Rog barbatzii sa raspunda...

Rog barbatzii sa raspunda... | Autor: pisimuky

Link direct la acest mesaj

Am si eu o curiozitate. Care sunt semnele dupa care un barbat isi poate da seama daca sotia il insala. Concret, ce anume credeti ca se poate schimba intr-atat incat ea sa se dea de gol ? Va multumesc.

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

gaseste un barbat gol in dulap:)
Bun, deci fara gluma, ar trebui sa se mai documenteze un pic despre ea: ce face, unde umbla, ce program are... si poate si ce a dus-o pe dansa in pragul disperarii ca isi inseala sotul?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K

gaseste un barbat gol in dulap:)
Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)




Sau ceva ce si-a uitat domnul prin casa.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Hai, Gabitza, ca ai fost totala ! Da' totusi eu raman la ideea ca cele care o fac nu sunt intr-atat de fraiere sa isi duca amantii in casa. Poate prin alte locuri, asa da...

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Pai... habar n-am. In general barbatii cred ca sunt destul de... neatenti la detalii si nu se prind neam. Doar sa nu fie chestii chiar batatoare la ochi. Schimbare clara a comportamentului (in special in pat), lipsit mult si nejustificat de acasa, sau cu justificari care au aparut cam brusc (de genul o femeie relativ singuratica isi descopera brusc placerea de a iesi des cu prietenele care pana atunci nici nu existau sau brusc incepe sa plece in delegatii), telefonul inchis in cursul acestor absente sau daca e deschis raspuns intarziat si... sugrumat de emotie. Apoi categoria de actiuni/evenimente stupide: venit cu flori sau cadouri acasa cam des si fara motiv gen ziua de nastere, surprins vorbind la telefon si fastacit/inchis/inrosit la fatza, obiecte uitate, pastrate din greseala, hainele si parul mirosind a tutun desi nimeni din jur nu fumeaza, semne de muscaturi pe gat sau mai stiu eu unde etc. Stiu si eu ce ar mai fi?! Probabil o atitudine de "indragostita" (gen capul in nori, neatenta, fredonand tot timpul ceva cu un zambet inexplicabil). Apoi o grija crescuta brusc pentru propria infatisare, mai ales... parti ale ei. Un barbat ma indoiesc ca va observa daca sotia se coafeaza mai des, dar sigura va observa daca trece de la una la 4 epilari pe luna intr-o anumita zona si gaseste tot timpul locul catifelat. Mai ales daca el are parte doar de doua ori pe luna de locul cu pricina, deci nu prea se justifica atata zel.
Mai cred (dar poate ma insel) ca o femeie indragostita de altul nu prea mai reuseste sa se poarte la fel de atent cu sotul. cred ca incepe sa nu prea ii mai suporte atingerea, sa il refuze mai des, cand accepta sa se comporte diferit....
Cred ca mai degraba femeile ar putea sa raspunda mai bine la intrebarea asta, mai exact unele femei, cele care au trecut prin asemenea experienta, daca ar avea si curajul sa o recunoasca pe forum. Ce au simtit, ce au facut, ce cred ca nu au reusit sa ascunda, ce le-a dat de gol daca le-a dat de gol.
Apoi evidetnt, SMS-uri gasite prin tel, liste de apeluri, factura telefonica detaliata, mesaje pe mail, messenger, history-ul calculatorului... samd
A, cred ca ar mai putea fi si o schimbare de atitudine de alta natura, de tip revolta. In sensul ca o femeie (prea) supusa realizeaza brusc ca este dorita, ca viata ei nu e legata neaparat de sot, ca poate sa isi impuna punctul de vedere fara riscurile care pana mai ieri i se pareau inacceptabile. Si isi schimba atitudinea, poate involuntar, poate fara sa sesizeze chiar.
Si ar mai fi ceva... mai intim. Pentru barbatii carora le place sa puna boticul si au nasul fin.... s-ar putea sa detecteze niste mirosuri straine... si alte semne...

Alte idei n-am.... Dar la ce iti foloseste sa stii?!

Edit: recitii ce am scris la inceput si cred ca ceva e doar partial corect. Cei mai multi barbati nu se prind neam. Ca mai sunt si aia posesivi si suspiciosi care tot timpul banuie, amusina, urmaresc si "se prind" si cand nu au de ce sa se prinda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Critica exagerata (brusc), scaderea brusca a dorintei de intimitate...



Felicia
http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Depinde de motivele pentru care o femeie isi inseala sotul si de cat de isteata e respectiva, ca sotul ei sa si dea, sau sa nu si dea seama de noua situatie.

Dar dc intrebi ???


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

stii vorba aia cu " ce stie tot satul si nu stie barbatul"...se pare ca ei de obicei afla ultimii

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Intreb din curiozitate. Nu cu mult timp in urma am avut niste probl. in casnicie, descoperisem un sms suspect in tel. husband-ului si cum imi fuge mintea prea repede i-am mai trimis respectivei eu 2 mesaje de pe tel. lui si aia a raspuns imediat ( foarte disponibila parea, cel putin din mesaje ) si asta a pus paie pe foc. El sustine chiar si acum ca n-a avut nimic cu ea, desi in perioada in care zice ea, (ca am vorbit apoi cu ea la tel. si am luat-o la intrebari )adica acum un an, in vara, iesisera impreuna, de cateva oriel se purta cu mine tot aiurea. Vesnic nemultumit, ma critica pentru orice... Eu oricum l-am banuit ca ceva nu e in regula si se pare ca nu l-am banuit degeaba. Credeti voi ca exista genul asta de femei care mint ca au iesit cu cineva si de fapt nu au iesit ?! De ce ar face-o ? Sincer, pe mine nu ma duce mintea intr-atat incat sa-mi dau o explicatie plauzibila a faptului astuia.

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Ymcar - daca e sa ma iau dupa ce spui tu barbati-miu nu s-ar prinde neam ca-l insel.

Eu la coafor merg destul de des, ma ingrijesc de zonele intime asemenea, in delegatii merg si si daca nu merg sunt in sedinte si-atunci telefonul e pe silent si nu raspund, cel mult trimit un sms scurt. De ziua mea primesc nenumarate buchete de flori si cadouri, la fel de 1, 8 martie -( poate doar de Sf. Valentin sa ma rpinda - da' doar n-oi fi proasta sa vin ca ele acasa. ) - ies la restaurante cu clientii unde se fumeaza si impart biroul cu un coleg ce fumeaza, eu insami fumand ocazional. Prietene am destule si mi se intampla, desi rar sa mai ies independent doar cu ele - la o cafea, la shpping etc. Deci...cum ma prinde!?

Eu zic ca totul depinde de atitudine si comportament in intimitate-aici te poate prinde partenerul fie el femeie sau barbat. Desi exista si pers. care fac diferenta clara intre familie si amanta si nu-i prinzi nici asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by Miramar

Ymcar - daca e sa ma iau dupa ce spui tu barbati-miu nu s-ar prinde neam ca-l insel.

Eu la coafor merg destul de des, ma ingrijesc de zonele intime asemenea, in delegatii merg si si daca nu merg sunt in sedinte si-atunci telefonul e pe silent si nu raspund, cel mult trimit un sms scurt. De ziua mea primesc nenumarate buchete de flori si cadouri, la fel de 1, 8 martie -( poate doar de Sf. Valentin sa ma rpinda - da' doar n-oi fi proasta sa vin ca ele acasa. ) - ies la restaurante cu clientii unde se fumeaza si impart biroul cu un coleg ce fumeaza, eu insami fumand ocazional. Prietene am destule si mi se intampla, desi rar sa mai ies independent doar cu ele - la o cafea, la shpping etc. Deci...cum ma prinde!?

Eu zic ca totul depinde de atitudine si comportament in intimitate-aici te poate prinde partenerul fie el femeie sau barbat. Desi exista si pers. care fac diferenta clara intre familie si amanta si nu-i prinzi nici asa.



pai atunci ai conditii optime!

Mergi la inceput