Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Alex are dreptate, acum sunt tinuta in sah. Si o sa aplic "stategia" ta. Pentru ca deja e singura optiune ca sa realizeze ca pierde. Insa nu sunt convinsa ca sta va rezolva situatia.



pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by redi
In momentul ala si sexul devine mai bun calitativ ca sa aratati ca sunteti cei de care depinde totul ?


Care moment? Uneori prind mai greu ideea. Imi cer scuze.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

[quote]Originally posted by Alex2

Da, de cele mai multe ori da. In cazul de fata pe el chiar il lega ceva de ea (iubirea).

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...


Si atunci de nu discutati despre asta cu noi ,de ce cautati santajul si alte strategii ?
De unde sa ne dam seama sa asta vreti ?
In concluzie nu sunteti chiar sinceri si curati dar nu va aratati pe fata . Ma refer la partenerii orgoliosi care gandesc asa .
Educatia sau caracterul sau ce sta la baza ? masculinitatea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Originally posted by anaisanais
Alex, eu tot nu inteleg: voi, barbatii ajungeti la ''stari preorgasmice de fericire'' in situatia in care va tineti''in sah'' partenera?

Personal nu pot sa cred ca asa demonstrezi ca ai controlul situatiei!


Omul e clar tulburat (si el considera ca e normal sa fie asa), si la fel ca oricare altul in stari din astea tulburi, de suparare, furie, frustrare, nu vedem limpede situatia. DA, ptr un barbat orgoliul de multe ori primeaza, e mai important decat ORICE altceva (minte cel ce zice ca nu e, sau nu-si da seama). Dar sunt situatii cand, odata ce realizeaza care sunt riscurile (boticelina spune ca el o iubeste) vede altfel situatia. Compromisul nu? Accepta trecutul ei (pe care el il vede ca un "defect") decat sa o piarda.
Si sa raspund la ce intrebi tu. La fel ca si voi, stimate doamne, si noi avem stari in care credem ca avem castig de cauza tinandu-ne partenera in sah. De cele mai multe ori demonstrate (un fel de santaj emotional).

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...



Multumesc pentru explicatie.... sunt pocnita in moalele capului de explicatie... oricum, iti multumesc pentru sinceritate....Si acum te rog sa mergi pana la capat cu sinceritatea: cum va asteptati sa reactionam noi, partenerele voastre, la acest santaj? Ca, daca ma intrebi pe mine, eu as intoarce un mare spate unui astfel de partener, oricat de mult m-as tavali de durere si oricat de mult mi-ar fi inima de rupta in bucati! Dar banuiesc ca, din punctul vostru de vedere, al barbatilor, ar fi exact reactia pe care n-ar trebui sa o avem....sau, ma rog, vorbesc in numele curiozitatii mele: n-ar trebui sa o am.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Originally posted by redi
In momentul ala si sexul devine mai bun calitativ ca sa aratati ca sunteti cei de care depinde totul ?


Care moment? Uneori prind mai greu ideea. Imi cer scuze.

Alexandru



Cand sunteti siguri ca ne "tineti in sah" ,demonstrati prin sex ,poate involuntar chiar ,dati mai mult decat "rutina zilnica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Nu cred ca li se poate imputa asta doar barbatilor, si femeile sunt maestre in santaj emotional. Exista insa si oameni care nu santajeaza si care discuta.

Partenerii orgoliosi nu discuta din orgoliu. Este nevoie de o doza de permisivitate fata de tine si de a-ti da seama ca poti gresi, de care e nevoie ca sa discuti. Orgoliosii admit mai greu ca pot gresi. Si mai si staruie in greseala. Din orgoliu.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

Sunt si femei care aplica strategii dar se pare ca eu si anaisanais am picat de sus totusi .Banuiam o unda de santaj la barbati dar nu ma asteptam sa descopar o ratiune generala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:


quote:


Ca, daca ma intrebi pe mine, eu as intoarce un mare spate unui astfel de partener, oricat de mult m-as tavali de durere si oricat de mult mi-ar fi inima de rupta in bucati!

madalina



Daca i-as intoarce spatele sunt convinsa ca nu s-ar intoarce nici el. Tot din orgoliu. Asa prefer sa tin situatia "deschisa", macar sa vad daca evolueaza. El, nu neaparat relatia.

Gresesc?

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Boticelina, daca tot e subiect "hot", ai putea macar sa ne sugerezi ce anume nu accepta sotul tau? Cat poate fi de grav?

quote:
Multumesc pentru explicatie.... sunt pocnita in moalele capului de explicatie... oricum, iti multumesc pentru sinceritate....Si acum te rog sa mergi pana la capat cu sinceritatea: cum va asteptati sa reactionam noi, partenerele voastre, la acest santaj? Ca, daca ma intrebi pe mine, eu as intoarce un mare spate unui astfel de partener, oricat de mult m-as tavali de durere si oricat de mult mi-ar fi inima de rupta in bucati! Dar banuiesc ca, din punctul vostru de vedere, al barbatilor, ar fi exact reactia pe care n-ar trebui sa o avem....sau, ma rog, vorbesc in numele curiozitatii mele: n-ar trebui sa o am.

Vezi cat de orgolioasa poti fi? Atunci de ce te sochezi ca asa ar reactiona un barbat, care prin felul lui de a fi pune orgoliul mai presus de orice?
Ce asteptam noi? Sa cedati, bineinteles? "Cine-i mai destept, cedeaza", nu?
Redi, eu tot nu am inteles.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Originally posted by redi
voi credeti ca femeilor le place?


Da.

Alexandru



S-a mai spus deja ca nu le place tuturor si o fac poate mai mult sa le faca placere barbatilor ,din iubire ,sau sa nu fie considerate timorate ....
Deci schimbati-va prejudecatile ,nu la toate femeile le place sa faca sex oral .

Mergi la inceput