Iubire virtuala...ce se intampla cu mine??

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by ymcar

Pai poate nici Rufus nu s-a gandit la one night... ci la mult mai multe! De ce trebuie sa fie numai una?!

My life smells acceptable



pai, probabil, daca ajunge la a doua noapte nu mai conteaza asa mult cum arata.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Corect, nu m-am gandit niciodata la one-night sau... 10-nights- stand cu el sau cu altcineva... pentru ca nu e genul meu sa fac asta.Nu am facut-o pana acum si nici nu am de gand sa o fac... ceea ce spuneam este ca e o mare diferentza intre el si sotul meu la capitolul romantisme si dulcegarii, incat mi-a sucit creierii, fiindca este primul barbat care-mi spune de 20 de ori pe ora.. ca ma iubeste, ca nu mai poate... etc si etc... dar cu o arta de a jongla cuvintele ce nu am intalnit...imi spunea aseara de exemplu...te respir..sau mai stiu eu ce asemenea abureli..si daca ma gandesc, daca mi-ar repeta asta de 20 de ori pe ora, 24 de ore din 24, ar deveni obositor.

Normal, unde sa intalnesc, daca sotul este primul barbat din viata mea..poate doar tata, care este la fel de sensibil ca si mine, imi da telefon doar sa-mi spuna ca ii e dor de mine sau ca ma iubeste... dar il inteleg.. il vad doar o luna pe an, in vacante..

Asa ca , asa am sa fac maine, ii scriu un mail,ca sa nu ma poata intrerupe, si nu ii mai raspund la mesaje... atat.. alta solutie nu este.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Si sa vedem ce o iesi... daca ma trezesc cu el peste mine... bine ca nu stie unde stau.. Doamne.. am luat-o razna rau de toooooot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

e posibil sa o tina tot pe-a lui...ca te iubeste si ca "te respira"...nu prea inteleg eu cum se joaca uni oameni cu vorbele dupa 3 saptamani....
desi,e posibil sa-ti trimita un raspuns de genul asta...ca el te iubeste si asa,cu "meteahna" asta si de aici ce vei face?!
e posibil insa sa nu vrea sa te mai vada...si..norocul tau!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

quote:
Originally posted by livia_sampetru
....capitolul romantisme si dulcegarii, incat mi-a sucit creierii, fiindca este primul barbat care-mi spune de 20 de ori pe ora.. ca ma iubeste, ca nu mai poate... etc si etc... dar cu o arta de a jongla cuvintele ce nu am intalnit...imi spunea aseara de exemplu...te respir..sau mai stiu eu ce asemenea abureli..si daca ma gandesc, daca mi-ar repeta asta de 20 de ori pe ora, 24 de ore din 24, ar deveni obositor.

Asa ca , asa am sa fac maine, ii scriu un mail,ca sa nu ma poata intrerupe, si nu ii mai raspund la mesaje... atat.. alta solutie nu este.

LIV



Laura, ai mare grija. Sper ca nu stie cum te poate gasi in viata reala, daca cumva ii trece prin cap sa te caute. Iti dai seama ce nebunie ar fi sa te trezesti cu el la usa. Incearca sa nu ii dai detalii prea multe!

Cat despre vorbe frumoase, este mult prea devreme sa faca asemenea declaratii, oricat de bine iti cad tie, esti o persoana inteligenta si stii ca sunt imposibil de simtit in oceanul virtual.... chiar daca pe moment par reale si te emotioneaza.

Ymcar, era de bine Adica imi place stilul tau.... desigur, de a scrie.Si atat

Ripley 5+ (DPN 17.10.2007)si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by Ripley
Ymcar, era de bine Adica imi place stilul tau.... desigur, de a scrie.Si atat

Ripley 5+ (DPN 17.10.2007)si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro





Mi-ai luat un stabilopod de pe inima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

Nuuuuuuuuuuuuu, bineinteles ca nu stie.. macar atat m-a dus capul sa nu-i dau nici un fel de detalii in acest sens, ca in rest, m-a aburit bine de tot..doamne... sa se fii trezit sotul cu el la usa..nuuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Laura, stii bine ca nu vei face decit te "taie capul". Vei pluti in ambianta nou creata de acest mikey rourke al saptaminilor tale 9 si 1/2 dupa care vei incerca sa ascunzi pe fata aceasta experienta (dar sa valorifici in ascuns, in interior) ce ai invatat.
Fara indoiala vei duce pina la capat povestea, orice va fi insemnind "capat".

In mod normal, cel mai folositor lucru ar fi ca miine dimineata, luni 19 februarie, sa scrii un mesaj scurt:

"my dearest xxwueueeeeerfx, te-am mintit pina acum fiindca mi-a placut sa te mint. Sa ma ierti pentru asta. Am fost genuine si am gustat fiecare moment, totusi nu am fost suficient de puternica sa-ti spun si ca nu pot sa fiu a ta, asa cum poate ai crezut (fiindca eu ti-am sugerat in mod gresit), deoarece am spus si altuia inaintea ta ca sint a lui, iata ce impas! Pe scurt, despre mine ai aflat cam tot ce era de aflat, restul il deduci tu ( inclusiv ca sint cam vulpe mincinoasa, totusi, sper sa ma ierti). Nu mai este nimic de zis. Si, daca nu o sa ma mai intilnesti online, pe net (ce pleonasm!), afla ca e doar vina mea, am uitat cine sint, am incercat sa ma recreez dar nu am putut decit sa-mi reamintesc cine sint, cu ajutorul tau. Iti multumesc. Sper sa te recompenseze viata, pe masura. Cu drag, dsdsdfsdhjvb "

Daca poti scrie acest tip de mesaj, inseamna ca poti rezolva o problema fara sa-ti mai creezi si altele. Daca nu, atunci ai de asteptat pina sa-ti vindeci o inima ranita.

Veste buna: Inima ranita poate fi vindecata.
Veste rea: in timp ce astepti sa ti se vindece inima, viata trece aiurea pe linga tine.

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Am o idee. Spune de la ce firma ai net, poate iti pun o "pila" sa nu iti mearga un timp, pana uiti de el.




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

eu tot citesc si nu prea inteleg de unde ideea asta cu scrisorele de adio shi ravashe de amor. :))
Deci...cind l-am cunoscut pe barbatu-meu, eram deja intr-o relatie REALA care dura de vreo 2 ani, ma rog, nu nemaipomenita, dar REALA.
Cum acel EL era intr-o delegatie, si cum eu m-am trezit bine merci intr-o dimineata la urmatorul acasa, m-am gindit ca ar cam trebui sa-i spun.

Asa ca am intrat pe mess si i-am zis , in trei cuvinte, "imi pare rau, am cunoscut pe cineva, nu ne mai putem vedea, PA!"
Floricele, inimioare, si i-am dat ignore ca sa nu ne mai jelim si tirguim, ca n-aveam de ce.
Clar am facut o faza de tot rahatul, ce rost avea sa-l si imprastii, sa imi pun paie in cap si sa-l asigur ca va fi mai fericit fara mine iar eu oricum il voi iubi mereu ...slogane d'astea ieftine!!
Pe linga faptul ca l-am inselat si parasit, ii mai vindeam si gogoshi, considerindu-l suficient de idiot sa le creada... Era fair?


Daca pare fair...ok, compune-i o poveste siropoasa, cu trei telenovele ca sursa de inspiratie.
Poti sa ii spui ca matusha bunicii verishoarei tale a complotat (pe ascuns, evident) cu prietenul varului tatalui lui care a intrat la tine in casa ca instalator si ti-a sterpelit buletinul, si multumita coruptiei din tara asta te-ai trezit brusc si inopinant maritata cu acte'n regula pentru avere...si titluri nobiliare. Dar evident ca ai fi ramas cu el daca nu era asha...si il vei iubi in veci...si il vezi in toate stelele de pe cer...si "il respiri si tu" pina la sfarsitul zilelor pe care oricum le vei petrece ascunsa intr-o minastire dintr-o stinca. Nu spui care.
Amin.
Iti dau adresa soacra-mii sa te ajute, daca n-ai inspiratie. Aia pe mine m-a scos Mata Hari.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput