Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redi spune:

quote:
Originally posted by anca74
Papusa, ce are de-a face viata mea intima cu gays, lesbiene si alti ciudatei? E asa de greu sa ne mentinem la subiectul de fata? Fa un efort si nu mai incurca borcanele. Nu m-am exprimat nicaieri ca nu m-as innebuni dupa arta amorului. Cand o fi vorba de ce-mi place mie si ce nu in pat, o sa anunt oficial.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.





Subiectul de fata este despre ce ne place si ce nu ,in pat sau pe semineu,cu una sau zece persoane ,in pozitiile care vrei ,dar ai incurcat putin borcanele evitand raspunsul la subiect care dealtfel plecase de la "Va place sexul oral ? (sa dati)" ,nu de la " Suntem toleranti pe Terra ?"

Redi, ca nu este smilies cu papusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Originally posted by redi
Subiectul de fata este despre ce ne place si ce nu ,in pat sau pe semineu,cu una sau zece persoane ,in pozitiile care vrei ,dar ai incurcat putin borcanele evitand raspunsul la subiect care dealtfel plecase de la "Va place sexul oral ? (sa dati)" ,nu de la " Suntem toleranti pe Terra ?"




Inca o data, in caz ca nu ai remarcat, subiectul a divagat demult de la ce se intrebase initial.
Mai mult, nicaieri aici nu am facut vreo afirmatie - io personal - despre ce-mi place si ce nu in pat. Asa ca, please, nu-mi pune vorbe in gura.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Sincer am senzatia ca unii inteleg prin a tolera ceva de genul a nu rade de pe fata pamantului. Cred ca "ciudateii" au mare noroc ca Anca nu are putere de decizie si ca urmare... vrand-nevrand ii tolereaza, ca doar nu o sa se apuce sa ii mitralieze pe strada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Originally posted by redi

Nici nu mai inteleg de ce nu-ti place sexul si nu ai spus daca iti place macar dragostea.
Crezi ca esti satisfacuta in dragoste sau in sex ?
Sau nu esti si vrei sa ne convingi ca esti un model de urmat ?



Ia zi-mi si mie, pentru tine a fi satisfacuta in dragoste/sex consta in pozitii care mai de care mai acrobatice, threesome, eventual o partida-doua cu niste tanti lesbi, etc.? A iubi un barbat simplu, "traditional", fara a pica in extreme e posibil?
Te intreb fiindca tot iti place sa divagam de la subiect. Macar sa divagam ensemble, non?

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Originally posted by ymcar

Sincer am senzatia ca unii inteleg prin a tolera ceva de genul a nu rade de pe fata pamantului. Cred ca "ciudateii" au mare noroc ca Anca nu are putere de decizie si ca urmare... vrand-nevrand ii tolereaza, ca doar nu o sa se apuce sa ii mitralieze pe strada...

My life smells acceptable



Dar tu cum intelegi toleranta, dl ymcar? Ia explica-ne si noua. Ca sa nu murim nestiutori.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by anca74

quote:
Originally posted by daniela_b

Pai, first...daca le spui ciudatei, e clar ca nu ii suporti (in sensul de suport/intelegere).
Second, cind vorbesti de lumea "noastra" ar fi cu mult mai dragut sa spui "a mea", fiindca lumea noastra nu s-a inventat alaltaieri ci cu mult mai demult de cind omul modern ( antropologic vorbind) avea o cu totul alta baza de orientare in viata (asa cum o intelegea el), asta incluzind relatii "multilateral dezvoltate" de tip "swing" sa le zicem asa, relatii cu femele din acelasi grup care isi dezvoltau o viata sociala bazata (sau dictata) de aceste relatii, ca omul modern a evoluat spre "omul si mai modern" este o intimplare neintimplatoare (sau parte dintr-un plan?). In tot cazul, exista niste "erori" in programarea individului sau poate nu sint erori ci asa este normal sa existe, cine poate fi asa de larger than life sa decida ce este corect sau nu in legatura cu natura umana si evolutia speciilor, in general...



Am spus si o repet: tolerez ciudatii. Nu ma innebunesc dupa ei, nu-i indragesc in mod deosebit, dar am invatat sa traiesc cu fel de fel de specimene in lumea in care evoluez.
Dar de la toleranta la a ma imprietenii cu ei ... nici nu se pune problema. Ii las sa-si faca mendrele atata timp cat nu ma calca pe mine pe bataturi. Iar reciproca este perfect valabila.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.






Totusi, cuvintele tale nu pot sprijini niste afirmatii si nicidecum o atitudine corecta. E o alegere a ta si e bine sa spui asa, lasi sa se inteleaga ca faci ce e corect dar nu spui ca ce este corect pentru tine poate fi incorect pentru altii. De pilda, mie mi se pare incorect sa arunc afara din viata mea/firma mea/ cercul meu de prieteni/cercul meu social un om care este GSW daca altcumva a probat ca este absolut ok ca fiinta umana.
Mai pe scurt, intrebare directa: ai respinge un om care poate fi bona perfecta (supozitie, da?) pentru copilul tau, doar fiindca stii ca e GSW? Si daca da, de ce?

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

Merge-ti la cap 3 http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95151

Mergi la inceput