Va bantuie fostii?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

parerea mea este ca nu ar trebui sa te ''bantuie"" trecutul,ce a fost a fost si mergi mai departe infiferent daca sotul tau la suparare iti arunca vorbe catre te deranjaza ,evident de care pe urma ii pare rau dar prea tarziu.trebuie sa te gandesti la trecut ,e inevitabil sa nu o faci ,nu cred ca exista cineva care priveste doar inainte ,insa incearca sa nu te gandesti ''ce-at fi fost daca".Eu cred ca de un barbat reaist ai tu nevoie pentru a fi fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu nu ma asteptam ca atitea persoane sa fie "bintuite". E aglomeratie prea mare in casnicie, nu?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alesssia spune:

lucrul acesta se intampla atunci cand el aduce aminte de fostele lui. de multa vreme nu a mai facut asta, tocmai de-asta ma doare. si faza e ca asa cum il stiu eu, a zis toate astea la nervi . iar pe el il doare-n cot. mai exact, nu-i pasa de alea nici cat negru sub unghie, dar...atunci pe moment m-a deranjat si...inca ma mai deranjeaza un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Alesssia, tu ai citit ce te-am intrebat eu? Ai spus ca si tu te gandesti la fostul, si uneori regreti. Pe tine de ce nu te acuzi de asta? Daca el nu este legat de ce a spus, si a facut-o doar ca atac, lasa totul in urma si nu mai suferi aiurea.


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Diana, desi nu eu sunt in discutie aici, as vrea sa spun ca diferenta de la mine la tine e tocmai asta "e posibil a se fi stins si consumat acea relatzie pana la capat, s-a ars pana la capat si s-a si stins in momentul in care am plecat". Dar eu nu sunt bantuit.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Diana, traiesc in trecut, ptr ca iubesc acea parte a vietii mele si nu vreau sa renunt la ea (mai exact are legatura cu cei 10 ani din 34 petrecuti alaturi de sotia mea, nu cu "fostele"). Spun ca nu ma bantuie ptr ca am acceptat si nu sufar. Dar nici nu vreau sa renunt la el. Cum spuneam, ptr ca nu am simtit ca s-ar fi consumat totul. Dar viata mea merge inainte fara sa fi afectata de toate astea.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

quote:
Originally posted by Alex2

Diana, traiesc in trecut, ptr ca iubesc acea parte a vietii mele si nu vreau sa renunt la ea (mai exact are legatura cu cei 10 ani din 34 petrecuti alaturi de sotia mea, nu cu "fostele"). Spun ca nu ma bantuie ptr ca am acceptat si nu sufar. Dar nici nu vreau sa renunt la el. Cum spuneam, ptr ca nu am simtit ca s-ar fi consumat totul. Dar viata mea merge inainte fara sa fi afectata de toate astea.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...



Suflet sensibil si feminin in esenta?

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Adica?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Tot paragraful era despre tine, concluzia ma asteptam sa fie referitoare la tine sau la modul general, deci cu "afectat".

A fost o gluma, nu mai glumeste nimeni pe forumul asta?

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by Clover

Tot paragraful era despre tine, concluzia ma asteptam sa fie referitoare la tine sau la modul general, deci cu "afectat".


Eu tot nu vad greseala, ptr ca formularea era " viata mea merge inainte fara sa fi afectata de toate astea". Deci "viata" mea merge inainte fara ca ea, viata, sa fie afectata. Nu eu.
Cel putin din exprimare, ca e cam acelasi lucru, mda.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput