Nasterea lui Ayan

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Bibi, in primul rand multumesc pentru gandurile bune. Simt ca ai inteles cu adevarat prin ce am trecut. Am citit si eu povestea nasterii lui David si am planssss! Ai talent clar la povestit, m-a amuzat si emotionat in acelasi timp. Dar emotionat foarte tare! Am vazut pozele tale, sunteti o familie minunata si frumoasa, asa ca la carte. Inteleg ca ai nascut cu cezariana dupa o nastere naturala. Ceea ce ma bucura, ca nu sunt singura care vrea sa faca asa.
Va doresc si eu sa fiti fericiti si sanatosi in continuare! Numai bine!

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)

Poze cu noi

www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru


"IT'S ALL ABOUT THE ATTITUDE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiantudor spune:

Doamne Alina, cand citesc ce scrii aici, parca am un deja-vu.
Exact la fel am trait si eu cand am nascut la Municipal cu faimosul Dr. Badiu. La mine ca sa fie tacamul complet...mi-au turnat o substanta nediluata pentru dezinfectare (banuiesc ca betadina nediluata) pentru ca am auzit doar: "v-am zis sa diluati asta..."
Mi-au provocat grave arsuri de perineu. Mi-a luat 2 luni sa ma vindec si asta cu drumuri in fiecare zi la pansat cu copilul si sotul dupa mine. Dupa ce m-am refacut...cat de cat ...din cauza traumei suferita la nastere (nastere normala fara epidurala) precum si a arsurii de perineu...a fost nevoie sa merg cu sotul la psiholog pentru ca nu mai puteam concepe sa puna cineva mana pe mine. Dupa un an pot sa spun ca m-am vindecat total...si psihic si fizic.

Mie nu mi-a fost teama de o nastere normala cu sau fara epidurala. Suport durerea destul de bine.
Dar renumitul Badiu....s-a dus la familie si a tinut sa le spuna ca: " a tipat ca o tiganca". Mie mi s-a parut normal sa tip avand in vedere ca nu mai simteam decat arsura...nici n-am stiut cand a iesit copilul din cauza usturimii.
Eu am considerat ca numai Dzeu m-a ajutat sa nasc si cred ca si la tine a fost la fel.
Sunt curioasa sa stiu daca ai dat spaga doctorului cu care ai nascut?
Eu nu i-am dat nici un leu. Pentru ca nu merita nimic.
Am dat doar la asistentele de la copii

Cu drag
Liana
http://community.webshots.com/user/TudorAnastasiaDiana
http://community.webshots.com/user/tudorrobertalexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Liana, imi pare foarte rau sa aud ce ai patit si tu! Si eu am fost mult timp traumatizata. Bine ca mi-am revenit si mai vreau un bb. Ma uimeste ca si Dr. Badiu este asa. Chiar auzisem numai de bine de el, dar nu mai poti baga mana in foc pentru nimeni se pare. Sotul meu nestiind cum s-a comportat dr(a auzit el ca tipam, dar nu stia daca asa este normal sau nu), i-a dat bani doctoritei asa cum stabilisem acasa cand credeam ca se va comporta omeneste. Asta este, e pacatul ei, si ca s-a purtat asa si ca a luat banii. Am maai spus-o, nu e lucru usor sa nasti, cred ca unele suporta durerea mai usor, dar faptul ca nu mi-a pus epidurala si se hlizea sub ochii mei e de neiertat! Asa consider si eu, numai Dumnezeu ne-a scos intregi de acolo!
Sa ne traiasca copii si sa fim sanatosi, asta e tot ce conteaza acum!

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)

Poze cu noi

www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru


"IT'S ALL ABOUT THE ATTITUDE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiantudor spune:

Si eu am vrut al doilea bebe cu cezariana. Dr. Nayel m-a convins sa nu fac cezariana si sa nasc normal cu el. Mi-a garantat ca nu o sa mai traiesc aceeasi experienta traita cu Badiu. Si a avut dreptate. Am nascut-o pe Anastasia cu Dr. Nayel cu epidurala in 2 ore si in a treia zi am stat deja pe epiziotomie fara nici un colac. Acum ma bucur enorm ca nu am facut cezariana.
Pe cat de grea a fost prima nastere cu Badiu ....pe atat de usoara a fost a doua cu Nayel. Conteaza doctorul ...sa fie cu inima, de suflet..si sa nu ne trateze ca pe niste obiecte care vin sa nasca pe banda.....
Daca vrei un astfel de doctor ...du-te la Nayel. Merita!
Cu drag
Liana

http://community.webshots.com/user/TudorAnastasiaDiana
http://community.webshots.com/user/tudorrobertalexandru

PS: A fost alegerea ta sa ii dai bani, chiar daca nu sunt de acord cu decizia ta ...ti-o respect. Eu militez pentru a nu da bani unui doctor care te-a tratat ca un gunoi...tocmai pentru ca am trait asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Liana, nu ai inteles. Sotul meu s-a intalnit pe hol cu dr inainte de a vorbi cu mine sa ii spun cum stau lucrurile. Daca era dupa mine nu vedea nimic. El nu a stiut cum am fost tratata si a facut cum stabilisem de acasa.

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)

Poze cu noi

www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru


"IT'S ALL ABOUT THE ATTITUDE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiantudor spune:

Mea culpa, n-am inteles corect.
Si al meu sot, ar fi vrut sa ii dea ceva...dar i-a trecut dupa ce l-a gasit pe Badiu in sala de sedinte relaxat, in timp ce si sotul meu si asistentele urlau dupa el prin tot spitalul.
Unii doctori merita sa fie doar ignorati...
Cu drag
Liana
http://community.webshots.com/user/TudorAnastasiaDiana
http://community.webshots.com/user/tudorrobertalexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris77 spune:

buna alina sunt camelia prietena ancai (acina), vai pui ce experienta urata ai avut vi/a/vis de nastere. bine ca ati scapat cu bine. oricum ai un baiat superb!
din fericire eu am avut parte de o experienta foarte frumoasa legata de nasterea Mariei la Sp Polizu cu Dr Oprescu. e ff adevarat in ceea ce afirmi vi/a/vis de personalul spitalului. nu stiu sa se poarte deloc cu pacientele in ciuda atentiilor care li se dau.
va pupam si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Cami, pupici, si voi aveti o fetita superba! Sa se mai incalzeasca si poate ne vedem in parc!

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)

Poze cu noi

www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru


"IT'S ALL ABOUT THE ATTITUDE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

off topic
aha o puneti de intalniri ...

Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris77 spune:

cu siguranta o sa ne vedem! abia astept sa vina caldura asta! ca ma innebuneste de tot vremea de afara! nici nu mai stiu cum sa o imbrac pe maria cand iesim prin parc! imi e teama sa nu raceasca! pana acum am scapat cu bine de raceala!
in rest voi sunteti bine?
apropo am vazut poze de la aniversarea lui ayan! ce copil mare si frumos aveti!iti seamana!

Mergi la inceput