Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by adusca

quote:
Originally posted by andrath


Sunt o familie de swingers, le place chestia si o practica frecvent.




andrath!!!!!!!!!!
te rog io sa nu explici ce e aia o "familie de swingers" daca nu vreai sa fie infierati si aici pe forum.

asa comentariu ar trece neobservat, multe din "virtuase" nu cunosc termenul.

hahaha, pana acu' o luna nici io nu-l stiam, da' am cautat pe gugl'

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....



Pentru aia mai panselutze din fire familie de swingers sunt... aia care canta swing. Si gata, nimic imoral aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

io consider ca a procedat corect, si io as proceda identic.

e vorba de sinceritate si respect de sine, nu trebuie sa-ti fie rusine de trecut, si nimeni nu are dreptul sa te judece, nici chiar actualul partener.

plus ca e o dovada de incredere extraordinara cand ii spui cel mai intim lucru.
iar el tre sa te iubeasca pt ce esti, nu pt ce ai facut.

problema nu e la ea, ci la el.

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by Elise

ymcar,

in ce priveste prostituatele, daca anca74 a prezentat imaginea (falsa) din presa, tu ai prezentat imaginea (tot falsa) din filmele de profil.

Sumele alea mentionate de tine sint probabil cam alea care's vehiculate si de pestii responsabili cu exporturile, da' ma indoiesc ca le-ar crede si Mariutza de pe ulitza.
Si probabil n-ar crede nici "mitul dnei dr", care avea de-a face cu minunatii locuitori ai orasului x carei aduceau zilnic bombonele si ea in fond era business woman, de admirat, nu?
Ce femeie desteapta, care a refuzat sa stea intr-o garsoniera si sa se culce cu cine-i place, si a preferat glamourul prostitutiei.

Eu n-am nimic cu alegerile nimanui, da' hai sa nu exageram - prostituata in fond tot aia e, toaleta publica.





Elise & BBLisa



sorry, nu e din filme, e pe bune. iar sumele sunt reale, ca si persoana doamnei doctor. Ce constat ca nu am precizat este ca sumele se refera la activitatea desfasurata in Austria-Germania, legal si e vorba de bani pusi deoparte lunar (dupa platit toate cele). Pe cont propriu, fara pesti, aia sunt ilegali si acolo.
Despre faptul ca tu o consideri toaleta publica (desi nu vad legatura cu toaleta), altii amor platit (desi nu vad legatura cu amorul), altii un rau necesar (oare chiar e un rau), altii o profesie ca oricare alte (well... poate e un pic diferita, dar nu prea mult).... asta tine de vederile fiecaruia. Si pana la urma am o intrebare de logica. Eu imi folosesc 8 ore pe zi creierul pentru ca sa fac bani. Altii isi folosesc mainile, bratele, spinarea... ma rog, fiecare ce poate. De ce asta nu este prostitutie (in sens peiorativ), iar folosirea altor parti anatomice este?! Cine a impus ce ne putem vinde si ce nu?! cu ce drept?! Ca nu vad care este diferenta obiectiva pana la urma.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Plus ca neuronu' se epuizeaza si altu' mama nu mai face, pe cand...veveritza o speli si e k noua

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

Pana la urma, raman la parerea ca in dormitorul meu, cu iubitul meu(care, in cazul meu, este sotul meu)pot face orice! Si cu riscul de a fi ''infierata'' spun un lucru: din punctul meu de vedere,femeile care pot face sex cu barbatii(necunoscuti) care platesc pentru asta sunt de admirat! Pe mine ma mai apuca'' o durere de cap'', ''o oboseala de la stat in picioare si de la spalat copil la fund'', asa ca nu sunt intotdeauna disponibila/ dispusa.... pe cand ele....deh!
Lasand gluma la o parte, cred ca atata vreme cat fiecare are grija de alcovul lui, fiecare poate face ceea ce vrea acolo, fara ca acest lucru sa afecteze, din punctul meu de vedere, calitatile insului/insei.
M-am distrat un pic acum 2 zile citind ''Belle de jour-confesiunile...'', blogul publicat si devenit best seller. Este si asta un mod de a trai....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by Victoria

Plus ca neuronu' se epuizeaza si altu' mama nu mai face, pe cand...veveritza o speli si e k noua

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu



super remarca!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrath spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Originally posted by andrath
familie "relativ normala"

Sunt o familie de swingers, le place chestia si o practica frecvent.


Incep sa cred ca inca mai am multe de invatat...si experimentat.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...



De gustibus....
Asta nu-i face mai rai sau mai buni decat mine, sunt pur si simplu diferiti.

N-as putea sa fac ce fac ei,fiindca probabil as vedea rosu in fata ochilor si as face crima dubla instant, dar lor le place... cine sunt eu sa-i judec?
Cateodata stau si ma intreb daca sotul meu ma iubeste atat de mult cat o iubeste el pe ea.


Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:

quote:
Originally posted by adusca

quote:
Originally posted by andrath


Sunt o familie de swingers, le place chestia si o practica frecvent.


andrath!!!!!!!!!!
te rog io sa nu explici ce e aia o "familie de swingers" daca nu vreai sa fie infierati si aici pe forum.
fetele de pe DC
Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....



De ce? ar deschide usa spre noi discutii si abordari ale problemei - ma rog, nu e chiar o problema...
Forumistele acelea care nu stiu termenul crezi ca n-au auzit de google???

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


andrath - tu te-ai casatorit si ai o casnicie frumoasa tocmai pentru ca aveti acelaesi preferinte sau macar normalitatea are cam aceleasi valente la ambii parteneri.
Nu e vorba de cantitatea de dragoste in a accepta diverse alte practici care tie nu ti se par ca fiind ok.
Eu de ex. sint mai pudica, am niste limite mai ... la acest capitol, dar nu cred ca nu iubesc, sau nu-mi inteleg partenerul daca nu consider anumite practici normale (raportate la normalitatea mea).

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by Victoria

Plus ca neuronu' se epuizeaza si altu' mama nu mai face, pe cand...veveritza o speli si e k noua




ymcar - diferentza e de sila. Si de a atinge orice jeg si de a accepta dpdv psihologic si fiziologic toate rebuturile refuzate de femeile normale.
Normale, adica alea care nu-s obligate sa faca sex.

Sau consideri cumva ca prostitutia e echivalenta cu a ieshi pe strasse si a alege cei mai frumosi masculi pt. o noapte pasionala... si a castiga si bani din asta?

Daca e sa facem comparatii fortate, in aceaasi logica nici intre viol si act sexual consimtit nu e nici o diferentza, nu? Ca tot aia se petrece, ce mare diferentza....

Elise & BBLisa

Mergi la inceput