Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Foarte utile cartile de pe site! Mi-am gasit de lucru pt ceva vreme!

18+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taedi spune:

Buna dimineata buricute

Bun venit noilor mamici si sarcina usoara.

Felicitari celor cre au aflat culoarea la carucior.

Luna ai o burticuta ff frumoasa si hainutele sunt pe masura de dragute.

Foarte interesant site-ul Alina.a

Am simtit si eu BBin burtic si este fffactiv

pupici la toate-le.

edith17+ si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Aylin, bine ai venit in grupa noastra! Daca nu iti iei inima in dinti sa il suni pe Tutu (eu una am fost dezamagita cam de fiecare data cand l-am sunat, ba am vb cu asistenta, ba nu a raspuns), mai ai putinica rabdare si cred ca vreuna din fetele de la noi din grupa care au terminat medicina va veni in ajutorul tau cu un raspuns. Curaj, daca Iosup vedea ceva grav, nu cred ca ar mai fi glumit atat si sa nu-ti spuna macar ca e ceva in neregula.

Andra16+cu bb2 Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Ioana75 maine vreau sa ma duc, asta in cazul in care reusesc sa ajung cu greva de la metrou. ar trebui sa iau o masina de la unirii si daca astia de la metrou fac greva nu stiu daca reusesc sa ajung cu RATB. oricum te tin la curent. sper sa nu stau mult ca m-am saturat de cozi: la med de fam , la ginecolog...............numai de asteptat avem!

+15

mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

miyhydutza si ioana eu am fost la cantacuzino inainte de sarbatori , dimineata pe la 8, (am fost de 2 ori) si nu am asteptata mai mult de 15 minute!!! Dar acuma , nu stiu, depinde....

miyhydutza ai vazut mesajul meu cu site-ul de la cantacuzino(ref preturi) te-ai lamurit cat de cat??

greierash 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

andutzy, ai si tu dreptate. ma gandeam ca nu ar fi glumit iosup daca era ceva grav. pe de alta parte ma gandesc ca ar fi fost frumos sa zica doua vorbe sa inteleg si eu despre ce e vorba.
in ceea ce priveste a-l suna pe tutu...incerc sa evit pe cat posibil sa il sun pentru toate paranoile mele, ca ma gandesc ce ar fi daca l-ar suna toate pacientele lui pentru cea mai mica nedumerire. astept sa vina azi maine rezultatele de la TT si ma voi duce la el sa se uite pe ele. atunci sper sa pot sa il intreb. am cam multe de intrebat. am si colul de 32 mm, ceea ce mi s-a pare cam scurt pentru 14 saptamani, vreau sa trec la program redus (sa vad ce zice)...si in plus, tutu si el are tendinta sa se uite pe hartii, sa taca din gura si sa nu comenteze nimic. ceea ce mie nu imi convine prea tare pentru ca vreau sa stiu ce e de stiut si ce trebuie urmarit.

eu am avut o sarcina pe care am pierdut-o la 26 de saptamani in septembrie anul trecut. si va dati seama ca asta ma face acum sa fiu si mai speriata, si mai paranoica si sa vreau sa stiu si eu ce se intampla cu sarcina mea. pentru ca nu am mai vrut sa risc cu alti medici, celebri necunoscuti ca sa zic asa, m-am dus direct la tutu, fiind sigura ca el macar imi va urmari sarcina cu spirit de raspundere.

fetele dulcele si ma bucur tare ma mult sa vad aici ca cele mai multe nu au nici o problema cu sarcina, sunt deja la bb2, pentru ca eu una deja incep sa o iau razna

Aylin, 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

OK, m-am linistit cu herpesul....de fapt herpesul genital era el care e periculos in sarcina. Dar nu are vreo legatura cu herpesul acela comun, la buze. Asa ca...gata, m-am linistit si cu asta.



18+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

aylin_tarcan pentru inceput bine ai venit in clubul nostru , suntem o taaaaarrrrreeee .
In alta ordine de idei am tot cautat pe internet expresia sau combinatie de cuvinte data de doctorul tau si pe bune nu am gasit nimic . Dar cum ziceai si tu , nu cred ca ar fi glumit medicul daca era ceva grav , asa ca incearca sa te linistesti altfel il agiti pe bb . Nu stiu cum este acest dr Tutu , dar nici medicul meu nu prea vorbeste , asa ca zic eu am gasit calea . Pe cand m-am dus la control am pregatit o foicica cu toate intrebarile mele ( asa ca sa nu uit nici eu ce mai doream sa-l intreb ) si cand am intrat in cabinet i-am si spus ca am o multime de intrebari si i-am si aratat foicica . Rezultatul a fost ca am primit raspunsuri la toate nelamiririle mele si pe viitor am de gand sa procedez la fel .
si din partea noastra

17 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

greierash, saru'mana! m-am uitat .......cred ca in jur de 400mii fiecare din cate am vazut. deci cam 2 mi si ceva ..........uf, peste tot numa bani! fara numar , fara numar! ata ete! macar sa fie "chiriashu" sanatos.apropos dureaza mult pana ti le da?

aylin eu zic ca daca era ceva naspa iti zice ecografistu. oricum cand te duci la dr tau, intreaba-l, spune-i ca esti dupa o pierdere de sarcina si ca esti speriata. insista ca ce poate sa-ti faca? eventual doar sa-ti raspunda...........daca nu-i intrebi doctorii au tendinta sa nu povesteasca prea multe........deh s-or fi saturat si ei de vorbaraie...........

+15

mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

da, o sa il intreb cand ma voi duce la el. am incercat si eu in fel si chip sa gasesc ceva pe net, dar degeaba....nimicuta....asta e, daca nu stie nimeni, o sa rabd pana ma duc la doctor sa il intreb.

pupete

Aylin, 15+

Mergi la inceput