Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

alex, el a intrebat pe sleau. eu am incercat sa evit un raspuns, pt ca e "curtea mea", a insistat, i-am zis ca s-a intamplat o data, ca nu a fost o experienta de repetat pt mine si am considerat subiectul incheiat.

E adevarat ca este o "atingere a limitelor" si nu intra in registrul normalitatii nici pentru mine. Este o experienta si atat.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by boticelina

Sotul meu e suparat pentru ca am acceptat un "threesome". Cu doi barbati. Iar el a facut un threesome cu doua doamne. Lucru cu totul si cu totul diferit; parerea lui.



pai daca il stiai asa bisericos trebuia sa nu-i spui.
In general, cred ca e mai bine sa nu intri in detali de genul asta, pina nu te convingi ca poti sa ai incredere deplina.

Barbatu-meu a avut citeva momente de entuziasm in care incepea sa-mi povesteasca mie diverse experiente trecute - si cind l-au apucat destainurile prima data m-am inecat cu cafeaua.
A doua oara am contracarat.

Si inca nu eram casatoriti... nici nu ne cunosteam de prea mult timp...totusi, m-a cam urmarit "filmul" o perioada.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Elise, nu-l stiam bisericos. Au contraire, as zice. Stiam de experientele lui, imi povestise, la insistentele mele, dinainte de a fi si eu intrebata.

Sotul meu e navigator, poate asta completeaza peisajul. A facut si a vazut multe. Probabil proiecteza asupra mea o imagine pe care a creat-o in timp vis-a-vis de astfel de "practici".

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

Scuze, oi fi inteles eu gresit! Este foarte posibil!
No offence, Alex!
Boticelina, tu il cunosti suficient de bine pe sotul tau? Sau, mai corect spus, va cunoasteti unul pe celalalt suficient de bine, ca sa va stiti limitele de toleranta? Intreb, pentru ca, poate, fara sa vreti, ati calcat limitele de toleranta, iar lui, sotului, '' i se sparie gandul''!
Oricum ar fi, eu cred ca nimic din ce faci in dormitor cu iubitul/iubita ta, atunci cand este vorba de dragoste, nu este rusinos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Iar in legatura cu acel threesome, nu am de zis decat ca inca mai persista covingerea ca femeile cu dorinte sexuale in afara "normalitatii" sunt considerate femeii imorale (ca sa evit cuvantul ala urat care incepe cu c...), iar barbatii sunt vazuti Don Juani, conti von Trestie de Balta.

Din pacate cam asa este (nu ca as vedea EU as alucrurile) ce sa-i facem, ne lovim iar si iar de prejudecati. Treaba e, nu ca un barbat considera ca el are drepturi pe care femeia nu le are, problema e ca femeile considera asta. Si eticheta de femeie usoara tot femeile o dau cel mai des ("surorilor" lor).

Elise ai fost mortala cu "si cind l-au apucat destainurile prima data m-am inecat cu cafeaua" Si eu cred ca putin mister nu strica, mai degraba prea multa sinceritate. Vorbesc asa, la general.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Nu, Madalina, nu ne cunosteam indeajuns de bine. Zic asta acum. Iar eu as fi spus asta si la casatorie daca ma intreba cineva. Stiam insa ca sunt dispusa sa-l iau asa cum e "and make the best of it".

Dar cred ca el credea ca ma cunoste destul de bine, iar faptul ca ne iubim e un plus.

Ar trebui sa fie un plus si acum, si cred ca este, tocmai pentru ca nu stie clar ce sa faca. Vrea si divort dar vrea si cu mine. Acum e plecat, are timp sa cicleze.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Iar in legatura cu acel threesome, nu am de zis decat ca inca mai persista covingerea ca femeile cu dorinte sexuale in afara "normalitatii" sunt considerate femeii imorale (ca sa evit cuvantul ala urat care incepe cu c...), iar barbatii sunt vazuti Don Juani, conti von Trestie de Balta.

Din pacate cam asa este (nu ca as vedea EU as alucrurile) ce sa-i facem, ne lovim iar si iar de prejudecati.

Alex, eu stersesem mesajul pentru reformulare, in timp ce tu dadeai quote si scriai. Printre altele doream sa rectific aici inca mai persista covingerea ca femeile , introducand unele femei; cazusem si eu in capcana generalizarilor.

_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Annais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Blue eyes, daca am inteles bine diferenta, atunci din fericire "unele" si alte nu, si cel mai probabil acelea care lasa sa se interpreteze asta. Adica accepta acest lucru. Iar cei care acuza si eticheteaza sunt tocmai aceia care stabilesc limitele "normalitatii". Adica daca lor li se pare ca ceva nu intra in normalitate, cei/cele care fac poarta o eticheta de...
Ceea ce nu e cazul sotului Boticelinei. Dar el e barbat, si unii barbati au uneori o oca ptr ei si alta ptr doamne.
Sa ne ferim de asta, fratilor!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

deci concluzia generala este ca nu trebuie sa stie nici unul din parteneri ( mai ales sotzul, ca vad ca femeile sunt mult mai ingaduitoare la capitolul asta) de experientzele "dinainte".Pt. ca sunt gelosi, se tem de comparatii, sau vor sa fie cu orice pret "primii", desi asta nu le garanteaza nicidecum ca vor fi si ultimii- asa cum spunea Alex.

Desi, daca te-ai maritat cu el, inseamna ca l-ai ales pe baza experientelor anterioare, ca fiind bun...da' tot ii macina cum a fost "inainte"...Uf..

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

De la lume adunate sau ce am auzit cu urechile mele la cunoscuti.
amica nr. 1: "italience e m****e si de aia vor barbatii lor romance (asta era acum vreo 9-10 ani)
amica nr.2 : "cum sa pun eu gura pe scarba aia a lui? Valeu!"
un el "imi e sila de sotia mea ca mi-a facut chestia aia, stii tu, ca sa nu ma mai duc la curve. Imi e sila cand o vad ca saruta copiii cu gura aia."


_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Annais

Mergi la inceput