Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by Victoria
...apoi chestia cu orgasmul mi se pare ca depinde foarte mult de partener...


Foarte mult, dar nu in totalitate. Sunt si femei ptr care oricat s-ar stradui partenerul nu este mare lucru de facut, ptr ca problema este in mintea lor, iar acolo numai ele pot lucra. Si mai si femei ptr care el nu face mai nimic si au o multime de orgasme.
Stiti bancul in care barbatul a primit "privilegiul" de a face pipi din picioare, iar femeia, sa se compenseze, a primit darul de a fi multiorgasmica.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

quote:
Originally posted by Victoria

[quote]

Boticelina, chiar nu mai inteleg...cum adica, "iti ia numele" ( o fi de vitza nobila, de i se pare asa de important?) dar ramane cu tine pt. ca te..iubeste??? Omul asta ori avea nevoie de un motiv de divortz si asta e singurul care i-a dat prin cap...ori nu mai stiu ce sa cred...
Imi pare rau pt. tine...tindeam sa-ti spun ca nu pierzi nimic, lasa-l sa se duca . El si obsesiile lui.Chiar ma intrebam ce motiv va invoca la tribunal
Insa spui ca il iubesti,asta face totul mai dificil.Incearca, insa, sa-i spui ca daca divorteaza nici sa nu-si inchipuie ca vei mai sta cu el( stiu ca ti-e greu, dar incearca). Si vei vedea atunci ce conteaza mai mult pentru el: tu, sau orgoliul lui



Nici mie nu mi-e-n clar ce-si doreste. Vom divorta insa civilizat, fara motive si parat/reclamant. Oricum viata de familie este "grav si iremediabil deteriorata"

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

[quote]Originally posted by Rufus

...
Si asta pentru ca stiu ca rezultanta calitatilor mele este favorabila, din moment ce s-a maritat cu mine. Dar nici nu doresc amanunte din relatiile anterioare. Si nici eu nu ofer asa ceva. Cu alte cuvinte, consider ca viata ei a inceput cu mine, iar a mea odata cu ea.[quote]

Pina aici BETON!!!

[quote]
.......... In opinia mea, o tipa buna la pat este una cu calitati fizice peste medie, curata, dispusa (nu disponibila) in mai toate momentele zilei, deschisa catre jocuri erotice, cu multa imaginatie, senzuala, atletica, atenta la partener in primul rand si apoi la ea, capabila sa ajunga la orgasm de cele mai multe ori. E ceva neobisnuit? Cred ca este un portret-robot clasic. [quote]

CAPABILA?!?!??!?!?!

[quote]Cum trebuie sa fie un barbat bun la pat, nu ma risc sa-mi dau cu parerea (poate o faceti voi, fetelor?), dar cred ca se pot intruni ceva lucruri acceptate de majoritatea femeilor.[quote]

CAPABIL sa "suporte" macar UN orgasm feminin pina la a-si consuma propriul orgasm!




"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:


Dar vreau sa-ti spun un secret. Noua ne place sa credem ca tinem situatia in frau, ca depinde de noi. Cand un barbat spune "gata" si iubita lui implora (sau ma rog asta e extrema) sa nu o paraseasca aducand mii si mii de motive care l-ar tine legat de ea, ii gadila orgoliul, si inconstient simte ca e pe drumul cel bun. Dar daca femeia ii da castig de cauza (ceva de genul, "bine iuibitule, si eu cred ca e mai bine sa ne despartim") ii zdruncina siguranta ca ce face e bine, si mai ales ii rapeste satisfactia ce EL pune punct. Ai prins ideea?

Alexandru



Ma amestec iar, ca asta este, ''m-a prins'' subectu'!
Alex, eu tot nu inteleg: voi, barbatii ajungeti la ''stari preorgasmice de fericire'' in situatia in care va tineti''in sah'' partenera? Zau, te rog sa nu ma consideri ironica sau certareata, dar te rog sa-mi faci o schema desfasurata(in trei culori, daca se poate)ca sa inteleg! Personal nu pot sa cred ca asa demonstrezi ca ai controlul situatiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by boticelina
Oricum viata de familie este "grav si iremediabil deteriorata"


Hai, mai, sunt femei care au fugit in lume cu amantul si dupa cateva saptamani s-au reintors si dupa un timp totul a reintrat in normal si chiar s-a reaprins flacara intre ei. Sunt femei care si-au inselat sotul si au fost surprinse nici mai mult nici mai putin, decat chiar in patul conjugal.
Dar sa fi gelos pe trecutul doamnei... mai bine o vizita pe la psiholog in drum spre tribunal.
Reciteste postrea mea de dinainte, si incearca sa o intelegi. Sotul tau e un om orgolios (la unii orgoliu degenereaza in prostie), s-ar putea sa ajute.
In pare rau ptr situatia ta.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

quote:
Originally posted by Alex2

[quote]
Ma gandeam ca numai femeile fac din astea.
Daca te iubeste de ce divorteaza? Ca nu are motive intemeiate ca sa se razbune "luandu-ti numele". Bine spui "din orgoliu".
Acum "on" sau "off" topic, cum o fi, vreau totusi sa mai vorbesc despre cazul tau. Nu cunosc decat franturi de situatie, nu stiu cum i-a venit ideea si mai ales, ce reactie ai avut tu. Dar vreau sa-ti spun un secret. Noua ne place sa credem ca tinem situatia in frau, ca depinde de noi. Cand un barbat spune "gata" si iubita lui implora (sau ma rog asta e extrema) sa nu o paraseasca aducand mii si mii de motive care l-ar tine legat de ea, ii gadila orgoliul, si inconstient simte ca e pe drumul cel bun. Dar daca femeia ii da castig de cauza (ceva de genul, "bine iuibitule, si eu cred ca e mai bine sa ne despartim") ii zdruncina siguranta ca ce face e bine, si mai ales ii rapeste satisfactia ce EL pune punct. Ai prins ideea?



Mi s-a mai spus asta. Dar eu nu sunt o persoana foarte "strategica", pentru mine lucrurile trebuie sa fie "mai simplex, asa". Oricum il voi lasa sa plece, daca se intoarce, o sa ma intreb si o sa-l intreb atunci in ce termeni se intoarce, si daca-s acceptabili pentru mine, poate... continuam, poate, pentru ca mi-a produs o surpriza prea mare.

Multmesc

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by anaisanais
Alex, eu tot nu inteleg: voi, barbatii ajungeti la ''stari preorgasmice de fericire'' in situatia in care va tineti''in sah'' partenera?

Personal nu pot sa cred ca asa demonstrezi ca ai controlul situatiei!


Omul e clar tulburat (si el considera ca e normal sa fie asa), si la fel ca oricare altul in stari din astea tulburi, de suparare, furie, frustrare, nu vedem limpede situatia. DA, ptr un barbat orgoliul de multe ori primeaza, e mai important decat ORICE altceva (minte cel ce zice ca nu e, sau nu-si da seama). Dar sunt situatii cand, odata ce realizeaza care sunt riscurile (boticelina spune ca el o iubeste) vede altfel situatia. Compromisul nu? Accepta trecutul ei (pe care el il vede ca un "defect") decat sa o piarda.
Si sa raspund la ce intrebi tu. La fel ca si voi, stimate doamne, si noi avem stari in care credem ca avem castig de cauza tinandu-ne partenera in sah. De cele mai multe ori demonstrate (un fel de santaj emotional).

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Originally posted by boticelina
divortam, dar nu ne despartim, ramanem impreuna, ca ma iubeste.


Ma gandeam ca numai femeile fac din astea.
Daca te iubeste de ce divorteaza? Ca nu are motive intemeiate ca sa se razbune "luandu-ti numele". Bine spui "din orgoliu".
Acum "on" sau "off" topic, cum o fi, vreau totusi sa mai vorbesc despre cazul tau. Nu cunosc decat franturi de situatie, nu stiu cum i-a venit ideea si mai ales, ce reactie ai avut tu. Dar vreau sa-ti spun un secret. Noua ne place sa credem ca tinem situatia in frau, ca depinde de noi. Cand un barbat spune "gata" si iubita lui implora (sau ma rog asta e extrema) sa nu o paraseasca aducand mii si mii de motive care l-ar tine legat de ea, ii gadila orgoliul, si inconstient simte ca e pe drumul cel bun. Dar daca femeia ii da castig de cauza (ceva de genul, "bine iuibitule, si eu cred ca e mai bine sa ne despartim") ii zdruncina siguranta ca ce face e bine, si mai ales ii rapeste satisfactia ce EL pune punct. Ai prins ideea?

Alexandru



Si cand reusesti sa ii zdruncini siguranta si sa-i rapesti satisfactia ,EL ce face ?
Schimba tactica ? Isi pun intrebari ? ma intereseaza parerea barbatilor care gandesc asa ,am si eu un orgolios care crede ca tine situatia in frau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Da, de cele mai multe ori da. In cazul de fata pe el chiar il lega ceva de ea (iubirea).

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

quote:
Originally posted by Alex2
Alex, eu tot nu inteleg: voi, barbatii ajungeti la ''stari preorgasmice de fericire'' in situatia in care va tineti''in sah'' partenera?

Personal nu pot sa cred ca asa demonstrezi ca ai controlul situatiei!


DA, ptr un barbat orgoliul de multe ori primeaza, e mai important decat ORICE altceva (minte cel ce zice ca nu e, sau nu-si da seama). Dar sunt situatii cand, odata ce realizeaza care sunt riscurile (boticelina spune ca el o iubeste) vede altfel situatia. Compromisul nu? Accepta trecutul ei (pe care el il vede ca un "defect") decat sa o piarda.
Si sa raspund la ce intrebi tu. La fel ca si voi, stimate doamne, si noi avem stari in care credem ca avem castig de cauza tinandu-ne partenera in sah. De cele mai multe ori demonstrate (un fel de santaj emotional).

Alexandru
[/quote]

In momentul ala si sexul devine mai bun calitativ ca sa aratati ca sunteti cei de care depinde totul ?

Mergi la inceput