Nasterea lui Ayan

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andira spune:

quote:
Originally posted by alin@

Andira, of, imi pare rau ca ai trecut si tu prin ceva similar. Binee ca sunteti sanatosi! Asta e tot ce conteaza. Si eu ma gandesc la bb2, dar numai cu cezariana. Sunt mica in bazin si cred ca un dr responsabil nu ar fi trebuit sa ma lase sa nasc natural, mai ales un copil mare.
Sa-ti traiasca copiii si sa va bucurati de ei!

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)



Multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

of,Doamne,pana cand!am citit cu lacrimi in ochi,prin ce ai trecut.Dumnezeu sa te binecuviinteze si pe tine si pe bebele tau!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_inlove2003/album?.dir=/855cre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Asta este, noi ii multumim lui Dumnezeu ca am scapat cu bine! Eu asa gandesc.

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)

Poze cu noi

www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru


"IT'S ALL ABOUT THE ATTITUDE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Alina, imi pare rau de modul cum a decurs nasterea lui Ayan.Stiam de povestea ta de anu trecut de la bebelusi, cand eram o mamica aspiranta.

NASTEREA ar trebui sa fie un vis frumos chiar daca e dureros, dar pt unele dintre noi a fost un cosmar.
Iti scriu pt ca ai descris nasterea mea. Singura diferenta a fost ca io m-am blocat si nu puteam sa scot un sunet ca tipau ei mai mult decat mamicile din sala. Mai ales asistentele. Of, le-as impusca. Sincer! Am ingropat demult aceste sentimente, am vorbit cu un psiholog, am emigrat.

Eram singura, sotul il aveam la 2,000 km pt ca am nascut mai devreme. Soarele a rasat totusi cand mi-a venit dr meu Ion Ionut. Ma verificase la 11 a.m. si nu se astepta sa nasc in cateva ore, dar m-a calmat, a calmat si mutra acra a moasei, i-am rupt mana si am cooperat si am nascut.
Pp ca la mine nu cotizaze cum trebuie cine trebuia sa se ocupe iar io nici prin cap nu imi trecea sa le platesc.

Acum sunt din nou insarcinata si sper ca nasterea asta imi va aduce si linistea pierduta la prima nastere. Oricum, intre timp sufletzelul mic ne-a implut sufletele si incerc sa uit dar imi pare rau ca alte, si alte mamici trebuie sa traisca nasterea ca pe un cosmar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Didi, sa iti traiasca bebe si sa ai o nastere mult mai usoara si al doilea bb tot sanatos si frumos! Si eu am trecut peste, cu greu, e-adevarat, dar cred ca faptul ca imi mai doresc unul este dovada ca am mai uitat. Nu voi mai naste in nici un caz la Polizu si cred ca in nici un caz natural!
Sanatate si pupici!

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)

Poze cu noi

www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru


"IT'S ALL ABOUT THE ATTITUDE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Alina ..sa iti traiasca minunea si sa te bucuri de ea si de sotul tau ..suneti o familie fffffffffff frumoasa ..eu te cunosc de mica ...si stiu ce fata minunata esti ...ma bucur din suflet sa descopar ca ti-ai gasit fericirea si ai o minune atat de frumoasa ...Imi pare rau ca ai trecut prin asemenea experienta urata dar nimeni si nimic nu iti poate eclipsa minunea realizata ..pupici si surorilor tale nu le-am mai vazut de aniiii buni cred ca sunt mari acum si la fel de frumoase ca tine

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebastian (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Alessia, merci de urari, dar ma confunzi. Nu am nici o sora, doar un frate. Sa va traiasca si voua copiii si numai bucurii!

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)

Poze cu noi

www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru


"IT'S ALL ABOUT THE ATTITUDE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Ooops ...scuzeeeeeee ..semeni bucatica rupta cu o amica din copilarie pe care tot Alina o chema ..locuia pe Grivitza ...iti jur bucatica rupa semeni cu ea ..mai avea inca 2 surori ..s-au mutat mai de mult ..mi-ar fi placut sa fie ea ..ca si tine era o fata deosebita ..desi multi o necajeau ..eu am tinut mult la ea desi nu eram prietene bune ...era o fata fffff speciala ...cand am vazut pozele tale am jurat ca este ea .. ar avea acum cca 25 de ani ...ca nu am obiceiul sa vb daca nu is sigura pe ceea ce spun ....incaodata scuze ..si acum stii ca in Buc ai o sosie


Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebastian (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Alessia, merci oricum de complimente

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)

Poze cu noi

www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru


"IT'S ALL ABOUT THE ATTITUDE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Daca ar fi stiut asistentele de la Polizu ca cercelul incriminat avea sa stea 5 luni mai tarziu peste un abdomen complet plat, mancata erai! :))
Daca te consoleaza cu ceva, replici din astea sunt frecvente la Polizu, ca doar le-au auzit si urechile mele (de necasnica :)), iar optiunea pentru cezariana este una f. buna (ti-o spun cu mana pe inima. Au trecut numai 6 luni jumate de cand am nascut prin cezariana si cred ca si in urmatorii 10 ani o sa ramana cea mai inteleapta decizie a mea).
Important: Ayan e sanatos si frumos, iar traumele tala, slava naturii, sunt pe cale sa se vindece!
Sa fiti iubiti!

Mergi la inceput