Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redi spune:

Deci tot(unii) barbatii sunt mai "suciti" decat(unele) femei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by blue eyes
"imi e sila de sotia mea ca mi-a facut chestia aia, stii tu, ca sa nu ma mai duc la curve. Imi e sila cand o vad ca saruta copiii cu gura aia."


Mda, daca si lui ii era sila de scula lui, sigur ca si de ea ii era sila ca doar el a "spurcat-o". Am mai auzit din astea...
Explica "perla" cu intalianca, m-ai facut curios, si nu am inteles-o.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Da, Alex, unele apartin acelora care au acceptat, constient sau nu (aici e vorba de stabilitate psihica)ca daca fac ceva in afara de sex vaginal sunt desconsiderate. Si mai sunt si de adaugat acei barbati cu mintea cu raza de un metru, care contribuie la aceasta injosire. Si cum se face ca unele femei tocmai de astia au parte?! Sau subconstientul lor ii cauta, in asa fel incat convingerile lor sa fie intarite.

_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Annais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Am fost intrebata de toti (dar de obsolut toti) prietenii "de ce i-ai spus? I-am spus pt ca eu consider ca daca ai intrebat o chestie esti pregatit pentru un raspuns, si nu neaparat pentru rasp[unsul pe care-l astepti.

De aia eu l-am intrebat pe el inainte de casatorie despre experientele lui (fara sa cer detalii).
Ca sa stiu ma situez. Daca incepem cu alfabetul sau trecem direct la Shakespeare.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Blue eyes, poti sa dai cu pietre, cu rosii, cu vrei tu, eu mereu am considerat (si in casnicie si in viata) ca cei care accepta o situatie o merita.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Pai nu stiu ce sa-ti zic la faza cu italiencele, asa considera tipa romanca. Poate voia sa spuna ca a coborî=a te coborî. (a coborî la nivelul organului sexual/a te coborî de pe piedestatul de ghiocel candid) Asta prin filtrul ei de gandire. Cam des filtrul, nu lasa multe in mentaliatea ei.

_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Annais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by boticelina
Ca sa stiu ma situez. Daca incepem cu alfabetul sau trecem direct la Shakespeare.



Corect. Dar daca el vrea o invete pe femeia de langa el alfabetul, si nu e destul de matur in gandire sa aprecieze ca ea stie deja "Shakespeare" cred ca nici nu merita o asemenea femeie.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

quote:
Originally posted by Alex2

Blue eyes, poti sa dai cu pietre, cu rosii, cu vrei tu, eu mereu am considerat (si in casnicie si in viata) ca cei care accepta o situatie o merita.



Nu dau cu pietre, de ce as face-o? Esti o persoana agreabila.
Mie imi pare rau de cei/cele care accepta niste situatii injositoare, dar nu toti sunt constienti de mizeria din vietile lor sau nu cunosc altceva in afara unui perimetru restrans impus de altii sau de ei insisi in necunostinta de altceva sau lipsa de informatie. Sau si mai rau, refuzarea informatiilor.
Pentru unii/unele e mai comod sa stea si sa-si planga de mila, autovictimanzandu-se, cautand totodata tapi ispasitori pentru ceea ce patimesc ei/ele. Sau dau vina pe Atotputernicul.

completez la prima fraza: esti o persoana agreabila, imi face placere sa te citesc si m-as bucura sa vad mai multe pareri ale barbatilor pe forum, mai ales la subiectele cu tema cuplul.
Se oripila cineva in cadrul primei parti "suntem sau nu pe un forum despre copii?!?".
Valeu, zic eu! Adica pe un forum dc ar trebui sa vorbim doar despre pamperasi si voma copiilor, despre mami si tati nu e voie? Iar mami si tati, dupa ce au ajuns la acest statut nu au voie sa se bucure de intimitate decat prin intermediul coitului si ala in pozitia misionarului?
_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Annais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Alex eu de ce zic ca pierde! Si-l mai si iubesc si mi-ar face placere sa-i recit din Shakespeare.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Daca tot vad ca macar pe 1/2 discutia se desfasoara offtopic, sa contribui si eu.

Apropos de "intors spatele" ce te faci cand ambii parteneri sunt atat de orgoliosi incat pun asta mai presus de sentimentele lor si-atunci o dragoste absoluta se pierde din cauza orgoliilor lor. Oare merita sa intorci spatele? Oare nu e pacat? Si pana la urma orgoliul asta nu provine din frica de a pierde, frica de a risca...dar oare nu stim cu totii vorba francezului - cine nu risca nu castiga?

Boticella sincer imi pare rau de situatia ta si iti dau dreptate in sensul ca trecutul nu ar trebui sa influenteze relatia voastra, mai ales ca si el a avut parte de astfel de experimente. Din pacate insa probabil ca el isi imagineaza deja faptul in sine si imaginea asta il deranjeaza muult prea tare ca sa o poata depasi. Imi pare tare rau e nedrept ce ti se intampla, dar sincer nu pot spune ca nu-l inteleg si pe el, desi il condamn! Cel mai bine ar fi fost sa nu-i spui, chiar daca asta ar fi fost o minciuna.

Mergi la inceput