Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu

Ymcar , scuze , am uitat ca ai raspuns referitor la "sex oral " , dar raspunsul pe care il asteptam eu, nu este complet..... cum ramane cu "am avut o prostituata, o admir si va impartasesc si voua experienta mea " ... Si atunci mi s-ar parea cinstit si corect sa-ti ofer ...

Nu vreau amanunte din partea ta , dar mi-ar placea sa stiu de ce un barbat o face cu o prostituata , de ce prefera sa faca sex , ci nu dragoste , de ce nu se casatoreste cu o femeie cu asemenea calitati , de ce nu doreste sa fie mama copiilor lui , de ce o vrea doar pentru o aventura samd.





Tocmai asta este.... ca sa se inteleaga, ca sa ofer un tablou complet, ar trebui sa spun mai multe decat pot. La fel cum nu am oferit o explicatie pentru semnatura mea, desi am fost intrebat de cateva ori. Daca se accepta ca ceea ce zic zic din convingere si din experienta e ok, daca nu - asta este. Mai multe detalii nu dau, am motivele mele si credeam ca le-am expus destul de clar. Imi pare rau daca te dezamagesc, dar exista lucruri mai importante decat a fi convingator intr-o discutie pe forum.
Pe de alta parte sa zicem ca vin si imi pun viata pe tava. Care va fi rezultatul?! Cativa or sa ma aplaude, cativa or sa ma compatimeasca, foarte multi or sa ma huiduie si/sau critice.... a lot of fun! Oricum nu o sa o conving pa Anca sau pe altii care gandesc altfel decat mine de nimic. Mi se vor intoarce si rastalmaci vorbele, vom intra in cercul vicios al intrebarilor (retorice) si explicatiilor, argumentelor si contraargumentelor etc. Rezultat final = zero. In schimb... as putea face foarte mult rau. Si nu vreau.
Oricum, cand vad cum evolueaza anumite discutii, de multe ori imi pare rau ca m-am bagat in ciorba. Asta e si motivul pentru care am inceput sa incerc sa evit anumite tipuri de subiecte. Pe viitor probabil voi evita si mai multe. Am fost mai direct sau mai indirect facut mincinos, idiot etc... Pana la urma pentru ce?! Pur si simplu pentru ca unora nu le convenea parerea mea sau faptele pe care le relatam si asa stiau sa isi sustina parerile. Are vreun rost?! No, thanks!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:


quote:
Originally posted by anca74


Ca sa nu-ti mai spun ca tolerez tot ce misca-n jurul meu, de la domnita care face sex in 3-4-5, etc., pana la romancele ametite de cap care fug pe la ashramuri in nordul Québecului si traiesc in "comunitate si comuniune" cu indieni, pakistanezi si alte nationalitati conlocuitoare. Na, pariez ca pe asta nu o stiai!
Daca nici io nu mi-s toleranta, apai, n-am ce sa mai zic...



Da. Ii vir la categori "marginalizati". Sau - personaje cu comportament care iese din comun
Anca74


Te contrazici singura ............

Nici nu mai inteleg de ce nu-ti place sexul si nu ai spus daca iti place macar dragostea.
Crezi ca esti satisfacuta in dragoste sau in sex ?
Sau nu esti si vrei sa ne convingi ca esti un model de urmat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu
mi-ar placea sa stiu de ce un barbat o face cu o prostituata , de ce prefera sa faca sex , ci nu dragoste , de ce nu se casatoreste cu o femeie cu asemenea calitati , de ce nu doreste sa fie mama copiilor lui , de ce o vrea doar pentru o aventura samd.


Din pacate nu-ti pot satisface eu curiozitatea asta, ptr ca, ma crezi ori nu, chiar nu am facut-o niciodata cu o prostituata. Am facut doar sex (fara pic de implicare sufleteasca), chiar si one-night-stand, fara sa stiu prea multe despre persoana respectiva, dar nu am platit pe cineva profesionist ptr sex. O fi rau? O fi bine?
De ce un barbat prefera sex ci nu dragoste (stiu la voi se intampla mai rar asta)? Ptr ca si sexul este ceva necesar, la fel ca si mancatul cand iti este foame, si daca nu ai o relatie unde "sa apelezi" sunt destule alte femei dispuse ptr "ajutor reciproc".

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by redi


quote:
Originally posted by anca74


Ca sa nu-ti mai spun ca tolerez tot ce misca-n jurul meu, de la domnita care face sex in 3-4-5, etc., pana la romancele ametite de cap care fug pe la ashramuri in nordul Québecului si traiesc in "comunitate si comuniune" cu indieni, pakistanezi si alte nationalitati conlocuitoare. Na, pariez ca pe asta nu o stiai!
Daca nici io nu mi-s toleranta, apai, n-am ce sa mai zic...



Da. Ii vir la categori "marginalizati". Sau - personaje cu comportament care iese din comun
Anca74


Te contrazici singura ............

Nici nu mai inteleg de ce nu-ti place sexul si nu ai spus daca iti place macar dragostea.
Crezi ca esti satisfacuta in dragoste sau in sex ?
Sau nu esti si vrei sa ne convingi ca esti un model de urmat ?



Pe mine m-a lovit altceva in paragraful respectiv, dar am ezitat sa mai raspund. Si anume faptul ca pare foarte grav ca indivizii cu pricina sunt "indieni, pakistanezi si alte nationalitati conlocuitoare". Probabil daca erau canadieni get-beget (ce or fi aia?), sau macar romani emigrati in Canada in urma cu tz ani (sau francezi, nemti, stiu eu ce?) era mult mai acceptabila practica cu pricina...

Edit: off-topic... ma intreb oare chiar e posibil sa fie la un loc indieni si pakistanezi?! ca din cate stiu eu astia se cam inteleg precum soarecii si pisicile. Nu ca ar avea vreo importanta in context, dar m-a lovit alaturarea si ma intrebam daca o fi chiar posibil sau au fost niste natii "indezirabile" aruncate asa la intamplare spre exemplificare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

quote:
Originally posted by Alex2
De ce un barbat prefera sex ci nu dragoste (stiu la voi se intampla mai rar asta)? Ptr ca si sexul este ceva necesar, la fel ca si mancatul cand iti este foame, si daca nu ai o relatie unde "sa apelezi" sunt destule alte femei dispuse ptr "ajutor reciproc".

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...




Sexul ,de el am nevoie ,ca sa fiu BINE , in pielea mea ,pentru a face fata problemelor cotidiene fara dureri de cap .

Dragostea ,da un sens vietii mele, cand am dureri de cap .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

Asa-i ,drept zice ,Ymcar .
Fiind la sub. cu si despre sex ,am pierdut din vedere rasismul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by redi

quote:
Originally posted by Alex2
De ce un barbat prefera sex ci nu dragoste (stiu la voi se intampla mai rar asta)? Ptr ca si sexul este ceva necesar, la fel ca si mancatul cand iti este foame, si daca nu ai o relatie unde "sa apelezi" sunt destule alte femei dispuse ptr "ajutor reciproc".

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...




Sexul ,de el am nevoie ,ca sa fiu BINE , in pielea mea ,pentru a face fata problemelor cotidiene fara dureri de cap .

Dragostea ,da un sens vietii mele, cand am dureri de cap .



Ca sa nu mai zicem ca uneori da si ...durerile de cap!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Originally posted by redi

Nici nu mai inteleg de ce nu-ti place sexul si nu ai spus daca iti place macar dragostea.
Crezi ca esti satisfacuta in dragoste sau in sex ?
Sau nu esti si vrei sa ne convingi ca esti un model de urmat ?



Papusa, ce are de-a face viata mea intima cu gays, lesbiene si alti ciudatei? E asa de greu sa ne mentinem la subiectul de fata? Fa un efort si nu mai incurca borcanele. Nu m-am exprimat nicaieri ca nu m-as innebuni dupa arta amorului. Cand o fi vorba de ce-mi place mie si ce nu in pat, o sa te anunt oficial.
Pana una alta insa focalizeaza pe subiect.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

quote:
Originally posted by redi

quote:
Originally posted by Alex2
De ce un barbat prefera sex ci nu dragoste (stiu la voi se intampla mai rar asta)? Ptr ca si sexul este ceva necesar, la fel ca si mancatul cand iti este foame, si daca nu ai o relatie unde "sa apelezi" sunt destule alte femei dispuse ptr "ajutor reciproc".

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...




Sexul ,de el am nevoie ,ca sa fiu BINE , in pielea mea ,pentru a face fata problemelor cotidiene fara dureri de cap .

Dragostea ,da un sens vietii mele, cand am dureri de cap .




Am impresia ca eu simt exact invers : am nevoie de dragoste ca sa fiu BINE , pentru a face fata problemelor cotidiene , iar sexul ( cu toate ca nu-mi place sa spun ca fac sex , ci dragoste ) este pentru durerile de cap .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Originally posted by daniela_b

Pai, first...daca le spui ciudatei, e clar ca nu ii suporti (in sensul de suport/intelegere).
Second, cind vorbesti de lumea "noastra" ar fi cu mult mai dragut sa spui "a mea", fiindca lumea noastra nu s-a inventat alaltaieri ci cu mult mai demult de cind omul modern ( antropologic vorbind) avea o cu totul alta baza de orientare in viata (asa cum o intelegea el), asta incluzind relatii "multilateral dezvoltate" de tip "swing" sa le zicem asa, relatii cu femele din acelasi grup care isi dezvoltau o viata sociala bazata (sau dictata) de aceste relatii, ca omul modern a evoluat spre "omul si mai modern" este o intimplare neintimplatoare (sau parte dintr-un plan?). In tot cazul, exista niste "erori" in programarea individului sau poate nu sint erori ci asa este normal sa existe, cine poate fi asa de larger than life sa decida ce este corect sau nu in legatura cu natura umana si evolutia speciilor, in general...



Am spus si o repet: tolerez ciudatii. Nu ma innebunesc dupa ei, nu-i indragesc in mod deosebit, dar am invatat sa traiesc cu fel de fel de specimene in lumea in care evoluez.
Dar de la toleranta la a ma imprietenii cu ei ... nici nu se pune problema. Ii las sa-si faca mendrele atata timp cat nu ma calca pe mine pe bataturi. Iar reciproca este perfect valabila.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.


Mergi la inceput