Inseminare (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Fetelor, va multumesc de primire!
Fiecare are o floricica virtuala ...
Dani, exact asta este si parerea mea: capital este timing-ul inseminarii, pacat ca dr buni sunt asa de asaltati de paciente si uneori nu mai au rabdare si pluseaza.
E o chestiune de sansa sa nimeresti momentul sau ca ovulul sau spermatozoizii sa traiasca suficient,pana la marea intalnire.

Micky, tu cand faci testul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna!
sper sa aveti parte de o zi frumoasa a indragostitilor!
adelamaria, asa sa faci sa suni in prima zi de CM la giulesti sigur vei gasi un loc.
micky, mai ai mult pana la test? in we asta? nu ma stresez cu invatatul, dar n-am cheeeeeeeeeeeeef.
goldi !
bebekom . iti facem galerie astea 2 zile. si eu zic ca ai reusit!
aurel o sa reusesti acum. suntem motivate si de vreme si vine si martisorul, ce mai vin vremuri fertile cu oute de calitate.
va pup si va doresc o seara linistita.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

Fetelormulti ptr fiecare!
Imi pare rau ca nu am reusit sa intru dar la sv s-a stricat calc. asa ca am cam stat pe uscat
Sa va povestesc cum a fost....foarte rapid cred ca o ora cu tot cu recoltare!Nu am simtit decat ciupitura de la prinderea colului si atat!Mi-a spus ca sanse sunt 10-15% asa ca nu trebuie sa ma entuziasmez...
Acum cu DD inainte sa vedem ce se intampla!
Tin pumnii celor care asteapta doua liniutze!Haideti cu vesti bune!Goldi welcome

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

Multumesc danotino, micky!Va tin pumnii si voua! Acum nu mai stiu ce sa zic, paraca ma cam doare putin burtica, desi pana la urati mai e mult, sunt abia Z12 dupa IA. Motivul ce m-a determinat sa afirm ca poate am reusit este ca de ieri ma dor sanii asa cum nu m-au durut niciodata, inauntru, fara sa-i ating. Astazi am incetat cu utrogestanul si ma gandesc ca poate de-aia ma doare burtica, dar asa mi-a zis medicul. Acum sa vedem... Ce test imi recomandati? In afara de cel de sangeCat de repede pot sa-l fac?
Corinuk bafta si tie!
Va pup pe fiecare dintre voi si sper sa va aduca DD inainte sau de martisor cate un .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Buna seara fetele mele dragi,
Abia acum am reusit sa intru si eu ca nu m-a lasat nepotelul, este un zbenguila de nu se poate, trebuie sa stau numai cu ochii pe el.
Catty
goldi eu mai am mult pana la test, abia maine am o saptamana, deci raspunsul ar fi pe 20 sau 21. Asa ca rabdare si tutun.
danotino pup fata frumoasa, care nu prea are chef sa invete.
corinuk sa inteleg ca azi te-ai inseminat? Mama cate fete inseminate avem. Sa iti dea dumnezeu o reusita si un bebe cat de curand, doar vine martisorul, trebuie sa primesti un cadou, nu?
bebekom cel de sange se face in Z14 de la IA, iar cel de urina eu l-am facut si in Z12 si nu a iesit nimic. Ce bine ar fi sa reusim toate.
Fetele care ati facut IA, nu ati vrea sa spunem data cand asteptam rezultatele, sa numai intrebam de fiecare data?
Va pup pe toate si treceti la treaba ca doar este Valentin Day.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

FETELOR eu am intrat doar sa va tucpe toate,am asa de mult de invatat uffff,ca tare nu-mi aminte si dependenta asta de DC nu ajuta deloc.Miine fac primul set de analize pt FIV,sa vedem cum ies ca nu le-am mai facut de un an.
Multa bafta la cele care asteptati rezultatele,haide spargeti gheata pe anul asta ca zau ma apuca depresia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, buna propunerea ta cu rezultatele! eu pe 25 astept celeII!
aurel, te pupam! spor la invatat si sa iasa analizele bune! cu cine faci FIV? unde?
bebekom, cred ca vreo 2 zile si gata cele 2 liniute, ai sa vezi :) eu zic mai intai sa faci un test de urina maine sau poimaine. bafta!
corinuka, sa de Domnul sa fie cu bebe, chiar daca dr-ul ti-a zis ca sunt putine sanse si sa nu te entuziasmezi!
va pup pe toate brunetico, lorelai, copilutz, marryan, marrina, ali, goldi, adelamaria, hai sa facem grupul de gravi dupa IA. cat mai multe reusite.



danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

'Neata!Am facut si eu ochi acum ajutata de un vecin si ed bormasina lui
Vroiam sa va multumesc ptr ca sunteti langa mine!
Aurel_cris sper sa iasa toate analizele o.k si sa ne dai vesti bune!
Micky,bebekom,danotino tinem punmii....eu am facut IA pe 13 deci ziua 14 dupa este data de 27 feb.
lorelai, copilutz, marryan, marrina, ali, goldi, adelamaria

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Micky un pupik dulce sper sa fie cu norok de data asta la tine.
eu cum spuneam vineri pe 23 febr am prima vizita de monit pu IA, cam am emotii dar trebuie sa ma linistesc.
Luni tot cautind pe net metode naturale pu concepere am gasit asa palnta OTILIA SECUNDA asa i se spune in latina nustiu cum spune in rom.e foarte buna pu: infertilitate, desfundarea trompelor, pu anexele trompelor, pu erozia colului, pu fobrom uterin, mioame, este o planta siberiana, care e folosita de foarte mult de femeile din siberia si rusia,
eu am gasit la noi aceasta planta si am inceput sa beau de doua zile, si am gasit forumuri incare femeile isi descriu experienta de viata obtinuta anume cu aceasta planta.
eu ma pregatesc pu IA su beau si acesta planta ca nu are sa faca nimic rau!
pup toate fetele si bafta la cele care asteapta azi miine doua liniute!!!

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna fetelor.
la sfarsitul lui februarie o sa avem multe vesti bune.
marryan, planta e pulbere, adica e ceai sau sunt capsule? as vrea sa iau si eu dar nu acum; eu sper sa nu mai am nevoie de ea, dar...te intreb asa.
bebekom, hai cand faci testul?
micky, eu chiar nu simt nimic, intr-un fel ma bucur ca data trecuta am avut dureri tot timpul si nu a reusit.
hai ca saptamana viitoare e cea a vestilor bune.
va pup pe toate.

danotino

Mergi la inceput