Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redi spune:

quote:
Originally posted by anaisanais
Boticelina, din experienta iti spun ca nu intotdeauna trebuie sa raspunzi sincer la intrebarile partenerului, mai ales la cele legate de ce a fost inaintea lui. Nu intotdeauna cel care intreaba este si pregatit sa primeasca raspunsul; in mare parte, aceste intrebari sunt usor retorice, in sensul mai larg ca ar trebui(cel putin in prima faza) fie sa ''raspunzi pe dupa visin'', fie sa -i raspunzi cu exact ce vrea sa auda. Eu nu spun ca este bine, dar intotdeauna, nu stiu cum se face, ca adevarul doare al naibii!

madalina


Sunt de acord ca nu e mereu solutia ,sa nu spui adevarul dar de cele mai multe ori doare si e distrugator ,mai bine il pastrezi tabu ,mai ales cand e trecutul tau si el nu a facut parte.
Normal ,daca ai fi stiut reactia lui ,nu i-ai fi zis ,acum e prea tarziu dar poate nu ii vei spune si restul de acum .
Eu cred ca oricat sufera acum si te face sa suferi ,va trece demn peste asta,cred ca va respecta sinceritatea ta ,dar mai mult nu poate primi .
Ma gandesc ce ar face al meu ,un orgolios ,in cazul asta ,si noi avem ani destui de cand ne cunoastem.Oricum trecutul l-am pus sub tacere ,ma simteam aiurea ca nu am spus tot dar acum vad ca e mai bine asa ,nu stiu cat poate primi nici acum.
E copilaroasa chestia cu numele dar il inteleg din prisma barbatului din el orgolios.
Doar faptul ca nu accepta sa depasesti "limita lui morala " desi a fost "odata" si "o data" ,nu e corect din partea lui.
Dar nu suntem toti la fel .
Si nici sa intoarca cutitul in rana ,nu va sterge imaginea pe care o are .Cred ca vei obosi sa suferi atat de mult .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Exact...imi aduc aminte de o emisiune, unde o tipa povestea "fanteziile" unor clienti...ca de exemplu sa bea ..rezultatul clismei facuta cu..vin ( de calitate, ce-i drept...)


ei, si...a fi agent de bursa e mai bine?!

ps: desigur, prostituatele fac doar ce le place, cind le place si cum le place, nici o diferentza din acest punct de vedere fata de nevestele respectabililor de acasa.
Nici nu stiu de ce s-or duce la ele....

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

quote:
Originally posted by Elise

redi,

cine ti s-a parut tie ca are atitudinea asta extremista?
Sau faceai asa, o divagatie?

Elise & BBLisa



Sunt persoane mult mai extremiste decat credem ,eu insa nu sunt asa diplomata sa stiu raspunde "corect politic".Nu am raspuns in urma mesajului tau (apreciat de mine dealtfel), dar am folosit cateva cuvinte din el .
Mesajele unor doamne "normale sufleteste" extremiste ma fac sa nu intorc si celalat obraz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Offf - deja ma enervati ca n-am timp sa va urmaresc. Si-asa pana m-am prins ca s-a schimbat numele subiectului....am crezut ca v-am pierdut.

Pana una alta n-am reusit sa citesc mai mult de pag. 9 si m-am oprit din lipsa de timp.

O sa comentez mai pe larg, mai tarziu, de-acasa, acum insa am o intrebare pentru Boticela.

Dat fiind ca niciodata nu as fi in stare sa las inhibitiile de o parte si sa fac sex cu 2 barbati, in plus sunt de acord cu Alex 2-nu l-as implica pe sotul meu in asta si daca nu l-as implica atunci ar insemna ca ar trebui sa-l insel, ceea ce din nou nu cred ca as face, totusi mor de curiozitate, Boticela te rog spune-ne si noua cum este? Descrie-ne un pic?

Atat de curioasa sunt ca imi e tare greu sa nu-l intreb pe colegul din biroul alaturat (care mi-e si prieten de vreo 10 ani) cum a fost cu 2 femei cand a facut-o el acum vreo 8 ani? Dar acum, dupa atata vreme, dupa ce amandoi suntem casatoriti, iar el are chiar si un baietel de aproape un an, e tardiv. Cred ca n-as reusi decat sa-l sochez cu intrebarea asta si eventual sa-l bag la banuieli. Da' il prind eu la inghesuiala o data la un pahar de vin si poate-mi spune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Miramar, cred ca trebuia sa citesti si dupa pagina 9, am descris acolo un pic, atat cat trebuie

Subiectul a luat o alta turnura si-mi zic si eu parerea. Prostitutia este o ocupatie veche de cand lumea, cu regulile ei si cutumele ei. Cine poate s-o faca, s-o faca.

Stit ca exista si superstitii ale barbatilor care merga la ele? Sotul meu mi-a povestit cum trebuie sa se poarte un marinar cu o prostituata, cum se negociaza, ca nu se poate sa n-o platesti ca ti se duce vaporu la fund... chestii interesante

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Boticelina, zici ca el acum e plecat in cursa.Poate in timpul asta, singur cu gandurile lui, ii trece furia de moment si isi reconsidera decizia...acum ca sa ma exprim extrem de brutal, gandeste-te ca orgoliului lui ii e greu sa sarute acolo unde altii au ejaculat...desi nu e cinstit, caci tie nu ti-e greu.
Barbatii aplica masuri diferite - aici imi vine in minte o gluma: cica se intoarce Ivan dupa 5 ani din razboi, si o gaseste pe nevasta-sa gravida...fara o vorba, pune mana pe pistol si o impusca.La tribunal, judecatorul il intreaba : Bine mai Ivane, doar nu vrei sa spui ca in 5 ani nu te-ai atins de nicio femeie, de te-ai suparat asa tare ca te-a inselat nevasta? Ivan: ba da, dom' judecator, cum sa nu , da' una e cand calci cu cizma intr-un kkt, si alta e cand se kk altcineva in cizma ta....

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Victoria

Poate ca-si reconsidera pozitia, da' io acuma mi-am pregatit temele pt divort. Daca el se tot schimba, dau eu divort de el ca-i nehotarat. Si oricum, in voiaj lui i se ascut angoasele, slabeste cate treij' de kile in 4 luni de fiecare data cand pleaca, nu cred c-o sa vina acuma radiind. O sa cicleze

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Originally posted by ymcar

In Romania poate e ceva mai periculos (desi sunt convins ca exista meserii mai periculoase), dar in tarile unde activitatea este organizata in general au contract cu firme de protectie, au buton de panica langa pat si in caz de client violent sunt baietii la usa in 2 minute. Cu certitudine este mult mai periculos sa lucrezi intr-un bar sau intr-o benzinarie. Chestia cu "violenta care predomina inca in acest sector de activitate" denota ca stii despre ce e vorba doar din stirile de la TV


Sa inteleg, deci, ca tu stii despre ce e vorba prin "hands-on experience"?
Brava!
Io nu am habar de butonul de panica de langa salteaua prostituatelor si de gealatii care asteapta de cealalta parte a usii, dar sa stii ca te cred pe cuvant.

quote:
Originally posted by ymcar

O alta chestie greu de inteles pentru mine este "sa-ti vinzi corpul la toti nenorocitii de pe lumea asta". Deci toti cei care apeleaza la o prostituata sunt nenorociti. Te anunt ca ai bagat la capitolul nenorociti majoritatea barbatilor. Bine, probabil ca oricum esti din categoria celor pentru care toti barbatii sunt porci, asa ca nu mai e ceva nou.


1. Nu stiu cum este pentru unii, dar pentru majoritatea (sper!) imi inchipui ca trebuie sa fie dezgustator sa puna labele pe corpul tau toate brutele si toti cioflingarii din mahala. Corpul nostru nu ne este dat sa fie batjocorit de orice specimen neanderthalian refuzat de alte femei normale.
Scuza-ma daca par radicala, dar mi se pare complet aberanta ideea ca e ok chestia asta.

2. Habar nu am care e situatia personajelor care recurg la serviciile prostituatelor in Europa. Probabil europencele sunt mai pudice si nu-si satisfac barbatii precum Lolita de la bordelul din colt.
In Canada, for that matter, la prostituate merg (asa zic statisticile) oamenii singuri, imigrantii fara familie, frustratii sexual, si pleava societatii. Te asigur eu ca nu e o priveliste nemaipomenita Boulevard-ul St-Catherine colt cu Ontario Street in Montréal, dupa 9 seara.
Foarte multa lume se plange primariei fiindca cartierul respectiv este mizerabil, droguri, violenta, ace de seringi pe jos, etc. Exact ca in filme. Desi tu insisti sa crezi ca ceea ce arata multe filme americane este artificial. Eu iti spun ca te inseli.

quote:
Originally posted by blue eyes

Adica daca te bucuri ce sexualitate esti mai putin valoros decat cei care fac sacrificii, sau nu mai intelg eu lumea? Trebuie sa-ti pui cenusa in cap, sa faci voluntariat, sa arati sacrificiu extrem ca sa fii OM? Altfel nu esti model de urmat? Nu mai am cuvinte...




Nici eu nu mai am cuvinte cand citesc cum inteleg unii spusele mele.
Draga mea, e super ok sa te bucuri de sexualitate si sa faci toate acrobatiile din lume pe tema asta daca atat te tine capul. Nu la asta ma refeream eu insa.
Ceea ce vroiam sa subliniez este faptul ca atunci cand ti-ai ocupat o mare parte din anii tineretii cu acrobatiile respective sa nu te mai mire reactia celor cu care vii in contact atunci cand te asezi la o chueta cu ei si le povestesti din ispravile-ti nemaipomenite. Fiindca, deh, vrei-nu vrei, faci parte dintr-o minoritate. Majoritatea ... sunt mai inhibati, sa zicem. Sau nu au darul de povestitor ca tine. Zi-o cum vrei.

quote:
Originally posted by adusca

quote:
Imi pare ca am zis mai devreme ca sunt si unii oameni care reusesc sa imbine promiscuitatea sexuala cu cresterea unei familii relativ normale.



da' tot nu-i normala familia daca ea face sex oral sau anal, e oleaca relativ normala

cine stabileste ce-i normal si ce nu? care-i definitia normalului?
da' promiscuitatea sexuala ce-o fi? ce zice anca? vecina de la 2? verisoarea de-a doua? societatea?
oare nu sunt niste tipare depasite?



Societatea stabileste ce este normal sau nu. Iar societatea este produsul oamenilor. Hence, oamenii definesc normalitatea. Care normalitate este relativa.
Iar daca vrei sa traiesti in mijlocul oamenilor, hence - in societate, atunci sa faci bine sa asculti de regulile ei.
Daca te apuca subit cheful de o mica revolta, ia-ti jucariile si traieste in creierul muntilor. Acolo poti face ce te taie capul. Nimeni nu o sa te judece.

Starea de normalitate este "starea conforma cu standardul sau cu tipul comun, uzual, natural", "sanatos", "liber de anomalii mentale", "liber de boala sau malformatii" sau ca stare conforma cu o norma egala cu "media caracteristicilor umane".

In ceea ce priveste omul, normalul se refera atat la sine cat si la relatiile lui cu semenii, relatii din care iau nastere toate domeniile socialului, economicului, politicului etc.
Daca privim numai omul in sine, normalul privit din latura statica ar insemna sanatate, libertate fata de boli mintale si fizice, inscrierea intr-o suma de caracteristici medii precum si atingerea finalismul urmarit.
Normalul privit din latura dinamica imbraca întreaga paleta a gandirii filozofice legate de scopul pentru care exista omul, la sensul final al vietii.

Amicul Einstein avea o vorba: nebunie este sa faci acelasi lucru iar si iar, astepandu-te ca rezultatul sa fie diferit.

quote:
Originally posted by ymcar


Cu dreptul inchizitorului. Care inca traieste spiritual in multe persoane. Cu dreptul celui care se crede Dumnezeu, judecator absolut si detinator al adevarului absolut, inclusiv in domenii despre care nu are nici cea mai vaga idee. Si exista astfel de oameni, destui din pacate! Si sunt periculosi. In general un om care este prea sigur pe dreptatea lui este periculos. Un om normal intotdeauna se intreaba... "ok, eu asa cred, dar daca cumva ma insel? daca gresesc undeva?" Macar asa, in treacat, cat sa isi mai revada o data argumentele si rationamentul....




Imi pare rau in situatia in care te-as deceptiona, dar nu ma erijez in "cea mai tare din parcare" si nici nu ma confund cu inchizitia. Desi mi-ar place.
Sunt insa capabila sa disting binele de rau. Pe "asa da" de "asa nu". Iar valorile mele sunt cele pe care mi le-a oferit societatea si familia in care am crescut.
Avand in vedere ca suntem apropiati ca varsta, logic ma gandesc ca am avut amandoi parte de cam aceleasi valori umane, sufletesti, morale, etc., in perioada in care ne-am format. Dupa la revolutie insa... eu am emigrat intr-o alta societate, relativ stabila din punct de vedere social si moral, iar tu ai continuat sa evoluezi ca om intr-o tara profund marcata de tot felul de schimbari majore. Moralitatea care inainte era valorizata de societatea intreaga s-a dus naibii, iar alte norme au inlocuit-o intr-un timp record. Imprumutate alandala si fara nici un discernamant din Vest(ul salbatic). Tu si majoritatea tinerilor de atunci ati imbratisat aceste norme fara sa va puneti intrebari mai mult decat era cazul. Iar rezultatul este asta.
Eu am plecat de la o societate cu un anumit standard de valori umane si am dat de una care le pretuieste cam pe aceleasi. Este si normal sa avem probleme sa ne intelegem din acest punct de vedere vizavi de ce este normal si ce nu in materie de sex, virtute, pudicitate, bun simt, etc. Experientele noastre comune in materie de valori umane s-au separat acum 15 ani.

Si da, sunt anacronica, inapoiata pentru vremurile in care traim, retrograda si orice altceva. Dar stiu un lucru: pudicitatea si o anumita feciorie a spiritului, ca vorbim de barbati sau de femei, este pur si simplu charmanta. Si incantatoare. Si atragatoare.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

"Si da, sunt anacronica, inapoiata pentru vremurile in care traim, retrograda si orice altceva. Dar stiu un lucru: pudicitatea si o anumita feciorie a spiritului, ca vorbim de barbati sau de femei, este pur si simplu charmanta. Si incantatoare. Si atragatoare."

Anca, imi place cum gandesti.
Eu nu inteleg o afirmatie, si anume ca majoritatea barbatilor apeleaza la prostituate. Oi fi eu mai naiva poate, dar in mediul in care ma invart nu am constatat asta. Asa sa fie oare?


Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

anca74!

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput