Nasterea lui Ayan

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Alyna, uite cum este sa nasti cu dr Oprescu http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91028 , este povestea nasterii unei prietene.

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)
Poze cu noi
www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Felicitari pentru nasterea lui Ayan! am citit povestea su vad ca ai suferit tare mult in timpul travaliului! Doamne fereste!
la noi in tara se poate orice, dar macar la tine e bine ca totul s-a terminat cu bine si ai putut sa uiti!sanatate multa si fericire!



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza din concurs a Dianei se numeste Humulesti.jpg - Va place???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Sotul meu are un coleg de servici a carui mama e asistenta la Polizu si nu si-a lasat nora sa nasca acolo!!! Prietenii stiu de ce!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Doamna apreciez ca m-ai dat exemplu pozitiv.


Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Danielac, e superba fetita ta! Am votat-o ca prea e frumoasa!
Dicirstea, asta spune multe!
Ancutza


Alina, mami de Ayan(13.01.2006)
Poze cu noi
www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by alin@

Danielac, e superba fetita ta! Am votat-o ca prea e frumoasa!
Dicirstea, asta spune multe!
Ancutza


Alina, mami de Ayan(13.01.2006)
Poze cu noi
www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru




va pupam !!!!



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza din concurs a Dianei se numeste Humulesti.jpg - Va place???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

quote:
Originally posted by alin@

Alyna, uite cum este sa nasti cu dr Oprescu http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91028 , este povestea nasterii unei prietene.

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)
Poze cu noi
www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru




Am citit mai multe despre dr Oprescu si aceste povestiri si sincer m-am mai linistit!
Azi am fost la dr iar si am vb mai multe cu ea!Mi se pare super de treaba!M-a asigurat ca nu ma lasa de izbeliste cand voi naste!Si ca sa ma asigur ca n-o fi plecata macar din Bucuresti, as vrea sa-mi provoace nasterea aproape de termen!Asa macar nasc cu ea!
Azi m-a ajutat cu ultimul medical dinainte de prenatal@!

Va multumesc pt incurajari si am incredere ca va fi bine!

Apropo, cam cat mai este acum in zilelel noastre o nastere normala?Cat ati dat voi?

Alyna 29+cu DAVID ANDREAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Alyna, o sa fie bine! Am trimis pe PM alte date.

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)

Poze cu noi

www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru


"IT'S ALL ABOUT THE ATTITUDE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Alina, si eu am tipat la prima nastere de n-am stiut de mine... Simteam ca ma rup in doua, imploram sa-mi faca cezariana, epidurala, orice, dar se uitau la mine si-mi ziceau sa rabd...Copilul a avut 3950g, iar eu n-am avut contractii, ci timp de o ora si jumatate uterul meu a stat contractat, copilul a intrat in suferinta fetala si ma mir si acum cum am scapat intrege amandoua...

Am nascut cu faimosul dr Tutunaru, care nu a vazut la monitorizare ca eu nu aveam contractii - caz in care se recomanda clar cezariana, pt ca fatul nu mai apuca sa se odihneasca intre contractii cum ar fi normal, nu i se mai oxigeneaza creierul etc.
Il rugam sa-mi faca anestezie, orice, si-mi zicea ca e normal sa ma doara... Cand s-a trezit in sfarsit sa ma verifice, aveam dilatatie completa.
Ma gandesc ce noroc am avut ca am scapat doar cu clavicula rupta, hematom la capsor si neaspirata bine la nastere...

Dar sa stii ca am uitat, am vrut al doilea bebe repede, si acum am 2 minuni de 1 an si 10 luni, respectiv 9 luni.

O sa uiti si tu si o sa-l vrei repede si pe al doilea, probabil...

Sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Andira, of, imi pare rau ca ai trecut si tu prin ceva similar. Binee ca sunteti sanatosi! Asta e tot ce conteaza. Si eu ma gandesc la bb2, dar numai cu cezariana. Sunt mica in bazin si cred ca un dr responsabil nu ar fi trebuit sa ma lase sa nasc natural, mai ales un copil mare.
Sa-ti traiasca copiii si sa va bucurati de ei!

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)

Poze cu noi

www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru


"IT'S ALL ABOUT THE ATTITUDE"

Mergi la inceput