Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by ina78



De ce? ar deschide usa spre noi discutii si abordari ale problemei - ma rog, nu e chiar o problema...
Forumistele acelea care nu stiu termenul crezi ca n-au auzit de google???





ina, imi place sa cred ca am vederi foarte libertine, si desi eu insumi nu as face multe lucruri, macar nu emit judecati de valoare, accept diversitatea in multe forme , putine fac exceptii, cine nu e ca mine nu inseamna ca e mai putin om sau mai putun normal.


insa cand am descoperit site-ul de swingers pe net, (mi-am si facut cont valabil pt o zi...ca deh, pt mai mult timp n-am platit...sa analizez fenomentul in amanuntit) am ramas oripilata si siderata.

ma gandesc ca mai mult de imaginile mai mult decat sugestive, decat de practicile in sine.

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Elise, nu e acelasi lucru. este pur si simplu diferenta dintre a face ceva de buna voie sau fortat. diferenta intre serviciu (slujba, job) si ocna, munca fortata etc. In plus, daca cea violata nu este cumva prstituata de meserie mai este diferenta intre o munca pe care voluntar nu ai accepta-o si cele acceptate. Cam ca si cum eu as fi pus sa sap santuri cu forta, desi nu as face de buna voie asta nici pentru bani. In plus violul mai inseamna de obicei si violenta fizica (ca metoda de ... convingere). Adica nu numai ca sap santuri fortat, dar mai iau si niste bice pe spinare, ca sa nu imi vina ideea sa refuz cumva.... Ei, ti se pare combinatia asta echivalenta cu a sapa santuri ca sa faci bani, de bunavoie?

Chestia cu sila... e foarte relativa. Tie poate ti-e sila de aceste "rebuturi" (iar zic, tocmai bagasi la rebuturi majoritatea barbatilor), lor poate le-ar fi mai sila sa spele WC-uri (meserie mult mai onorabila, nu), altele ar lesina de sila sa vada matele unui om (si sper ca a fi chirurg e super-onorabil!!!!)

In alta ordine de idei... de ce crezi ca cei ce ajung la ele sunt "refuzati de femeile normale"?! Nu are nici o legatura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Si o mica completare: evident nu e o meserie pentru oricine, trebuie anumite aptitudini fizice si psihice pentru ca sa poti sa o faci, cu atat mai mult ca sa o faci cu succes. In plus nu este o meserie pe care sa o faci toata viata (si asta e evident). Si este o meserie de sacrificiu, care te impiedica ca pe perioada practicarii ei sa ai o viata normala. Similar cu a fi agent (adevarat) de bursa (la bursele adevarate): faci o gramada de bani in doar cativa ani, dar nu poti sa o faci a la long ca ajungi la spitalul de nebuni, iar pe perioada cat o faci nu esti om, nu mai ai alta viata. Si trebuie sa ai niste nervi deosebiti ca sa o poti face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

n-am zis ca "toti care ajung la ele sint refuzati de femeile normale" - dar ele, spre deosebire de restu', trebe sa-i accepte si pe astia, si nu de placere.
Idem faza cu rebuturile. Si tot nu de placere.
Iar in ce priveste violentza... n-as fi asa sigura ca "domnii" respectivi se duc acolo sa se poarte frumos si cu manushi. In fond, e locul unde isi pot satisface fanteziile neacceptate in alta parte - si astea pot fi de diverse feluri, nu includ neaparat sa-i dea dnei floricele.

Nu sint fortate cu biciul pe spinare, sint fortate de imprejurari - tot fortare se cheama.
Si tot are consecintze fizice si psihologice pe termen lung asupra respectivei, oricit ar sustine "barbatii consumatori" (nu era nici o aluzie) ca nu si nu.
Prostitutia e o realitate trista si josnica, oricite strassuri i-am pune.



Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Elise, li se intampla NUMAI ce ele accepta. Altfel... butonul de panic si se cheama viol! Iar pretentiile mai deosebite au si preturi mai ... deosebite. Putini si le permit....
Nu contest ca au parte si de indivizi mai putin placuti. Dar face parte din meserie si cam toate meseriile au si parti mai putin placute. Pana la urma nu poti lua intre 70 si cateva sute de euro pentru o jumatate de ora de munca daca acea munca este foarte simpla, foarte placuta, fara riscuri etc etc etc. Ca ar face munca aia toata lumea, nu?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redi spune:

De ce este asa de greu de inteles ca cei care merg sa plateasca prostituatelor sunt in mare majoritate barbati insurati ,cu familii normale ,cu copii si cu servici .Nu merg numai rebuturile si jegurile si .....
Mai merg si adolescentii care au mame si tati "normali" dar care bineinteles nu le pot oferi sexul ,sau vrem ca toti adolescentii sa faca sex cu prima persoana si sa se si casatoreasca ?
E un rau necesar ,prostitutia.
Nu sunt barbat sa fi fost la ele dar ma interesat mult nivelul lor social ,de ce nu sunt considerate "oameni".
Concluzia din punct de vedere social si uman nu sunt mai prejos decat mine ,cu nimic ,eu nu ma vad mai OM decat altii.
Nu cred ca puteti baga mana in foc pentru sotii vostri ca nu ar fi trecut macar odata pe la ele.
Si cum mai puteti sa-i sarutati ,sa-i mangaiati cand o mizerie de femeie a trecut pe acolo ?
Sunt femeie si sunt feminista ,sunt alte paturi sociale care imi fac greata mai mult decat prostituatele.
Incompabilitatea prostituata --mama ,pentru mine nu exista.
Poate nu ati fost destul de atenti cu cine vorbiti ,pe strada, insa in afara tarii nu stii niciodata cine-i persoana de langa tine cand cumperi paine si mai schimbi o vorba despre vreme ,mai esti si impresionat de calitatea gandirii celui cu care ai vorbit.
Daca copilul meu isi face un singur prieten in parcul de alaturi si acel prieten are o mama care e prostituata ,ce fac ii interzic copilului sa se mai joace ?
Daca medicul pediatru viziteaza prostituatele ,il schimb ?
Daca lesin pe strada si am norocul sa fiu reanimata de o prostituata ,ma omor ca m-a atins ?

Nu inteleg de ce unii si unele se considera mai OAMENI decat ele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

quote:
Originally posted by Elise

n-am zis ca "toti care ajung la ele sint refuzati de femeile normale" - dar ele, spre deosebire de restu', trebe sa-i accepte si pe astia, si nu de placere.
Idem faza cu rebuturile. Si tot nu de placere.
Iar in ce priveste violentza... n-as fi asa sigura ca "domnii" respectivi se duc acolo sa se poarte frumos si cu manushi. In fond, e locul unde isi pot satisface fanteziile neacceptate in alta parte - si astea pot fi de diverse feluri, nu includ neaparat sa-i dea dnei floricele.


Exact...imi aduc aminte de o emisiune, unde o tipa povestea "fanteziile" unor clienti...ca de exemplu sa bea ..rezultatul clismei facuta cu..vin ( de calitate, ce-i drept...)Aici sunt de acord ca ne incadram la ceea ce Elise a numit "toaleta publica", si la propriu, si la figurat.Si ca trebuie sa suporte si tot ce tine de S&M ( mai ales daca ele nu sunt "fanele" practicilor respective).

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

redi,
Asa este.


Victoria, astea sunt exceptii. Extrem de rar intalnite. Si pe care le accepta cine e dispus. Pe sume corespunzatoare. Si nu inseamna mai mult decat, de exemplu, a fi miner si a fi trimis in misiune de salvare in galerie cu risc de explozie. Inseamna mult mai putin. Nu uitati ca o prostituata ranita inseamna ani de puscarie! Nimeni nu isi risca pielea sa intreaca masura, in afara de eventualii psihopati. dar aia te pot omora si pe strada! Pe cand un miner mort... nu inseamna nimic. Si exemple mai sunt garla....

In alte ordine de idei fiecare prostituata are o gama clara de chestii pe care le face si altceva NU accepta. De exemplu sunt multe ca nu fac sex anal (care e o chestie banala si benigna pana la urma, nicidecum cine stie ce monstruozitate). Vrei sex anal te duci la alta care accepta. Si la pretul corespunzator.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

redi,

cine ti s-a parut tie ca are atitudinea asta extremista?
Sau faceai asa, o divagatie?

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu nu am zis ca nu sunt oamnei, si nu am nici o repulsie fatza de ele sau de ceea ce fac.N-as putea sa spun ca le admir, admir intr-un fel puterea cu care fac fatza la toate ciudateniile.Pentru ca, spre deosebire de mine, care stiu exact ce voi face 8 ore la servici( recte, voi bantui pe DC) ele niciodata nu stiu ce urmeaza, daca vine "familistul" sa-si verse amarul despre nevasta si soacra, sau ciudatul cu clisma, sau SM-ul cu bice/lanturi/scripeti.Eu cred ca ele traiesc tot timpul cu frica in san, si asta tot nu se cheama viatza.

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput