Rog barbatzii sa raspunda...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florentza spune:

daca respectivul face parte din grupul comun de prieteni (ceea ce nu e cazul prezentat de tine),ea se da de gol astfel : la vederea lui ea tresare,se "pierde"sau brusc devine mai vesela,mai vorbareata,intretine convarsatie mai mult cu respectivul decat cu restul grupului (sau cu sotul ei);daca este la distanta : devine m.critica cu cel de acasa-nu prea il mai suporta,nu raspunde la mangaierile lui,nu mai este disponibila ...pt.el.Ei ii e gandul la celalalt si mai devreme sau mai tarziu se va da de gol...

Florentza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

quote:
Initial creeata de pisimuky

Am si eu o curiozitate. Care sunt semnele dupa care un barbat isi poate da seama daca sotia il insala. Concret, ce anume credeti ca se poate schimba intr-atat incat ea sa se dea de gol ? Va multumesc.

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.




....Daca femeia este fffff desteapta , sotul nu-si da seama nicodata ! ( am auzit asta la alte femei !)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

acum sa fiu misogin...a...crezi ca exista femei ffff destepte?!
lasand gluma la o parte,nu cred ca exista sa nu-ti dai seama ...daca vrei!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Daca cei doi soti sunt foarte apropiati emotional , oricat de destepta ar fi ea sau el , eu cred ca este imposibil ca cel inselat sa nu-si dea seama..... chiar din unele gesturi firesti , marunte , din privire , din zambet etc.

Dar, se pare ca exista si cupluri unde comunicarea , emotiile si trairile celor doi sunt foarte diferite , nu se pot intelege emotional unul pe altul si atunci , cred ca este mai greu sa-ti dai seama cand celalalt inseala ...pentru ca nu se cunosc destul de bine ( nici chiar dupa 20 ani ). Si mai depinde si de instinctul fiecaruia , de cat de fin ii este mirosul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

O femeie se da greu de gol. Pentru ca, spre deosebire de barbat caruia, atunci cand are ceva nou "pe teava" incepe sa-i puta totul acasa, o femeie poate sa-si pastreze un comportament aproape neschimbat. Are grija de casa, de copii, de barbat, o face cu placere pentru ca...stie ca primeste si recompensa. Ca asta vine din alta parte...ce conteaza?
Eu sunt un tip foarte atent la aceste aspecte, insa recunosc ca e destul de greu sa ma prind (asta daca nu face gafe prostesti). Ca se aranjeaza...nu merge, eu vad zilnic femei la cabinet care se aranjeaza pentru ele, nici nu au mascul; ca lipseste des de acasa? Pot controla asta, si ea o stie.
Cred ca singurul lucru la care as deveni mai circumspect ar fi o schimbare brusca si semnificativa de tonus. O cunosc foarte bine (sau ma rog, asa zic eu...), dar e valabil la orice femeie. Bucuria pe care o simte o femeie cand e fericita in dragoste ii da o anumita stralucire. Care nu poate fi mascata.
Ei, si ar mai fi cateva maruntisuri...dar stiu ca citeste si Tora pe-aici si nu-i bine sa le stie ea pe toate...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

are schimbari bruste si inexplicabile de dispozitie: o femeie ursuza care brusc ride si fredoneaza tot timpul a patzit ea ceva.
Si invers...

Asta admitind ca de obicei se spala, se aranjeaza si are grija de ea...nu numai la okazii....

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca a insela inseamna o aventura accidentala sunt sanse reale ca el sau ea deopotriva dupa caz sa nu stie sau sa nu realizeze de acest fapt. Daca insa este sau devine o relatie extraconjugala insa e doar o chestiune de timp ca atat un el cat si o ea sa isi dea seama ca nu e Ok ceva si stie cu certitudine ce insa poate nu accepta. Si pentru un barbat cat si pt o femeie o relatie consuma inainte de toate timp. Dupa timp iti poti da seama de existenta unei posibile relatii. Banalul timp este unul din factorii cei mai consumati fie de el fie de ea. Asa incat este suficient la un moment dat sa realizam ca anumite perioade de timp sunt consumate in zone "gri" si repetabil cu sau fara modificari comportamentale si deja probabilitatea de a fi o relatie este foarte mare. Cand spun timp ma refer la timp personal nu la cel petrecut la un job de exemplu.
Asa incat cu riscurile de rigoare recmand tuturor controlul timpului alocat inainte de dezvoltarea oricaror scenarii mai mult sau mai putin potential obiective.


Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Subscriu la ce a spus MissParker + poate il striga din greseala cu numele amantului

Sa ne distram:
Cica una se duce la doctor si il intreaba:
- Dl. doctor e adevarat ca femeile cu capul mic isi inseala barbatii?
- Da.
- Dar cele cu capul mare?
- Da, doamna!
- Si cele cu capul obisnuit?
- Si ele, doamna!
- Atunci, inseamna ca toate femeile isi inseala barbatii!!!
- Nu doamna, numai cele cu cap!

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Pisimuky, ce-ti veni cu intrebarile astea? Vrei sa-ti inseli sotul si speri sa nu te dai de gol? Sau vrei sa intelegi cum reactioneaza el daca te-ar insela? Ptr ca un barbat care inseala nu are aceleasi reactii ca o femeie care inseala. Iar eu daca nu am fost (sau nu stiu eu sa fi fost) inselat, nu prea cunosc din proprie experienta. Dar din cate stiu eu, spre diferenta de un barbat care atunci cand are o amanta devine mai rece fata de sotie, o femeie devine mai atenta, incercand sa "spele" pacatele prin atentia si gesturile facute fata de sot.
Inca ceva, femeile sunt emotive si daca sunt si implicate sufleteste in realatia cu celalalt barbat, se emotioneaza, se simt suspectate; daca el (sotul) suspecteaza ceva si o ia la intrebari, de cele mai multe ori se pierd. Iar daca sotul este un psiholog bun si-i intelege emotiile si reactiile, isi da seama ca ceva nu e in regula. Dar, cum se zice, prima oara e mai greu. O femeie care iseala regulat nu se mai da de gol, devine "maestra".

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:

Pot sa raspund si eu??? Vad ca au mai fost exceptii ...
In calitate de femeie... sa spun una care a inselat... si a fost prinsa?!? (scandalizez pe toata lumea).

In primul rind pentru Marius, cred ca foarte rar ai sa vezi o femeie care insala accidental, printr-o relatie de o seara, o aventura de-o noapte. E mai mult stilul barbatilor asa.
Cred ca femeia insala din mai multe motive si functie de motivul care o determina sa faca acest pas si e si atitudinea pe care o are, sau ma rog, semnele pe care le lasa sau pe care le ignora sau poate nu le poate controla .
Din punctul meu de vedere la cum a descris Ymcar ca s-ar schimba o femeie... ma numar intre cele care am grija de mine si fara sa fiu amorezata pina peste poate... deci ar trebui sa ma pot ascunde f. usor...
Deci din punctul meu de vedere cred ca poate percepe schimbarea doar prin prisma comportamentului, ochiilor - care nu mint niciodata, raceala (care insa poate fi ascunsa... daca vrei) si atitudinea fata de partener (si fata de cel stabil si fata de cel cu care ai avut aventura sau cu care ai inselat - daca are sotul un gram de noroc sa-l si cunoasca).

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput