Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu

Observ ca tu oferi floricele virtuale femeilor care au curajul sa spuna " da, am inselat " , sau " am facut sex in nu-stiu-ce fel" , ba mai incurajezi pe unii/unele sa spuna ceea ceea ce simt , dar , tu ce faci ? De obicei , dai impresia ca spui lucrurilor pe nume , dar , totusi ti-e frica sa spui concret : " da, am facut sex oral , am avut o prostituata, o admir si va impartasesc si voua experienta mea " . Cred ca mai mult ravnesti la anumite ..... , vorbesti despre ele , dar prejudecatile tale , de care vrei sa scapi , nu te lasa sa actionezi si sa fii deschis cum ti-ai dori . Si sa nu crezi ca ceea ce am scris este o incurajare ... este o constatare . Fiecare traieste cum ii place.



perfect! Si spune-le tutror! prefer sa creada asa toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Deci Anca sa inteleg ca tu asociezi "GSW" cu violatorii, pedofilii si alti infractori? Pt ca de doua ori ai spus ca nici cu ei nu te imprietenesti...

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Originally posted by daniela_b
Cind nu intelegi drama sau dimpotriva, mindria ce se gaseste in sufletul unui om "marginalizat de societate" fiindca ti-e greata sa-ti imparti spatiul cu el ( fizic sau spiritual), nu se cheama ca-l cunosti si de aia il respingi, ci se cheama ca nu-l intelegi, nu intelegi ca ti s-ar fi putut intimpla chiar tie, se cheama ca ai o cunoastere limitata sau informatii frintate.




Stiu ca nu este usor sa fii "diferit" intr-o lume ca a noastra, dar de aici in ai imbratisa cu pasiune pe toti ciudateii eu zic ca e cale lunga.
Sunt de principiul "sa fie la ei acolo". Si de cel "live and let live".
Dar nu as putea sa leg prietenii cu tot felul de lume. Pana si toleranta are limite.

Si apropo, nu tot ceea ce ne flutura Vestul pe la ochisori este bun de adoptat. Daca in Occident exista defileuri ale homosexualilor si ale lesbienelor, cluburi de genul asta si orice alte tampenii posibile, asta nu inseamna ca noi, oameni rationali, trebuie neaparat sa le integram in sistemul nostru de valori.
Nu tot ceea ce zboara se si haleste, draguta mea.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Originally posted by J G

Deci Anca sa inteleg ca tu asociezi "GSW" cu violatorii, pedofilii si alti infractori? Pt ca de doua ori ai spus ca nici cu ei nu te imprietenesti...




Da. Ii vir la categori "marginalizati". Sau - personaje cu comportament care iese din comun.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:



perfect! Si spune-le tutror! prefer sa creada asa toata lumea!

My life smells acceptable
[/quote]


... totusi ,ti-as fi oferit cu placere o daca ai fii recunoscut si ai fii spus deschis :" da, am facut sex oral , am avut o prostituata, o admir si va impartasesc si voua experienta mea " ... pacat...poate nu-ti plac florile ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu



perfect! Si spune-le tutror! prefer sa creada asa toata lumea!






... totusi ,ti-as fi oferit cu placere o daca ai fii recunoscut si ai fii spus deschis :" da, am facut sex oral , am avut o prostituata, o admir si va impartasesc si voua experienta mea " ... pacat...poate nu-ti plac florile ...
[/quote]


Hei, nu e cinstit! La asta am raspuns mare, clar si raspicat in pag 21 din prima parte! Am fost chiar primul! Uite aici o copie:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by dianaintruder

da chiar, barbatzilor le place sa execute sex oral(culingulus)? Ca sa nu las loc de interpretare? Hai Alex2, Ymcar, Vandal, Rufus, Marius... saritzi cu raspunsuri.

diana

--------------------------------------------------------------------------------



DA. Mare, de tipar si foarte hotarat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

anca74, dar daca te impritenesti la gym/club de dans cu o persoana; va intelegeti bine, prietenii/sotii vostri se plac si dupa vreo 3-4 ani de prietenie afli de ex ca ea e lesbi si el gay, sau ca le place in 3-4... ii elimini din viata ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Ymcar , scuze , am uitat ca ai raspuns referitor la "sex oral " , dar raspunsul pe care il asteptam eu, nu este complet..... cum ramane cu "am avut o prostituata, o admir si va impartasesc si voua experienta mea " ... Si atunci mi s-ar parea cinstit si corect sa-ti ofer ...

Nu vreau amanunte din partea ta , dar mi-ar placea sa stiu de ce un barbat o face cu o prostituata , de ce prefera sa faca sex , ci nu dragoste , de ce nu se casatoreste cu o femeie cu asemenea calitati , de ce nu doreste sa fie mama copiilor lui , de ce o vrea doar pentru o aventura samd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
dar mi-ar placea sa stiu de ce un barbat o face cu o prostituata , de ce prefera sa faca sex , ci nu dragoste , de ce nu se casatoreste cu o femeie cu asemenea calitati , de ce nu doreste sa fie mama copiilor lui , de ce o vrea doar pentru o aventura samd.



printre altele, pentru diversitate?
"Mama copiilor lui" poa' sa fie sublima, dar nu poate fi ALTA.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by anca74


Stiu ca nu este usor sa fii "diferit" intr-o lume ca a noastra, dar de aici in ai imbratisa cu pasiune pe toti ciudateii eu zic ca e cale lunga.
Sunt de principiul "sa fie la ei acolo". Si de cel "live and let live".
Dar nu as putea sa leg prietenii cu tot felul de lume. Pana si toleranta are limite.

Si apropo, nu tot ceea ce ne flutura Vestul pe la ochisori este bun de adoptat. Daca in Occident exista defileuri ale homosexualilor si ale lesbienelor, cluburi de genul asta si orice alte tampenii posibile, asta nu inseamna ca noi, oameni rationali, trebuie neaparat sa le integram in sistemul nostru de valori.
Nu tot ceea ce zboara se si haleste, draguta mea.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.






Pai, first...daca le spui ciudatei, e clar ca nu ii suporti (in sensul de suport/intelegere).
Second, cind vorbesti de lumea "noastra" ar fi cu mult mai dragut sa spui "a mea", fiindca lumea noastra nu s-a inventat alaltaieri ci cu mult mai demult de cind omul modern ( antropologic vorbind) avea o cu totul alta baza de orientare in viata (asa cum o intelegea el), asta incluzind relatii "multilateral dezvoltate" de tip "swing" sa le zicem asa, relatii cu femele din acelasi grup care isi dezvoltau o viata sociala bazata (sau dictata) de aceste relatii, ca omul modern a evoluat spre "omul si mai modern" este o intimplare neintimplatoare (sau parte dintr-un plan?). In tot cazul, exista niste "erori" in programarea individului sau poate nu sint erori ci asa este normal sa existe, cine poate fi asa de larger than life sa decida ce este corect sau nu in legatura cu natura umana si evolutia speciilor, in general...
Stiu, o sa spui..."eu ma confrunt cu bucata asta de viata, e normal sa judec in patratica asta din care fac parte si vreau sa am control asupra ei". Foarte bine, dar daca e asa, nu uita sa subliniezi acest lucru, fara sa iti inchipui ca cineva te va pune la colt fiindca ti-ai delimitat patratica. Un om care isi cunoaste limitele poate fi la fel de mindru ca si unul care nu are limite fiindca alege sa nu le aiba, nu fiindca e mai destept ci fiindca are alti parametri.



Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput