Atitudine volubila=disponibila pt aventuri!

Atitudine volubila=disponibila pt aventuri! | Autor: Bfly

Link direct la acest mesaj

Intr-o zi un prieten imi povestea cum a cunoscut o tipa de curand si a placut-o din prima foarte mult. Cica era volubila, vorbareata, placuta, deschisa si cu simtul umorului! Dupa ce au vorbit un timp, tipa i-a declarat ca e maritata. El a fost foarte surprins de atitudinea ei volubila, avand in vedere ca era casatorita. Se pare ca el deja o vedea ca pe o potentiala iubita intrucat volubilitatea ei ii transmitea ca ar fi disponibila.
Eu sunt o fire deschisa, volubila, comunicativa si...o femeie casatorita! Ma intreb, in lumina celor povestite mai sus, oare de cate ori am dat eu impresia ca sunt disponibila? Este o regula ca volubilitatea in relatiile cu barbatii sa fie inteleasa drept disponibilitate? Toti barbatii pun egal intre cele doua?
Si daca da, ar trebui sa nu mai fiu eu insumi ca sa nu dau impresia de disponibilitate?

Fetelor, voua vi s-a intamplat sa fiti intelese gresit? Daca da, cum ati iesit din situatia respectiva?
De asemenea, i-as ruga pe barbatii de pe forum sa ma lumineze, sa ne spuna si parerea lor!


"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Mda, cam asa sunt barbatii. E mai bine sa precizezi in primele faze ceva legat de prieten/sot, da dup-aia constati cum fug ca potanichiile.

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

quote:
Originally posted by Clover

Mda, cam asa sunt barbatii. E mai bine sa precizezi in primele faze ceva legat de prieten/sot, da dup-aia constati cum fug ca potanichiile.

Keep the promises you make to yourself.





In primele discutii cu un barbat povestesc ceva despre sot si copii, iar daca acesta continua sa ramana acelasi in continuare , atunci inteleg ca isi doreste doar o relatie de amicitie sau colegialitate , si este OK , pana la proba contrarie. Cei care isi schimba atitudinea , sigur au sperat altceva de la mine ....si fug ca "potarnichile" . Oricum ii triez drastic pentru ca nu am incredere in barbati si nici nu cred cu tarie in prietenia dintre un barbat si o femeie. Iar eu am mare grija in ce mod vorbesc , ce spun , cum zambesc etc.... cel putin pana cunosc cat de cat personajul masculin din fata mea . Asta e ! Foarte greu imi castiga un barbat increderea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Eu unul nu as trage o concluzie de la prima vedere. Poate pentru ca am vazut multe la viata mea. Daca se rezuma la veselie, nu pot decat sa ma bucur ca am cu cine vorbi. Daca in veselie intra si gesturi, batai pe umar, soapte la ureche si luat de brat si nu ne cunoastem decat de o ora, poate ca imi pot pune intrebari.
Ar trebui insa sa-mi si placa, ca sa incerc vreun scenariu. Numai cu veselia...nu se face primavara.

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

mi sa intamplat destul de des, dar nu ma deranjeaza. eu spun destul de clar ca nu sunt disponibila, la prima ocazie.
cu toate astea de multe ori barbatii inca sperau. Si? doar nu ma sileste nimeni sa fac nimica. si imi face mare placere sa cunosc oameni noi, deci n-o sa ma uit numai in podea sau incetez sa ies in lume ca nu cumva sa se intample asta, nu?


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Consider ca e eronat sa interpreteze cineva drept avans faptu' ca imi arat toti dintii la el.
Si nici n-am nici o problema sa pun frina...asa volubila cum sint :)

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

sa stii ca si mie mi s-a intamplat de multe ori,tot din aceleasi motive.Si aici in Germania chiar mai mult decat in romania,doar pentru ca spun glume,rad,fac remarci uschite ,imi imbratisez prietenii,sunt deschisa...foarte latino,cum am fost caracterizata de curand.Si evident..disponibila
Si tot maritata,cu copil,fara intentii de flirtat sau mai rau.
Si de cand am si slabit 20 de kile mai ales..nu mai spun,am deja doua ofertePe de alta parte-ma amuza teribil si ma simt si oarecum flatata.Mai rau ar fi sa nu te admire nimeni,din an in pasti macar..

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

asa volubila, zambind mereu, razand facand glume, in limitele decentei pt ca sunt married and have one kido....ma simt si mai bine cand ii tai craca tipului,(care a inteles "gresit ca as fi disponibila) si uite o potarniche cazuta din pom)si ii spun in fata, ca poate sa viseze cat vrea ca numai cu visele o sa ramana , in sinea mea ma simt bine deoarece nu sunt o frumusete, ssi ma intreb ce dreacu vazuse la mine....


ah si barbatii vad ce vor...chiar daca ii arunci o privire in ura, sau cu semnul intrebarii in pulpile sau intrebatori la "despre ce vorbeste asta ca parca e de pe luna?" el poa sa creada dumnezeule ce ochi fermecatori si buze senzuale are ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

quote:
Originally posted by Annie80

asa volubila, zambind mereu, razand facand glume, in limitele decentei pt ca sunt married and have one kido....ma simt si mai bine cand ii tai craca tipului,(care a inteles "gresit ca as fi disponibila) si uite o potarniche cazuta din pom)si ii spun in fata, ca poate sa viseze cat vrea ca numai cu visele o sa ramana , in sinea mea ma simt bine deoarece nu sunt o frumusete, ssi ma intreb ce dreacu vazuse la mine....


ah si barbatii vad ce vor...chiar daca ii arunci o privire in ura, sau cu semnul intrebarii in pulpile sau intrebatori la "despre ce vorbeste asta ca parca e de pe luna?" el poa sa creada dumnezeule ce ochi fermecatori si buze senzuale are ?


E adevarat ca pot fi orbiti de frumusetea fizica asa cum o vad ei. Dar ca sa fii atragatoare pentru un barbat, nu trebuie sa fii "miss", depinde ce gusturi are el. Chiar am citit o povestioara a unei adolescente care a slabit 20 de kile ca sa intre in gratiile baiatului pe care il placea. Pana la urma respectivul avea prea multe pretentii, gen: blonda, cu ochi albastri si silueta de balerina, iar ea nu era nici pe departe blonda si cu ochi albastri. A inceput sa-i placa de altul care i-a zis ca e prea slaba! Ha ha!
Morala: sunt situatii cand nici nu stii la ce sa te astepti de la barbati!
Asa si cu volubilitatea asta inteleasa gresit. Si daca iti face avansuri, cum refuzi in asa fel incat sa nu cazi de fraiera? Ca sunt smecheri si nu spun pe fata ce vor! Fac aluzii pe care daca le iei de bune si zici: "Nu ma intereseaza o aventura cu tine!" sau "Sunt maritata!", primesti un raspuns de genul: nici n-am vreo intentie.


"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Asa si cu volubilitatea asta inteleasa gresit. Si daca iti face avansuri, cum refuzi in asa fel incat sa nu cazi de fraiera? Ca sunt smecheri si nu spun pe fata ce vor! Fac aluzii pe care daca le iei de bune si zici: "Nu ma intereseaza o aventura cu tine!" sau "Sunt maritata!", primesti un raspuns de genul: nici n-am vreo intentie.


pai la un moment dat o sa iasa din faza asta de "prea subtili" si o sa isi manifeste intentiile mai clar, daca vad oamenii ca nu pricepi, nu?

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Da , si mie mi s-a intamplat.
Sunt o fire foarte deschisa , vorbesc cu aceeasi naturalete si despre sex , si despre masini si despre carti. Sunt mereu zambitoare.
Cand vorbesc cu baietii incerc sa las din feminitatea care atraage si sa fiu mai mult o amica de-a lor , ca sa nu am neplaceri.
Asta pana intr-o zi cand un prieten de-al unui coleg de faculta imi spune ca eu cam frang inimi la facultate. Mda , l-am intrebat de ce ca eu tot timpul incerc sa fiu mai baietoasa , nu sa ma inrosesc la fiecare cuvant si la fiecare atingere si-mi spune "Ei vezi , fix de aia".

Eu oricum cu zambetul pe buze raman mereu Si nu consider ca cineva imi face avansuri pana nu imi spune in fata sau pana numi da una peste cap cineva sa-mi spuna "alooo , e indragostit de tine !!"
Nu de alta , dar nu-mi place sa consider orice privire drept un firt, ca vezi Doamne sunt Alba ca zapada si nu poate spune nimeni nimic langa mine.

Mergi la inceput