Iubire virtuala...ce se intampla cu mine??

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by teodraghici

Draga mea, eu nu as putea trai in "necunostinta de cauza" si cu fundul in doua luntrii!
parere personala: m-as intalni cu printzisorul(fara sa faci valuri si uita ca ai vreo prietena in situatia data) si as vedea cine este...daca-ti place foarte bine, daca nu...te linistesti si-ti vezi de casnicie. Asa cum e acum NU e corect fata de sotul tau!

Teo



teo... buna strategia ta....din pacate netul e nelimitat , si daca maine apare la snooker alt printisor, tot sfatul asta l-ai da?
Pina la urma, problema nu e ca a aparut un x.
Problema e ca exista o vulnerabilitate sau un gap in relatia sa - si daca nu e acest x, atunci va fi altul pentru ca exista o necesitate pe care sa o acopere.
Sa-i spui "intilneste-te ca sa scapi de obsesie" rezolva efectul, nu cauza.
Oricind poate sa apara alta "obsesie" - te intilnesti si cu aia?
S cu urmatoarea? Si tot asa?

Rufus - daca individul e "nasol" din vreun punct de vedere, ca-s mai multe sensuri, e de la sine inteles ca si-a pierdut timpul. Eu incercam sa ii spun ca si-l pierde si daca e perfect... lucru care mai putin evident.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Offfffff.... sunt o proasta..o slaba..nu am putere.. nu-mi vine sa cred.. dupa ce vineri nu am vb cu el, aseara am facut-o lata, pana la 4 dimineata pe net,ma ardeau si ochii in cap, vedeam si stelute,si... eu...la laptop..Doamne, am innebunit rau de tot, am incercat sa-i vorbesc, sa-i spun adevarul , dar nu pot duce ideea pana la capat, parca mi-a sucit mintile, mereu ma intrerupe.. si iar dadeam inapoi ca o proasta... asta sunt ..da.

Sotul a venit tarziu acasa, am stat cu el, am papat impreuna, toate bune si frumoase, s-a uitat la tv, si eu..am deschis calc... asa... sa vad ce mai e nou... si uite ca m-a vrajit pana la 4 dimineata..Ce ma mai fac.... ca nu stiuuuuuuuuuu..hai certati-ma.... ce vreti voi, ca merit din plin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Elise...cat de realista esti... vreau si eu sa fiu asha!!!!!1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

pai,noi ce sa-ti mai spunem?!
daca vrei sa ...
ai grija cat de sus urci ca o cadere de acolo e cam dureroasa...in fuctie de cat de mari sunt iluziile!!!
yo nu cred ca nu se poate,cred ca nu vrei.....
te compaci in vise inutile...
macar ar tb sa gandesti ca nu e corect fata de sotul tau,cel langa care "papi",dormi....cum ar fi daca tu ai afla ca el "te inseala"?!
asa virtual....ca e super-incantat ca una ii spune vorbe frumoase?!
cred ca nu ti-ar pica prea bine...
pune-te si in locul lui si vezi cum e situataia de acolo...
stii,e o vorba din strabuni"ce tie nu-ti place altuia nu-i face!"

daca nu poti cu el,lasa-l mama....
nu prea merge cu fund-n doua luntre...ca o sa cazi intre...

eu asa cred si o s-o tin pana in panzele albe...
daca nu pot sa mai stau cu un om si imi place cum ma gadila la urechi(la ochi) altul fac ceva si nu incurc oameni degeaba...
acum,sigur,asa cum s-a mai scris pe-aici e posibil ca omul acela virtual sa fie serios...desi ma cam indoiesc,dar in fine....si cum nu prea te lasa sa-ti duci ideile la capat,probabil ca simte ca ceva nu-i in regula cu tine...si ii palce si lui..in fond ce are de pierdut?!

tu ai ...o casnicie....

cum o sa te vezi peste cativa ani,presupunand ca o sa mai fii alaturi de sotul tau?!
cum ii vei explica vreodata ca ti-a zburat gandurile catre altul?!

eu am mai zis si repet...concentreaza-te asupra casniciei tale,vorbeste deschis cu sotul tau si fa tot ce poti ca relatia sa functioneze....si daca nu si nu...exista planul B...divorteaza si fii fericita cu astia care te vrajesc pe net....ai sanse reala sa-l nimeresti vrodata pe acela care o sa fie nr.1 in inima ta...

numai ca dupa ceva ani si acela e posibil sa fie ca sotul tau...sa devina...
dar nu se stie niciodata!


Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

hai sa fim practici! zici ca nu poti sa ii spui online. E ok, poate fi de inteles, nu toata lumea este atat de stapana pe sine ca Elise. Exista o varianta mult mai usoara. Ii scrii un mail in care spui tot (ai si avantajul ca il poti gandi bine, la rece, nu presata de el care te intrerupe), il trimiti si apoi o saptamana nu mai atingi calculatorul. Asta in cazul in care vrei sa scapi de obsesie. Daca preferi sa prelungesti povestea atunci e altceva si o mie de solutii nu ajuta la nimic pen'ca tu de fapt nu le doresti.

Alta chestie care m-a lovit a fost acel "mereu ma intrerupe". Sorry, dar.... nu mi se pare politicos din partea unui barbat sa faca chestia asta. si de fapt din partea nimanui. Daca ati fi nu stiu unde, intr-un loc romantic si tu ai incepe sa spui o prostie si el te-ar intrerupe cu un sarut.... well, asta e altceva. Dar sa intrerupi sistematic o persoana cand vorbeste este dovada de nesimtire. Ma gandesc.... oare persoana respectiva o fi seful meu?! Ca el are obiceiul asta idiot, de trebuie sa ridic vocea si sa ii zic "please let me finish what I have to say!" (nu vorbeste romaneste....).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by ymcar
Rufus, chiar crezi ca asta e important?! Crezi ca nu sunt oameni - femei si barbati- casatoriti sau macar impreuna cu barbati si femei urati si urate? si crezi ca nu au parte de sex "ca lumea", cum zici tu din cauza asta?! Ma indoiesc ca ai dreptate... cand esti indragostit respectivul sau respectiva este oricum cea mai frumoasa fiinta care s-a nascut pe pamant, indiferent cum arata.



Ymcar, postarea mea a fost o gluma...pe jumatate (apropos de modul in care a fost formulata).
Nu te contrazic, exista destule cupluri cu cel putin un membru urat. Nu-i treaba mea sa observ. Si sunt convins ca sexu' bun nu tine neaparat de frumusete.
Dar trebuie sa-mi dai dreptate ca, daca e sa-ti vina chef de sex, e greu sa o faci cu o persoana urata. Mai ales cand n-ai vazut-o niciodata. Poate daca stingi lumina...
Da, indragostit fiind, treci peste anumite aspecte (atentie, nu inseamna ca nu le vezi, dar nu te deranjeaza). Dupa ce dragostea se mai ostoieste...nu-i a buna!
Sunt pe-aici persoane care ar jura ca asta-i discriminare, insa marturisesc ca, in general, mi-au trezit ceva idei femeile care aratau bine (sau ma rog, asa vedeam eu)...asta e!
Asadar, raspunsul meu este :da, eu cred ca e important.




poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by Ripley

De ex. si pe aici pe DC exista cel putin un "spirit atragator"... adik ymcar

Ripley 5+ (DPN 17.10.2007)si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro





Eu recunosc ca nu sunt in ziua mea cea mai buna, am dormit prost. Asa ca nu ma prind... chestia asta o fi de bine... o fi de rau...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Laura, eu nu cred ca vrei sa-mi semeni...da' daca o tii tot asa cu probleme de genul asta s-ar putea sa reusesti.
Daca nu ma crezi, iti trimit niste linkuri din arhiva, sau un PM, cum preferi.

Rufus, din ce am inteles eu, si s-ar putea sa nu fi inteles bine, aici Laura nu se gindea daca sa aiba un one-night-stand cu un tip de pe net sau nu... si daca i s-ar parea incitant sau din contra.
Ca asta era mult mai simplu.



Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Pai poate nici Rufus nu s-a gandit la one night... ci la mult mai multe! De ce trebuie sa fie numai una?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

quote:
Originally posted by Elise

Laura, eu nu cred ca vrei sa-mi semeni...da' daca o tii tot asa cu probleme de genul asta s-ar putea sa reusesti.




Elise & BBLisa





Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput