Barbatilor la place "tare"!

Barbatilor la place "tare"! | Autor: Bfly

Link direct la acest mesaj

Stati asa! Nu ma intelegeti gresit!
Le place sa dea tare volumul de la televizor!
Am observat asta la barbatii din familia mea: sotul, tata, fratele. Nu stiu daca tuturor le place tare, dar e clar ca in apropierea mea sunt numai barbati carora DA le place sa fie cat mai tare volumul!
Si de cand am observat ma tot intreb care e motivul pentru care nu aud?
Din pacate, a ramas o nebuloasa pentru mine!
Voi aveti vreo explicatie?


"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Ca sa nu mai auda cum ii cicaleste nevasta ca nu au dus gunoiul

Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Eu sunt un om mai linistit, muzica in masina este singura care o ascult cu sonorul "tare". Dar ai dreptate, noi suntem mai "galagiosi".

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

si ex-ul meu dadea sonorul la maxim. Era o placere, mai ales noaptea cand era beat, se uita la stiri, si comenta, adica incerca sa comenteze, dar a vrut sa vorbeasca si mai tare decat televizorul- vecinii nu stiau de ce urlam toata noaptea... si de fapt omu' vorbea cu teveu'
Acum si lui fiul meu trebuie sa-i spun de enshpe ori sa dea mai incet sonorul... chiar au ceva barbatii astia in ureche...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Mai fetelor, mai sunt si exceptii, care probabil ca intaresc regula: al meu sot!! Ca sa aud si eu ce se spune la stiri sau sa pot asculta o melodie, trebuie sa il rog sa dea un pic mai tare ca eu nu aud nimic... adica e o zumzaiala doar! In casa nu motiveaza in niciun fel volumul redus, dar in masina...cica nu poate sa auda motorul

Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Aaaa.... si de ce trebuie sa auda motorul?!?! Nu functioneaza daca nu-l asculti cu urechea?!?!?! Sincer conduc de vreo 18 ani de acu', dar mai putin in cazul in care suspectez vreo problema nu simt deloc nevoia sa il aud. Iar atunci inchid radioul 10 secunde, ma conving si basta, ii dau drumul din nou. Nu la tare, ca nu imi place, eu nu sunt din cei ce simt nevoia sa dea la maxim, dar oricum acopera sunetul motorului care e oricum abia perceptibil pana pe la 3000 rpm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by liliac1
dar in masina...cica nu poate sa auda motorul


Io stiam ca asta-i treaba de femeie, ele trebuie sa auda motorul, noi il simtim si pe neauzite.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

Aha, deci nu sunt eu aia nebuna sau "prea sensibila"! Chiar asa e, barbatii au tendinta asta! Vai, ce ma bucur ca nu-s singura care prefera sonorul mai normal asa!
Cat despre auzit motorul, eu il aud cu tot cu muzica, ca doar am Dacie berlina!


"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Originally posted by liliac1
dar in masina...cica nu poate sa auda motorul


Io stiam ca asta-i treaba de femeie, ele trebuie sa auda motorul, noi il simtim si pe neauzite.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...




Sunt si femei care simt motorul pe neauzite ,dar voua tot vi se pare
ca nu schimbam viteza cand trebuie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by redi


Sunt si femei care simt motorul pe neauzite ,dar voua tot vi se pare
ca nu schimbam viteza cand trebuie .





Redi

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

al meu da "tare" cand sunt stirile sportive, si el se joaca pe comp in camera vecina...sa auda de acolo...ma rog, gustul lui, mai fac si eu o concesie( rad eu singura, gandindu-ma la alt sobekt)..dar apoi ramane asaa, si cand incep reclamele e vacarm.Dar am rezolvat, urlu eu "da ala mai incceeeettt" si s-a rezolvat

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput