Placerea sexuala in diversitatea ei cap. 2

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

quote:
Originally posted by anca74
Modelele de urmat in viata ar trebui sa fie oameni cu un caracter puternic, care nu fac compromisuri, care nu-si irosesc timpul experimentand tot felul de perversitati in numele unei "experiente de viata" prost intelese (ca e vorba de sex, alcool, droguri, you name it), care se daruiesc in totalitate casniciei si vietii de familie, care nu se dau inapoi de la nimic pentru a proteja aceste valori, etc.

Iaca aici un exemplu de un asemenea om:
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI&mode=related&search=

Cand vezi ca exista asemenea semeni printre noi, incepi sa intelegi insemnatatea faptului de a fii OM.
Oameni in genul asta ar trebui sa ne fie exemple de urmat in viata.


Eh, comparatia asta e prea de tot, la limita! Adica daca te bucuri ce sexualitate esti mai putin valoros decat cei care fac sacrificii, sau nu mai intelg eu lumea? Trebuie sa-ti pui cenusa in cap, sa faci voluntariat, sa arati sacrificiu extrem ca sa fii OM? Altfel nu esti model de urmat? Nu mai am cuvinte...

_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Annais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Imi pare ca am zis mai devreme ca sunt si unii oameni care reusesc sa imbine promiscuitatea sexuala cu cresterea unei familii relativ normale.



da' tot nu-i normala familia daca ea face sex oral sau anal, e oleaca relativ normala

cine stabileste ce-i normal si ce nu? care-i definitia normalului?
da' promiscuitatea sexuala ce-o fi? ce zice anca? vecina de la 2? verisoarea de-a doua? societatea?
oare nu sunt niste tipare depasite?

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

oarecum on topic (la titlul initial), o reclama haioasa. la ... ochelari :

http://romaniainedit.3xforum.ro/post/76210/1/reclama_ochielari_de_vedere/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Mi-a placut reclama... imi place si subiectul...

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrath spune:

OK...am sa dau exemplu de familie "relativ normala" ...buni prieteni de-ai mei.
Sunt o familie de swingers, le place chestia si o practica frecvent.

Dar nu despre asta e vorba, ci despre faptul ca ea era foarte indurerata acum cateva luni pentru ca se plinsese unei "prietene" ca nu poate face copii, iar " prietena" foarte amabila i-a spus: Foarte bine, ca aveti un stil de viata incompatibil cu un copil! Tu nu poti fi o mama normala pentru copil!!

Ori prietena mea e disperata sa aiba un copil, s-a hotarat deja ca vrea sa adopte si face toate demersurile in directie. Acum vin si va intreb pe voi, cu ce drept a fost ea judecata atat de aspru si ranita ? Cu ce o caracterizeaza pe ea ca mama, felul in care face sex??

Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Cu dreptul inchizitorului. Care inca traieste spiritual in multe persoane. Cu dreptul celui care se crede Dumnezeu, judecator absolut si detinator al adevarului absolut, inclusiv in domenii despre care nu are nici cea mai vaga idee. Si exista astfel de oameni, destui din pacate! Si sunt periculosi. In general un om care este prea sigur pe dreptatea lui este periculos. Un om normal intotdeauna se intreaba... "ok, eu asa cred, dar daca cumva ma insel? daca gresesc undeva?" Macar asa, in treacat, cat sa isi mai revada o data argumentele si rationamentul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by andrath


Sunt o familie de swingers, le place chestia si o practica frecvent.




andrath!!!!!!!!!!
te rog io sa nu explici ce e aia o "familie de swingers" daca nu vreai sa fie infierati si aici pe forum.

asa comentariu ar trece neobservat, multe din "virtuase" nu cunosc termenul.

hahaha, pana acu' o luna nici io nu-l stiam, da' am cautat pe gugl'

fetele de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by andrath
familie "relativ normala"

Sunt o familie de swingers, le place chestia si o practica frecvent.


Incep sa cred ca inca mai am multe de invatat...si experimentat.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

quote:
Originally posted by boticelina

Am fost intrebata de toti (dar de obsolut toti) prietenii "de ce i-ai spus? I-am spus pt ca eu consider ca daca ai intrebat o chestie esti pregatit pentru un raspuns, si nu neaparat pentru rasp[unsul pe care-l astepti.

De aia eu l-am intrebat pe el inainte de casatorie despre experientele lui (fara sa cer detalii).
Ca sa stiu ma situez. Daca incepem cu alfabetul sau trecem direct la Shakespeare.

pisici si floricele
"If you are unware of your choices, then you have none"



Au, mama, ce de s-a mai scris in 24 de ore! Oameni buni, v-ati mutat pe forum! Spuneti-mi cum, sa fac si eu la fel!
Boticelina, din experienta iti spun ca nu intotdeauna trebuie sa raspunzi sincer la intrebarile partenerului, mai ales la cele legate de ce a fost inaintea lui. Nu intotdeauna cel care intreaba este si pregatit sa primeasca raspunsul; in mare parte, aceste intrebari sunt usor retorice, in sensul mai larg ca ar trebui(cel putin in prima faza) fie sa ''raspunzi pe dupa visin'', fie sa -i raspunzi cu exact ce vrea sa auda. Eu nu spun ca este bine, dar intotdeauna, nu stiu cum se face, ca adevarul doare al naibii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

ymcar,

in ce priveste prostituatele, daca anca74 a prezentat imaginea (falsa) din presa, tu ai prezentat imaginea (tot falsa) din filmele de profil.

Sumele alea mentionate de tine sint probabil cam alea care's vehiculate si de pestii responsabili cu exporturile, da' ma indoiesc ca le-ar crede si Mariutza de pe ulitza.
Si probabil n-ar crede nici "mitul dnei dr", care avea de-a face cu minunatii locuitori ai orasului x carei aduceau zilnic bombonele si ea in fond era business woman, de admirat, nu?
Ce femeie desteapta, care a refuzat sa stea intr-o garsoniera si sa se culce cu cine-i place, si a preferat glamourul prostitutiei.

Eu n-am nimic cu alegerile nimanui, da' hai sa nu exageram - prostituata in fond tot aia e, toaleta publica.





Elise & BBLisa

Mergi la inceput