Inseminare (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Uite ca va vizitez si eu! Ma primiti? Eu inca n-am facut nicio IA, dar la cat de "baftoasa" am fost pana acum...
Voiam sa-i spun lui Micky2007 ca si eu sunt pacienta Dr. Bucur. Am facut laparo pentru chist endometriozic acum 11 zile si am convenit sa mai incerc cateva luni natural, cu monitorizari. Va urma eventual si o IA in luna cand voi ovula pe partea stanga; mi-a spus ca pe dreapta n-a trecut lichidul prin trompa la testul de permeabilitate Asta e!...Sunt necajita pentru ca programare la d-na dr. am facut abia in aprilie, e full, e nebunie la cabinet!
Micky, am vreo sansa sa ma monitorizez in martie la Giulesti? Stii cumva cum se poate face? Se fac programari?

Mersi si tin pumnii sa iti implinesti visul!
PS. Poate ne si cunoastem vreodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Miky, multumim pentru capitol!Sa fie cu noroc.
Aurel_cris, noroc, tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Sunt o proaspata aspiranta la ISA (si veeeeche aspiranta, nu chiar asa de optimista) asa ca va citesc de vreo jumatate de an si cu teoria stau bine. Practica insa ma dezarmeaza.
Imi pare rau de fetele care nu au reusit si in special de Catty, pt ca e cu atat mai crud cu cat a avut succesul la o aruncatura de bat.
Sper din tot sufletul, ca si voi toate, sa aiba puterea de a o lua de la capat.
Singura parte buna este ca ne avem, chiar si virtual, aproape, este greu sa povestesti altora care habar nu au ce e aia endometru despre zbuciumul tau si sa te inteleaga.
O sa fac ISA fara stimulare (Moisa, of corse) dar pentru ca e prima accept si asa.
Sincer, mi se pare o prostie sa nu incerci sa stimulezi macar nitel natura, stiu ca in practica s-a dovedit ca multe avorturi spontane sunt la sarcinile cu stimulare, dar tragand linie, tot inclin spre o stimulare, macar blanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Fetelor in seara asta m-au invadat uritii,deci trec la analize joi si la IA nr.8,nu-mi vine sa cred la cite am ajuns
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

aurel, imi pare rau.
goldi, bine ai venit, iti uram succes la prima IA.eu cred ca importat este la timing-ul la o IA, nu nr de foliculi. bineanteles, daca ai 2 maturi sunt mai multe sanse, dar dac dna dr vrea asa, n-ai ce face. oricum n-o poti pacali.
adelamaria, nici pt monitorizare nu ti-a gasit un loc mic si inghesuit? off, e cam aglomerat. la spital tot ani ar tebui sa-ti spuna sa suni. pe mine ea m-a trimis.suna si tula 316.12.77 si cere o programare pt monito, in ziua 10 la dr cezara bucur. poate ai noroc. (daca nu, in ziua 11...) bafta si bine ai venit printre noi. si eu sunt pacienta dnei dr. e o draguta.
offff, eu ce sa zic, invat si nu prea am chef, in rest niciun simptom. poate e de bine. ca data trecuta am avut dureri mari, a proape tot timpul, pana la CM
va pup pe toate

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Buna fetelor, abia acum am reusit sa intru pe forum, la servici am avut mult de munca, iar dupa am luat nepotelul de la gradinita si l-am dus la moll la bile. A fost frumos si acum sunt super franta, dar nu puteam sa nu intru sa va salut si sa va citesc.
danotino nici eu nu simt mare lucru, decat o usoara durere de burta, care mai degraba este numai in capul meu. Oricum stiu ca sunt foarte multe fete care nu au simtit nimic si habar nu aveau ca sunt insarcinate. Mai lasa mai usor invatatul ala, mai putin trebuie sa fi stresata, te rog.
adelamaria cum sa nu te primim, noi suntem foarte primitoare dar mai bine ar fi sa treci cat mai repede la odisee, unde ne este locul tuturor. Imi pare rau de rezultatul de la laparo, dar putea sa fie si mai rau, este bine ca ai o trompa buna. Cum de te-a programat asa de tarziu? Pentru clientele fidele se gaseste loc intotdeauna, eu vorbesc cu Ani si se rezolva, sunt ultima dar sunt, adica pe la 8 sau 9, pentru monitorizare. La Giulesti gasesti sigur loc, eu o data am sunat acolo si m-am programat in ziua 10 cred si gata, nu a fost nici o problema. Trebuie sa suni in prima zi a CM(daca pica in week-end suni luni) si te programezi, ar fi bine sa iti calculezi singura ziua in care trebuie sa te programezi, adica Z10 sau Z11, ca ele nu iti vor calcula nimic.
Eu zic sa suni la Ani si sa ii spui ca ai facut laparo cu Cezara si poate gaseste un loc si pentru tine. Multa bafta
goldi bine ai venit si multa bafta la prima ta IA. Eu iti doresc sa fie cu ochisori. Noi sa stii ca te vom sustine.
aurel_cris acum am citit de nesuferitii astia de rushi, nu se poate sa nu iasa nici de data asta. Offff
Catty, ali, marryan, bebekom, lorelai_lorelai, copilutzu

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

aurel _cris imi pare rau pentru urati dar stiu ca tu nu-ti pierzi speranta si cred eu ca data viitoare vei reusi. Stii de ce?! Pt ca eu, desi mai am 2 zile pana voi afla, cred ca am reusit. Si nu vreau sa ma imbat cu apa de ploaie, chiar ma acomodasem cu gandul nereusitei, dar... Oricum, sa mai asteptam. Ti-am zis asta vis-a-vis de ceea ce am discutat. Acum sper sa fie bine.
Micky, Danotino va pup si astept sa ne dati numai vesti bune. Danotino iti multumesc pt incurajari. Tu stii bine cat de mult conteaza. Va pupacesc!
Bun venit fetelor noi si multa bafta, sa reusiti din prima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

LA MULTI ANI de Valentin Day, va doresc sa va bucurati de sotii vostrii si sa aveti cea mai frumoasa zi, chiar daca ploua.
bebekom adica in doua zile vei afla? Facem galerie, ca mai ai putin .
Va pup pe toate fara exceptie.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Neata!
Abia am asteptat sa vad ce-mi raspundeti...multumesc de primire si de incurajari! O sa incerc sa mai sun pe la inceputul lunii martie la Ani sa vad daca ma strecoara si pe mine pentru o monitorizare...macar sa incerc. Cred ca problema e ca nu ma calific inca la paciente fidele, dar am rabdare (sau mai bine-zis sunt incapatanata rau de tot!) si o sa ajung si eu la statutul asta!...O sa ajung sa ma dea afara pe usa si sa intru pe geam, ca prea mult mi-e draga dna. dr.

Danotino, ma bucur sa suntem "colege" la aceeasi dr....Eu te-am mai "vazut" cand scriai pe la Endometru, parca...nu? Multumesc frumos pentru nr. de telefon, o sa-l folosesc! Am inteles ca esti in perioada de asteptare a rezultatului, asa ca MULTA BAFTA si rabdare!

Micky, si pe tine te-am mai citit Cand ai lansat subiectul cu pacientele dnei dr. as fi vrut sa-ti scriu, dar eram in focuri cu laparo, aveam o stare....de numa'! Acum m-am linistit si fac planuri pentru lunile care vin...Stii cumva daca dna. dr. face IA doar cu stimulare? Sau accepta si pe ciclu natural?
Eu tare ma feresc de stimulari si mi-am promis ca nu fac niciuna...acum...sa vedem...
Va imbratisez pe toate si astept vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

adelamaria d-na dr. sigur ca accepta si pe CN, daca ovulezi. Eu am facut doua IA pe CN, apoi a zis sa incercam doua si cu stimulare cica sunt mai multe sanse. Acum sunt la a doua stimulare si in asteptare rezultat. Eu zic sa insisti cu programarile, orice se poate, nu astepta. Eu dupa laparo nu am stat sa vad daca se intampla natural, ca era pierdere de timp si dupa cum se vede nici cu IA nu a vrut sa apara bebele. Asa ca nu te lasa si fa tot ce iti sta in putinta sa iasa bebe. Te pup si multa bafta.

Micky

Mergi la inceput