sunteti la fel de indragostiti ca la-nceput?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Au trecut 8 ani si jum de cand suntem impreuna.
Nu mai port ochelarii roz, adica nu mai sunt indragostita dar il iubesc la fel de mult, daca nu chiar mai mult, fiindca il cunosc mai bine.
Uneori imi lipseste iubirea aceea cu artificii si emotzii in stomac... alteori insa ma simt mai bine asa ...
Relatia e mai stabila, mai altfel.. mai matura cum spunea cineva...Asta nu inseamna ca nu ne mai jucam, sicanam, gadilam si hlizim... Iar asta nu inseamna ca nu ne enervam niciodata unul pe altul ... ba mai plang uneori.....
Da' tot el ma impaca... chiar si cand e nervos si ii e greu..ca il induiosez probabil. Noroc ca nu s-a intamplat decat de vreo 3 ori intr-un an, de cand locuim efectiv impreuna. Sper sa fie doar perioada de acomodare...

Cat despre plecarile in delegatii si la mine primul imbold e de oarece bucurie... Dar numai pana vine seara ..ca adorm f greu fara sa ma tina el in bratze... si imi lipseste toata noaptea... Ne-am invatat sa dormim lipiti ..rasucindu-ne mereu, cand il imbratisez eu pe el, cand el pe mine... Si apoi cand e plecat... daca nu vb cu el la telefon, macar de 2 ori pe zi... mi-e f dor.

Conculzie: il iubesc la fel de mult dar altfel...

Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput