Atitudine volubila=disponibila pt aventuri!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

quote:
Originally posted by XIO

Da , si mie mi s-a intamplat.
Sunt o fire foarte deschisa , vorbesc cu aceeasi naturalete si despre sex , si despre masini si despre carti. Sunt mereu zambitoare.
Cand vorbesc cu baietii incerc sa las din feminitatea care atraage si sa fiu mai mult o amica de-a lor , ca sa nu am neplaceri.
Asta pana intr-o zi cand un prieten de-al unui coleg de faculta imi spune ca eu cam frang inimi la facultate. Mda , l-am intrebat de ce ca eu tot timpul incerc sa fiu mai baietoasa , nu sa ma inrosesc la fiecare cuvant si la fiecare atingere si-mi spune "Ei vezi , fix de aia".

Eu oricum cu zambetul pe buze raman mereu Si nu consider ca cineva imi face avansuri pana nu imi spune in fata sau pana numi da una peste cap cineva sa-mi spuna "alooo , e indragostit de tine !!"
Nu de alta , dar nu-mi place sa consider orice privire drept un firt, ca vezi Doamne sunt Alba ca zapada si nu poate spune nimeni nimic langa mine.


Si cand deja e indragostit de tine, nu devine mai complicata situatia?


"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

NU , pt. ca se stie ca am prieten. Cine vrea sa incerce incearca , sunt diplomata si de treaba

TIpul care imi repara compul a venit prin vara la mine pt. a doua oara , am vorbit cateva ore pana l-a reparat , l-a cunoscut pe prietenul meu si dupa ce am tot. vb pe mess mi-a spus ca e indragostit de mine (subtil) si eu la fel de subtil ca am prieten. ba chiar am mers pana la el sa iau ceva si ne-am uitat la un film , dar pt. ca a inteles ca sunt "luata" si ei stiam ca e om normal , ok , evident ca nu s-a intamplat absolut nimic , nici macar pomeneala de indragostit sau de placut. Am vazut unf ilm , am facut schimb de ceva , mi-a explicat cateva chestii si gata .


Pe mine ma enerveaza la culme pers. care atunci cand afla ca cineva e indragostit de ele dau intr-o retragere aroganta si nu mai vb cu pers. respectiva.
Niciodata nu am facut asa ceva si am ramas in relatii bune cu toti.
Diplomatia si bunul simt (al ambelor parti).
Majoritatea cand afla ca au trecut atatia ani si nu mi-am inselat iubitul nici macar o data deja o lasa balta , incep gandurile "negre" la aresa prietenului , apropouri subtile , dar nimic mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Eu de cand m-am maritat am scapat de surprize. Cand vorbesc (mult) si ma mai si hlizesc, gesticulez, asa ca sa fii orb sa nu-mi vezi verigheta.

Eu nu prea pricep chestia asta la barbati. Eu daca un tip e vesel, comunicativ si zambaret nu ajung la concluzia ca omul e plecat la agatat - mai ales daca suntem la serviciu in pauza de masa.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

quote:
Originally posted by Cricor

Eu de cand m-am maritat am scapat de surprize. Cand vorbesc (mult) si ma mai si hlizesc, gesticulez, asa ca sa fii orb sa nu-mi vezi verigheta.

Eu nu prea pricep chestia asta la barbati. Eu daca un tip e vesel, comunicativ si zambaret nu ajung la concluzia ca omul e plecat la agatat - mai ales daca suntem la serviciu in pauza de masa.

Corina


Asta incerc si eu sa inteleg Corina.


"Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma."

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Cred ca e vorba si de altceva: barbatii prefera femeile volubile, prietenoase, vesele, placute.
Nu apuca sa se uite neaparat dupa verigheta sau poate unii nici nu vor sa se uite. Ci merg pe ideea merge ... bine, nu merge ... macar am incercat.
Depinde foarte tare mai departe nivelul respectivului barbat, educatia, statutul; unii o fac mai finut - printr-un flirt abia perceput; altii mai direct.

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Originally posted by Cricor

Eu de cand m-am maritat am scapat de surprize. Cand vorbesc (mult) si ma mai si hlizesc, gesticulez, asa ca sa fii orb sa nu-mi vezi verigheta.

Corina




cand vad ca tipul chiar nu pricepe ca nu ma intereseaza persoana lui, incepe sa ma manca nasul, ma "scarpin" cu stanga ca poate poate o vedea ca sunt maritata si nu ma intereasa ca persoana , asta cand face aluzii si apropo de scarpinat la nas, inseamna si ca: nu ma intereaza ce vorbesti tu acolo"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Cu tot respectul, o sa fiti uimite cate femei maritate sau cu partener stabil, cu sau fara verighete pe mana, sunt disponibile pentru una mica. Am relatat aici, mai demult, cazul unui prieten, a carui viata devenise foarte grea in urma unor deceptii sentimentale si care invita "la o cafea" orice femeie ii placea. Trei sferturi din ele au mers la cafea si jumatate i-au ajuns in pat, o data sau de mai multe ori. Nu l-a tinut prea mult, nu era genul, dar am ramas socati amandoi, la acea vreme. Si nici macar nu a luat vreo poseta in cap.
Poate nu va suna bine, dar orice semn din partea unei femei poate fi un semnal usor de interpretat. Desi eu nu gandesc chiar asa, recunosc ca uneori raman surprins. Si nu sunt tocmai tinerel...


poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Si ca sa pun paie pe foc si acest topic cu si despre dsiponibilitatea femeii este acerb discutata de... femei. De unde si interesul crescut cu si despre relatii mai mult sau mai putin directe cu barbati.
Opinia mea (masculina) ramane aceeasi si anume femeile transmit voluntar sau uneori involuntar , constient sau reflex semnale catre mediul extern (catre barbati). So... go on!

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna spune:

Fericita fiind sa gasesc un astfel de subiect, citeam cu avant ca in final sa va spun pe scurt ceea ce ma framanta si sa va cer sfatul. Pana cand am citit ultimele doua postari masculine care mi-au taiat tot elanul...offff si eu credeam ca o sa reusesc sa ma luminez....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eiii si tu acum... intreaba daca doresti un raspuns. Garantii nu exista dar daca nu vei intreba de unde sa vina un raspuns? Acum nu te lua dupa noi (barbatii) mai glumim si noi fiind minoritari, Ok?
Hai curaj!

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Decembrie 2006

Mergi la inceput