu esti singura.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

am fost o data inainte de sarbatori si mi-am luat rezult in 3-4 zile, si apoi imediat pe 3-4 ianuarie(cred ca de aia nu era aglomerat ca am fost io prima acolo!!!!!) si la fel in 3-4 zile, dar cred ca depinde si de analiza.... eu am facut clamydia, ureaplasma, mycoplasma, etc...


greierash 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

aylin_tarcan sunt sigura ca tu platesti consultatiile si pe banii tai ai dreptul la informatie . La Timisoara au cam picat anumiti doctori mari doar pe acest considerent " banda rulanta " . De aceea chiar si eu m-am orientat spre un medic mu foarte sus pus , dar in functie de maternitatile de aici .


17 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

otim, eu stiu ca tu ai dreptate in principiu. practic eu nu platesc decat ecografia. am incredere in el ca medic, am trecut prin mana prea multor doctori ca sa mai cred in oricine. oricum asta il voi intreba cand ma voi duce la el. deocamdata nu am rezultatele la TT, si pana atunci, nu pot face nimic. doar sa astept. ma linistesc cu faptul ca daca ar fi fost grav, mi-a fi spus ecografistul.

voua cum vi se pare un col de 32 mm la 14 saptamani?

Aylin, 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

fetele iubitele care ati facut analize la Cantacuzino, trebuie platit inainte sau la ridicarea analizelor????????????? ca am uitat sa va intreb si n-am chef sa ma duc si sa n-am bani la mine si sa ma mai duc odata...........pls. merci in avans!

+15

mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Mihaela, pai se plateste inainte! Nu cred ca exista undeva sa platesti la eliberarea analizelor!

Deni & Vlad & bb2

Mergi la inceput