Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Nu am povestit experientele mele dinainte. Am fost intrebata "ce parera ai despre...? Si i-am zis ca am facut-o, si ca n-a fost cum am crezut, dar nu regret ca ma facut-o si n-o sa mai fac. Fara detalii. Si de aici s-a dezlantuit tragedia.

Si nu, nu ma simt a fi o persoana de categoria a II-a, sunt uimita ca el poate categoriza. Sunt nu numai impacata ci chiar multumita de viata mea si experientele mele, ele ma fac ce sunt.

Iar el, divortand, ma pedepseste. Imi ia numele. Mmm, ciudat. De-aia v-am intrebat si pe voi.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

boticelina,

banuiesc ca "experienta" ta nu s-a imbogatit de cind v-ati cunoscut pina in prezent...decit cu el.
Si atunci care e diferenta dintre femeia de care (presupun) s-a indragostit si cea din prezent?
Teoretic, nici una.
Practic, e diferentza lui de optica.
Tine strict de bucataria lui interna si de capacitatea lui de a-si schimba opiniile dupa cum bate vintul.

In locul tau, as considera ca asta e, a luat-o razna, si m-as desparti fara regrete. Daca vrea doar un obiect sexual de uz personal sa-si cumpere o gonflabila.

Tu esti om, ca si el, ai aceleasi drepturi sa experimentezi si sa alegi in cunostinta de cauza.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

Ma risc si eu sa postez un mesaj.....
Referitor la ''a da sex'', imi este greu sa inteleg asta: sa dai sau sa primesti sex. Eu, in prostia mea, credeam ca sexul fie se cumpara, fie se practica, asa ca sportul. In rest, eu vorbesc despre iubire, caci eu cred ca atunci cand iubesti sau, mai precis, te iubesti cu cineva, fiecare particica din partener trebuie sarutata si mangaiata, iar lucrurile toate vin de la sine.
''Bun la pat'', cred ca asta tine de imaginea pe care ne-o creem mental, despre un posibil partener - un fel de arhetip:trebuie sa fie tandru, dar si hatarat, rabdator, dar si plin de patos, puternic, dar si delicat, cu IQ foarte ridicat, posesor de conversatii inteligente si mustind de cultura, gata sa-ti daruiasca o cascada de ... orgasme in cele mai propice momente ale vietii tale.
Pe arhetip, eu am ''asezonat'' diferite experiente si am ajuns sa cred ca,pentru mine, bun la pat este barbatul care ma face sa ma simt unica si foarte frumoasa si foarte iubita si, ceea ce pentru mine este foarte important, trebuie sa aiba simtul umorului ,si sa cante sub dus, dupa....!
Si inca ceva: de acord cu Rufus si sfatul despre ''povesti nemuritaore''. In fond, viata incepe odata cu parenerul pe care il alegem ca sa ne petrecem viata alaturi de el, tot ce a fost inainte este experienta pe care o traim inevitabil, zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Elise continui sa ma uimesti. de fapt nu sunt uimit, ptr ca deja mi-am facut o parere, tu continui sa o accentuezi.


quote:
Originally posted by boticelina
Iar el, divortand, ma pedepseste. Imi ia numele.


Si cat valoreaza numele asta? Ca sa nu punem la socoteala pe cei care stau in concubinaj si ea nu-i poarta numele. Cred ca ptr voi femeile conteaza mult (ex-sotia mea de ex a pretins sa-l poarte in continuare si dupa divort).
Sunt de acord cu Elise, daca nu te accepta si nu te apreciaza, oricat de greu ti-ar fi, ptr tine nu e o pierdere.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Tx Elise, asa e.

Si acum bonusul. Sa va zic cum vede el viitorul de-acum inainte: divortam, dar nu ne despartim, ramanem impreuna, ca ma iubeste. Si io iar nu mai inteleg nimic.

Si da, ne despartim, dar nu fara regrete din partea mea. Il iubesc ca pe okii din cap, poate si mai tare. Il iubesc organic, daca pot sa zic asa, mi se inmoaie picioarele numai cand ma gandesc la pielea lui, la mirosul lui. Si imi pare rau pentru mine, pentru ca pierd asta. Si-mi pare rau si pentru el, pentru ca ma pierde din orgoliu.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

quote:
Originally posted by Rufus
In opinia mea, o tipa buna la pat este una cu calitati fizice peste medie, curata, dispusa (nu disponibila) in mai toate momentele zilei, deschisa catre jocuri erotice, cu multa imaginatie, senzuala, atletica, atenta la partener in primul rand si apoi la ea, capabila sa ajunga la orgasm de cele mai multe ori.



E clar, din punctul tau de vedere eu nu sunt deloc buna la patNu sunt nici dispusa nici disponibila in mai toate momentele zile ( mai ales dimineatza, brrr)...apoi chestia cu orgasmul mi se pare ca depinde foarte mult de partener...

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Alex, pentru mine faptul ca-i port numele nu a reprezentat decat o incurcatura materiala. A trebuit sa-mi schimb actele, adresa de mail, stit voi. Si nici n-am insistat vreo clipa sa ne mariem, el a insistat. Pt mine ar fi fost la fel si cu acte si fara.

In schimb vad ca pentru el asta cu numele este "the ultimate punishment", as rade daca nu mi s-ar intampla mie.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

quote:
Originally posted by boticelina

Tx Elise, asa e.

Si acum bonusul. Sa va zic cum vede el viitorul de-acum inainte: divortam, dar nu ne despartim, ramanem impreuna, ca ma iubeste. Si io iar nu mai inteleg nimic.

Si da, ne despartim, dar nu fara regrete din partea mea. Il iubesc ca pe okii din cap, poate si mai tare. Il iubesc organic, daca pot sa zic asa, mi se inmoaie picioarele numai cand ma gandesc la pielea lui, la mirosul lui. Si imi pare rau pentru mine, pentru ca pierd asta. Si-mi pare rau si pentru el, pentru ca ma pierde din orgoliu.

[


Boticelina, chiar nu mai inteleg...cum adica, "iti ia numele" ( o fi de vitza nobila, de i se pare asa de important?) dar ramane cu tine pt. ca te..iubeste??? Omul asta ori avea nevoie de un motiv de divortz si asta e singurul care i-a dat prin cap...ori nu mai stiu ce sa cred...
Imi pare rau pt. tine...tindeam sa-ti spun ca nu pierzi nimic, lasa-l sa se duca . El si obsesiile lui.Chiar ma intrebam ce motiv va invoca la tribunal
Insa spui ca il iubesti,asta face totul mai dificil.Incearca, insa, sa-i spui ca daca divorteaza nici sa nu-si inchipuie ca vei mai sta cu el( stiu ca ti-e greu, dar incearca). Si vei vedea atunci ce conteaza mai mult pentru el: tu, sau orgoliul lui


V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

quote:
Originally posted by boticelina

Nu am povestit experientele mele dinainte. Am fost intrebata "ce parera ai despre...? Si i-am zis ca am facut-o, si ca n-a fost cum am crezut, dar nu regret ca ma facut-o si n-o sa mai fac. Fara detalii. Si de aici s-a dezlantuit tragedia.

Si nu, nu ma simt a fi o persoana de categoria a II-a, sunt uimita ca el poate categoriza. Sunt nu numai impacata ci chiar multumita de viata mea si experientele mele, ele ma fac ce sunt.

Iar el, divortand, ma pedepseste. Imi ia numele. Mmm, ciudat. De-aia v-am intrebat si pe voi.



pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"



Boticelina,
nu imi permit sa dau sfaturi, nu sunt cea mai indicata persoana, dar iti spun ce mi-a spus si mie bunica mea: mama, un barbat sa te cunoasca de la brau in jos!. Mi-a trebuit mult sa inteleg ce a vrut sa spuna; departe de mine gandul ca trebuie sa-ti minti partenerul, nu, nici vorba, dar cred ca iti trebuie,ca femeie,o doza foarte mare de tact ca sa eviti intrebarile ''incuietoare''ale partenerului-aici intervine povestea cu ''cunoscutul''.Pe de alta parte, nu poti sa controlezi reactiile partenerului, tendinta de a ordona viata pe''categorii''; iar daca mi-as permite sa dau un sfat as zice: lasa-l sa te pedepseasca, probabil ca el nu merita ca tu sa-i porti numele! Viata fiecaruia dintre noi este facuta dintr-o suma de experiente, care ne fac unici si irepetabili ca fiinte. Eu am invatat ca trebuie sa nu-ti para rau decat de ce nu ai facut, nu de ceea ce ai facut in viata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by boticelina
divortam, dar nu ne despartim, ramanem impreuna, ca ma iubeste.


Ma gandeam ca numai femeile fac din astea.
Daca te iubeste de ce divorteaza? Ca nu are motive intemeiate ca sa se razbune "luandu-ti numele". Bine spui "din orgoliu".
Acum "on" sau "off" topic, cum o fi, vreau totusi sa mai vorbesc despre cazul tau. Nu cunosc decat franturi de situatie, nu stiu cum i-a venit ideea si mai ales, ce reactie ai avut tu. Dar vreau sa-ti spun un secret. Noua ne place sa credem ca tinem situatia in frau, ca depinde de noi. Cand un barbat spune "gata" si iubita lui implora (sau ma rog asta e extrema) sa nu o paraseasca aducand mii si mii de motive care l-ar tine legat de ea, ii gadila orgoliul, si inconstient simte ca e pe drumul cel bun. Dar daca femeia ii da castig de cauza (ceva de genul, "bine iuibitule, si eu cred ca e mai bine sa ne despartim") ii zdruncina siguranta ca ce face e bine, si mai ales ii rapeste satisfactia ce EL pune punct. Ai prins ideea?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput