Va bantuie fostii?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by alesssia

Rufus, sa inteleg ca a vrut sa ma raneasca tocmai pentru ca....e bantuit EL, in realitate si se intreaba cum ar fi fost cu alea?




Nu, nici vorba. A vrut sa fie marlan...si a reusit.

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesssia spune:

dragilor, multumesc tuturor celor care mi-au raspuns. faza prin care-am trecut eu a fost ceva de moment, faza declansata de reactia sotului. problema e ca le stiu in mare pe fostele si .......nu ma simt amenintata de ele, DAR ma gandeam ca poate el le poate vedea prin prisma celor traite cu ele la anii tineretii. ce pot zice? am mare bafta, deoarece mai ales prima lui iubita e urata cu dracii. dupa ce am vazut-o intamplator, m-am simtit eliberata si fericita. deci....ele saracele nu ar avea cum sa ma eclipseze pe mine (nu ca nu sunt modesta, dar mi se zice ca sunt frumusica).
a trecut momentul acela, sper ca nu va mai reveni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ei, uite, noi tocmai de-asta, ca sa nu ne scoatem ochii la nervi, am convenit de la bun inceput (de la primele intalniri) ca trecutul va fi subiect tabu in relatia noastra. Pentru mine, el a fost primul si pentru el, am ramas prima. Si nu pentru ca mi-o zice, ci pentru ca ma face sa simt acest lucru. Niciodata n-am pus intrebari despre ceea ce a fost in viata noastra...
Asa ca in asemenea conditii, nu au existat niciun fel de tachinari pe aceasta tema.
Apoi, cu bantuitul, io-s un pic mai categorica, si nu intotdeauna e bine. Am invatat sa "nu mai ling acolo unde scuip". Asa ca totul e mort si ingropat. Exista amintiri placute dar...in ele nu ma vad decat pe mine si nu are importanta cu cine le-am mai trait.



Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Alex2 nici ca puteam spune mai bine ca tine ce-am vrut sa spun.

Uite o , deocamdata virtuala de la mine pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Miramar multumesc!
Diana, imi dai si mie un pui (de Alzaimer)?
Alesssia, ieri ma gandeam la subiectul tau. Ma gandeam ca ptr un barbat e pe undeva totusi o calcare pe orgoliu sa spuna ca regreta o fosta iubire/relatie. E ca si cum ar recunoaste ca a gresit, atunci cand a rupt relatia cu fosta sau ca nu a fost suficient de bun si a rupt ea relatie cu el (dupa caz). Alta data spune-i asta. Isi va potoli amintirile.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by Rufus

quote:
Originally posted by alesssia

Rufus, sa inteleg ca a vrut sa ma raneasca tocmai pentru ca....e bantuit EL, in realitate si se intreaba cum ar fi fost cu alea?




Nu, nici vorba. A vrut sa fie marlan...si a reusit.

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006


"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



De acord cu Rufus.

Asa ceva nu se spune partenerului.




Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesssia spune:

faza e ca mie mi-a ramas lucru asta in minte si....nu-l mai privesc ca inainte... adik...il privesc mai rece. m-a cam indepartat de el cu faza asta. daca acum cateva zile il iubeam si-i ziceam asta....acum...a intervenit o raceala. si, poate mi se pre mie, dar si el e schimbat. cam de atunci...poate mi se pare mie, nu stiu. faza este ca aceasta marlanie a lui a venit exact dupa ce am convenit la modul cel mai serios ca ...trecutul e trecut.
m-a dezamagit. cum sa-l cred acum IAR?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Alessia....eu cred,parerea mea personala si legata de experienta mea de viata,ca la voi acum e doar o perioada mai "rece" ca sa spun asa,care va dispare treptat...Intotdeauna mi-am zis ca orgoliul intr-o relatie dauneaza foarte mult...
Acum apropo de bantuire...sa vin si eu cu povestea mea...Si pe mine ma bantuie fostul sot,dar la mine e la propriu bantuiala asta,caci el a decedat in 1996...Apoi cu bantuiala la figurat...am experimentat si asta.La cativa ani dupa ce sotul a murit m-am reintalnit cu marea mea dragoste...Amandoi cu copii,eu vaduva ,el divortat...mi-a lua-o imaginatia razna...Am inceput sa fac in asa fel incat sa reinnod relaia rupta cu ani in urma si m-am straduit cat am putut mai tare,dar dupa 6 luni de straduinta am realizat ca e doar un vis si i-am multumit lui Dumnezeu ca atunci in tinerete ,cu toata suferinta,aceasta relatie nu s-a finalizat intr-o casnicie...
Iti doresc numai bine si dragoste multa!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


S-ar putea sa fie o cearta, furtunoasa si asa cum a venit, asa sa si treaca.
Ideea e ca scotindu-va ochii si punind la suflet totul nu ajungeti la nimic bun.
S-ar putea si trecutul sa aiba un mic rol, s-ar putea doar prezentil sa fie zdruncinat.
Cred ca doar comunicind cu el vei afla adevarul. De ce nu incerci sa-l provoci la o discutie, face to face, cu cartile pe masa.

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilara30 spune:


Da.. si pe mine ma ''bantuie'' fostul. La propriu. De multi ani ma cauta, ma suna, imi trimite mesaje si urari de toate sarbatorile posibile (de fapt de cand m-a parasit - el m-a parasit pe mine!!).
L-am gonit mereu: cateodata mai dur, cateodata mai putin dur... dar revine. Dupa mai mult de 10 ani tot revine.
Si nu sunt sigura ca inteleg de ce. E casatorit, are copii.
Imi spune ca nu e fidel si ca inca ma mai iubeste. Eu nu il mai iubesc
Si ma bucur ca nu sunt eu sotia lui. Cateodata ma intreb cum de l-am putut iubi
Si totusi ultima data cand am vorbit cu el m-a tulburat. Si urasc acest lucru.
De ce oare l-am tolerat (asa cred... l-am tolerat, nu?) ?
Am gresit foarte mult?

Mergi la inceput