spitale si spagi!

spitale si spagi! | Autor: cory_37

Link direct la acest mesaj

care sant tarifele pt o nastere la sp filantropia?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Sie eu sunt interesata de acest subiect. Voi naste tot la Filnatropia in vreo 2 sapt. Si m-ar mai interesa care e programul moaselor/asistentelor ca sa nu cotizez degeaba daca urmeaza sa se schimbe tura in 30 min.

Ce am aflat eu de tarifele de acolo (informatie din septembrie) :
moase- 500.000
neonatolog - 500.000

infirmiere -20-50.000
asistente (mama si copil) 50-100.000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena.ioana spune:

Este revoltator. Nu cred ca in vreo tara civilizata se pot pune astfel de intrebari. RUSINE TUTUROR MEMBRILOR PERSONALULUI MEDICAL CARE IAU BANI. Cum ramane cu JURAMANTUL????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by elena.ioana

Este revoltator. Nu cred ca in vreo tara civilizata se pot pune astfel de intrebari. RUSINE TUTUROR MEMBRILOR PERSONALULUI MEDICAL CARE IAU BANI. Cum ramane cu JURAMANTUL????

florin



Si cica am intrat in UE

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key of your hart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monip spune:

dar nu e revoltator ca salariile personalului medical au ramas aceleasi?Cat castiga un doctor in UE?
(Nu sunt doctor-dar lucrurile trebuie privite si din aceasta perspectiva)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by monip

dar nu e revoltator ca salariile personalului medical au ramas aceleasi?Cat castiga un doctor in UE?
(Nu sunt doctor-dar lucrurile trebuie privite si din aceasta perspectiva)

moni



Asta nu ar trebui sa fie problema pacientului. Si majoritatea ginecologilor au cabinete particulare unde taxeaza legal, deci nu mor de foame de ce se mai preteaza totusi? Iti zic eu, obisnuita nene!

www.alina-jaime.co.uk/main.php" target="_blank">poze

Alina 15 sapt +Cosmin 30 iulie 2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monip spune:

Pai nu ar trebui sa fie problema pacientului - dar in capul lui se sparge;banii din asigurari sunt deturnati pe diferite cai la nivele mai inalte si raman pacientii la dispozitia unui personal medical frustrat si total demotivat. Ca mai sunt si unii care si dupa ce sunt platiti tot nu fac treba -asta e alta poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

EU AM NASCUT LA FILANTROPIA in ian 2005 si am cotizat cam asa:

doctor: 3 mil-pt NN si inca 1 mil la externare;
moasa principala< 500.000, si la celelalte < fiind inca 2 cate 200.000
anestezist, aici mi-a cerut, 1.5 mil ( am facut anestezie peridurala) plus anestezia in sine, care acum nu-mi amintesc cat a costat.
la toate asist de la neonato< cate 100.000..si la una cea mai descurcareata, care m-a invatat intr-o noapte cum sa o spal si cum sa-i fac toaleta dupa baie, si totodata mi-a dat gauri pt cercei, inca 200.000
dr. neonatolog, imediat dupa prima zi de viata, 1 mil si la externare, inca 500.000
iar pt asist de la lauzie: la pansat 20-30 mii, si mergeam de 3-4 ori pe zi..ca simteam un disconfort....sau sa-mi desfunde canalele si sa -mi scaoata restul de laptic, tot cate 20-30 mii. Pe zi la asist de la lauzie, in jur de 200.000, poate chiar 250.000.
DAR SA STITI CA EU NU AM AVUT PARTE DE FURIA LAPTELUI, si am alaptat pana la 1.4 luni.

Sa nu credeti ca sunt plina de bani, dar pt binele meu si al fetitei, cam asa am cotizat.

Am nascut cu un dr exceptional, D.na Dr. Militaru si dansa mi-a recomandat anestezistul, si dr, neo..Toti au fost deosebiti. O cunosc pe d.na dr. , ce vreo 5 ani..si tot asa de extraordinara e!


Am cotizat si pe tmp derularii sarcinii, am fost chiar disperata..am facut echo, in fiecare luna..deoarece am pierdut 3 sarcini , pana sa vina pe lume minunea mea, Bianca.

Va doresc succes, o nastere usoara si un bb sanatos!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00
rochita rosie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Fetelor, eu am nascut la Polizu in conditiile in care dr mea nu era in Bucuresti. A fost o experienta f traumatuzanta, desi am impartit o gramada de bani. Moasa principala nici nu se uita la tine sub 1 mil, dr 200 $, asistente 3-4 sute, neonatolog 1 mil si ia iutati-va pt ce dati acesti bani http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=94791

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)
Poze cu noi
www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Kris si eu urmeaza sa nasc cu d-na dr Militaru. Ma bucur atat de mult sa aud atatea lucruri bune despre dumneaei! Sambata aceasta, la control, intentionez sa o intreb despre anestezia epidurala. Deja am prins un pic de curaj citind ca si tu ai utilizat (in sensul ca d-na dr a fost de acord, ca sunt multi medici care nu accepta).

Rebiana 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Rebiana27, iti doresc o nastere usoara si un bb sanatos!
ESTI PE MAINI BUNE! Din cate am si observat, este apreciata de toti de prin spital. Este cam a 2-a pe maternitate, ca profesionism.

Cand ma intreba , cu cine am nascut, ma refer la personal, ma tratau destul de bine. Dar si spagile au fost pe masura!

Numai bine va doresc!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00
rochita rosie


Mergi la inceput