Detoxificarea colonului..

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

gabi, daka te uiti la pozele alea de pe pagina dr.natura, colonix, sa stii ka is adevarate. kestiile alea lungi si skarboase, de 20-30 cm. parka se desprid interiorul intestinelor, e un tesut fibros pur si simplu, nu kk. nu as fi krezut ka am asa ceva in mine, am mankat sanatos, zik eu, pana akum la 30 ani, si am doar 40 kg, nici nu sint adepta karnii,poate d doua ori p saptamana.kam de prin a 5-a zi am inceput sa produk kestiile alea, s-a intamplat d vreo 4 ori dja, uneori ku krampe groaznice, alteori f simplu. nu as fi krezut ka is in stare sa skobesk in kk, dar dupa ce m-a kalit nepotelul meu ku skimbatul pampersului, nu e kiar asa greu, e interesant, te sperie si te mira ce avem pe dinauntru. acelasi tratament il dau si sotului meu si el a eliminat si pietricele.deja am comandat inka un paket de colonix. nu mi-au venit inka energiile alea despre kare se vorbeste, eu is in faza krampelor. azi dimineata m-au kinuit d la 6 pana la 9, dar ku un rezultat monstruos. diaree nu faci, doar daka am mankat toata ziua mere sau doar fructe, dar merg la baie d 2-3-4 ori pe zzi. kred ka e normal sa am krampe kand se desprind kaptuselile alea de intestine, sotul meu nu are asa des dureri. eu totdeauna am fost mai sensibila, probabil fiekare va reactiona in felul lui. burtika se aplatizeaza, asta e sigur, dupa ce faci d 3 ori pe zi kk..si dupa ce elimini alea te simti mai bine si mai usoara, sau poate e doar sugestia mea psihika ka m-am kuratat de keva nasol. nu vreau sa va plikti ku povestile mele despre kk meu, dar daka va intere, raspund ku placere, numai sa nu vomitati....javascript:insertsmilie('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

am uitat sa va spun despre experienta cu dr. fulga, kare a venit aku kativa ani prin arad. mi se pare un mare exkrok, mi-a tot pipait sanii, si ma tot intrebat kestii despre sex... lukruri kare nu mi se pareau ka aveau legatura ku subiektul..am kumparat si tratamentul lui,la insistentele mamei, dar nu l-am suportat, era prea diareic...i l-am dat ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Nem 75, foarte foarte interesant ce spui tu...m-ai lasat masca, chiar nu ma gandeam ca sarmanele intestine aduna atatea...chestii!!!
Cum nasc, cum ma purific!!!



vacanta Filipine
vavanta Brasil
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Nem 75 multumim de informatii, esti f. draguta..
acum ca mi-ai confirmat si tu am mai multa incredere in el, oricum am citit mai multe site-uri chiar si de protectia consumatorului si tot de acolo am aflat ca este cel mai bun de departe si cel mai complet, iar pretul e fair, firma producatoare este 100% de incredere.

eu o sa te mai bat la cap cu diverse intrebari stupide, sper ca nu te superi..
si eu sunt ca si tine o slabanoaga, toata viata am fost asa, acum am mai pus ceva pe mine, abia astept sa ma purific...astept coletul
mai tinem legatura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Nem 75 trebuie sa stau acasa cand fac tratamentul?
eu lucrez si nu vreau sa ma tot vait de burta la serviciu, mai ales ca am un fix, nu pot sa fac la toaleta kk daca stiu ca e cineva langa mine, si mai ales cu zgomote..

astia au obicei prost cand merg la buda vorbesc daca se nimeresc mai multe in acelasi timp, ceea ce pe mine ma oripileaza, eu am nevoie de intimitate, concentrare maxima, eu nu mai pot vorbi... desi nici eu nu scap de vorba..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

imi pare bine ka pot fi de ajutor,nu ma deranjeaza nici o intrebare "gretoasa" sau intima. eu deokamdata is trantore, nu lukrez, in vara am avut liceenta, akuma ma odihnesk si am grija de kopii lui frate-meu, cu placere, ka eu nu am fost in stare sa produk. asa ka dimineata am baia doar pt mine, uneori am stat 5 minute, dar de exemplu azi-dimineata am stat 45... kam greu o fi sa faci asta la servici, mai ales ku lume in jur, care iti vorbesk. eu kred ka nu as putea, depinde de cum va reactiona organismul tau. mie imi vine nepotelul langa usa de la baie si ma stresez. si el nu are dekat un anisor saracul,si vine sa ma inkurajeze... sta pe vine si zice "tushi...iiiii" si se skreme kum faceam noi sa-l invatam la olita .(fara succes) nu sufar wc-urile alea fara acoperis si unde ti se vad picioarele, SI SE AUDE TOT. aveam la fakulta asa, abia faceam pisu, era o arta sa nu se auda...eu zic sa incerci,poate cu cantitatea de 2 litri de apa bauta( eu nu prea reusesk) va merge usor.daka nu, atunci in prima vacanta... sa nu intelegeti gresit, nu konstipa defel, doar ka mie imi da krampe mai nasoale mai ales kand elimin ceva dubios, dar cum am mai spus, eu is o sensibila, eu is aia de la subiektul VALVE GINEKOLOGICE, aia kare merge cu valvele ei mici de plastik in poseta.... Sotul meu lukreaza si se descurka si cu tratamentul si cu lukrul.javascript:insertsmilie('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

si sa va mai plikti ku keva despre kk...inainte de kolonoscopie nu am avut voie 2 zile sa pap, doar sa beau ceai si 8 sau 10 pastile de laxative. luate kate 2, tot din 2 in 2 ore...pana faci kk doar apa kioara... pe moment a fost nasol, dar vreo lunu-doua dupa aia nu am mai avut nici o problema ku burtika..kred ka treaba asta e mai eficienta ka si klisma, kare nu stiu kum e, dar diarea krunta a kuratat tot pt un timp, asta am probato eu, e sigur. nu kred ca si diareea de natura infektioasa are acelasi rezultat,aia te lasa slabita. daka klisma ar fi fost mai eficienta in kuratarea colonului, eu zik ka doktora ar fi cerut sa-mi faka klisma, nu diaree provokata inainte de kolonoskopie,nu??.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Citesc si ma ingrozesc. Vad ca s-a iscat o moda pe DC cu clismele astea... Parere personala: nu sunt ca o noua cura de slabire, sa incercam, poate ne place. Riscati sa va raniti rectul sau colonul descendent si cum a mai spus cineva inainte sunt afectati muschii intestinali. Fie mergeti la o clinica, fie sare amara sau ceva mai drastic dar o data, de 2 ori pe luna. O sa va agravati problemele sau daca nu suferiti de constipatie o sa va faceti rost. Ca tot e post, renuntati macar la carne pana la Paste si o sa se purifice organismul singur. Multe lichide si pentru balonarile de care suferim mai toate, mai ales in perioadele hormonale, beti ceai Baby calm sau orice cu chimen, anason, fenicul; eu beau vreo 2 cani dupa o masa satioasa. Si pt. constipatie kiwi 2-4 bucati pe zi si Activia simplu in care adaug eu musli, dar nu cand e prea tarziu, nu lasati decat maxim o zi sa treaca fara sa aveti scaun. Si nu vorbesc prostii, am suferit toata copilaria de constipatie pana sa-mi fac un regim de viata care m-a scapat de probleme. Si hai ca tot m-am lungit, da, carnea e toxica si face mai mult rau decat bine deci mai taiati-o din meniu...
P.S. Nu sunt vegetariana.

ALINA mamica fericita de ELIZA bebelusha perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Nem75, sper sa nu mi-o iei in nume de rau dar mai renunta la 'K'-urile alea muuulte din mesaj. Parca n-ar mai fi romana, zau. Si o ca sa nu te superi si ca tot este 1 Martie.

ALINA mamica fericita de ELIZA bebelusha perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

ma voi stradui,am inteles,sa traiti. frumoasa fetita,mai ales poza la 7 luni, sa creasca mareee. e cam lipita tasta c, cu suc.javascript:insertsmilie('')

Mergi la inceput