Barbatilor la place "tare"!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florentza spune:

Fetelor, stati linistite ca si sotul meu face la fel: cand este un anume domn din politica (presedinte de partid) sau un anume domn (patron) din lumea fotbalului da sonorul TV la maxim (si nu ne auzim decat daca ridicam tonul ; asa ca,intai ii i-au telecomanda si reduc volumul si abia apoi ii spun ce am de zis );si la muzica da sonorul f.f. tare (de mi-e rusine de vecini ,saracii;sunt si pensionari)-muzica de la calc. din dormitor se aude pana in sufra'-Cand prind momentul ca nu este in zona ,dau volumul mai la mediu ; bineinteles, urechile lui receptioneaza schimbarea si vineee imediat sa-l dea la maxim...

Florentza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melody spune:

Nici mie nu imi place sonorul tare. Mai ales in masina. Sotului da, si culmea si fetitei mele de 4 ani si jumatate ii place. Tot ii spune sotului: mai tare muzica, tati, mai tare!
Are cu cine semana, cu tat-su.


AB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by florentza
asa ca,intai ii i-au telecomanda si reduc volumul si abia apoi ii spun ce am de zis


Fetelor si asta numiti voi dreptate? Pai lasati omul sa se uite in tihna la stiri si la sport.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:



Se pare ca e o problema generala!

O fi din cauza hormonilor masculini?

Iar aia cu "troncanitul masinii", ce sa mai zic! La fel face si al meu sot. Se impacienteaza la orice zgomot diferit de al motorului, plus ca-mi spune din cand cind cu tristete adanca pe chip: "Oooooooooffff mah Roxi, iar trancane asta din toate incheieturile! Gata trebuie sa schimbam masina!" Eu o pot conduce si asa ce-i drept, dar el...vrea silentioasa! Mai ramane sa adunam banutzii!




"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Asa e Alex, nu va lasam in pace la stiri sportive, la meciuri, dar voi barbatii de ce nu ne lasati cu sonorul tare la telenovele?e dreptate?Si sotul meu da sonorul tare dar numai la meciuri, la stiri sportive, la stiri, dar acum mi-am dat seama de ce :nu e cu subtitrare!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

TV-ul il vreau incet spre mediu, ma deranjeaza daca este tare, mai ales daca lucrez intre-timp. In masina ascult stirile la radio si daca este o piesa (hmmm...) gen Pink Floyd, Deep Purple, Led Zeppelin, Beatles, AcDc(n-am sageata)... nu mai lungesc lista ca nu incape dar tin de vremea mea cei enumerati, probabil multi nu vor intelege dar nu-i nimic.... si daca afara e si vreme super ca sa deschid geamul si soseaua e libera si nu trebuie decat sa tin de volan si daca sunt si in afara orasului... atunci... e sigur concert... nu tare .... ci super HIGH VOLTAGE !!!!
Sper doar sa fiu singur in masina ca sunt nebun rau in clipele acelea dar pe cuvant de pionier ca nu e vina mea ci a celor pe care-i ascult.... whauuu deja mi se ridica parul in cap de placere.

Nana na na na na naaaa!!!!! Am inceput sa bat ritmul sub masa... unde mi-am pus castile? Phiuuuu !!!! Boala curata!

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

mda, eu regret ca nu pot sa conduc cu castile in ureki.
Am incercat, da' nu pot.
Iar daca dau muzica in mashina cit vreau eu, nu pot conduce altii.

Acasa n-as asculta muzica la vol. maxim, dar la volan, da.
Mai ales noaptea. Si mai ales cind sint foarte obosita.

Barbatu-meu are alt fix: sa auda la maxim filmele cu bubuituri, impuscaturi, poc, trosc etc - tare, si stereo, de tot am impresia ca a explodat ceva la noi in casa, lucru care e de-a dreptul stressant...


Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mai, eu eram convins ca femeile sunt tari de urechi, daca m-as lua dupa nevasta si, mai ales, dupa fetele cele mari. In primul rand ca rar aud din prima ce le spun. Apoi, la TV sau scula de muzica...nervi tari sa ai.
Eu unul, am momente cand ascult o muzica mai tare sau vreau sa le acopar glasurile ca sa aud si eu o stire, sau ce comenteaza amaratul ala la un meci.
Asa ca lasati-ma ca-i o boala a barbatilor...e clar invers!

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by Elise
mai ales cind sint foarte obosita.



La asta ma gandeam si eu in seara asta la meci. Cand sunt obosit dau sonorul mai tare, poate asa reusesc sa ma mentin atent la ce ma uit.
Rufus

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Originally posted by Elise
mai ales cind sint foarte obosita.



La asta ma gandeam si eu in seara asta la meci. Cand sunt obosit dau sonorul mai tare, poate asa reusesc sa ma mentin atent la ce ma uit.
Rufus

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...



Da, ar putea fi o explicatie! Dar de ce se aplica mai mult la barbati?


"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput