Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici-6

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Andra draga, ce ma bucur! pentru dintisor Adrian!
Si profit de ocazie sa iti mai dau si un mare ca tare esti scump!
Si Ioan cred ca se pregateste de marele eveniment (incisivul stang inferior) dar Gabriel dragul de el inca nu da semne ca vrea sa ii urmeze in aceasta directie!
Din pacate noi nu mai putem sa concuram la mana frumoaselor esentze intrucat s-a stricat aparatul de fotografiat!
Dar, asta e, Adrian, David, Matei, Dragos aveti sustinerea noastra in cucerirea mandrelor de aici!


Edit: Synagis este un preparat cu anticorpi (vaccin) impotriva virusului sincitial respirator care se administreaza in perioadele de toamna-iarna la bebelusii sub 1 an care fac parte din categoria cu risc crescut de a face bronsiolita din cauza lui ( prematuri, boli congenitale, afectiuni cardiace severe)
In strainatate este gratis la bebelusii cu risc, la noi , inca nu!


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

try felicitari pentru iepuras. Ce vizibila e dragostea puilor tai.

Noi am trecut iar prin emotii cu uroculturi neconcludente timp de 2 saptamani. Pana la urma a recoltat ca lumea si a iesit negativ. Am scapat si luna asta.
La David nu se anunta nici un dintisor. Mai asteptam.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Va salut si pup pe toti !!. Ce mai faceti esente ??? Ce mai face Maria ?? Ce mai faceti ANA_MARIA , MADALINA dar ai vostrii minunati baieti ????? Noi suntem bine , Dragos la fel , mai avem nitel si facem 3 ani , ne-am gindit sa mergem la gradi in toamna...este sanatos si obraznic. Va citesc mereu insa nu mai am timp de scris....sa aveti grija de puiutii vostri cei care sunt bolnaviori sa se faca bine si sa cresteti mari si frumosi !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Dar PAPADIE cu frumoasele esente ?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

LIDIA, suntem bine, multumim de intrebari! citesc in fiecare zi ce se mai intampla pe aici (si din fericire, in mare sunt toate bune), dar nu mai scriu, ca nu prea ne mai incadram...
serban e inalt, vorbeste perfect si stie de toate (nu-i tace gura o secunda... nici noaptea in somn. toti se uita neincrezatori cand afla ca are doar 3 ani... educatoarea ne tot spune ca, atunci cand va fi la grupa mare, ii va intrece pe toti in istetime!
cat despre obraznicieee... ei, aici sigur nu ne intrece nimeni! a aflat exact ce ne enerveaza si ne scoate din minti, asa ca avem portii zilnice de peri albi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Paste Fericit mamicilor, puiutilor si familiilor voastre. Sa aveti parte numai de bine si sa va tihneasca sarbatorile asa cum trebuie.

Pup toate esentele mici si mari si nu numai. Mi-e dor de Mariuca de care nu mai stiu mare lucru.

Noi avem dureri de dinti, si ne tratam cu o solutie homeopata (mi-a recomandat-o o prietena si mamica de pe forum) si tare mult ne mai ajuta. Caci si asta era un motiv pt. care se trezea mititelul des.
A pus puiutu' meu ceva pe el de cand am inceput diversificarea. A facut pernute peste tot.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Ptiu, ce bate vantul pe aici... Unde ati disparut mamici si gagalici?
try, cum stati cu durerile de dintisori ? Inca mai doare?

sheannamp, multumesc pentru lamuriri cu privire la vaccin

Flori de cires, acum ca a dat primavara si ciresii sunt infloriti tu ai disparut? Cum este Marie? Cum s-a adaptat in sanul familiei ei? Asteptam vesti cu nerabdare despre voi

Pupam toate esentele tari si mamicile lor si asteptam sa scrieti mai des pe aici


_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Le rezolvam cu Camilia, asa se numeste tratamentu' asta homeopat. Cand are cate o crizuta, ii dau o fiola de 1 ml si-l calmeaza. Dar ni s-a intors iar raceala sau o fi alta ca se manifesta altfel. Ma doar e si pe mine usor in gat fara sa am alte simptome, de fapt e mai mult un discomfort in partea de sus a gatului, spre calea de comunicare cu nasul. Sotul vad ca si el are, alex insa n-are nimic. Dar adrian e cu mucisori si nas infundat (dar numai noaptea sau cand doarme, ziua nu-i curge nasul). Si vad ca din noaptea asta iar a inceput sa tuseasca. Cred ca aman inca o data vaccinurile daca nu-i trece pana luni.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Try- ca sa dorma bine Adrian noaptea dc care nasucul infundat- exista d ela Benilyn- un device mic( vreeo 6-7 cad) de pus in rpiza, unde se baga un pad mentolat(is cutii separate cu 5 cost avreo 5.99)-potzi pune cam 1 sapt l avarsta asta, eu deja lui fii-me ai ipun de 2 sapt, dar ea acum de 3 ziel e pe puffe ropt mucus, sper as scapam de asta, tzine cam 8h, face minuni, si de pus in nas e f. bun- Hydrasec- picaturi cu apa de mare, (ii pun dimi is seara si mucii au devenit apa)le gasesti la superstore si shoppers pe ambele, is super bune, nu au efecte secundare.Sanatate tuturor esentzelor!
Mai stie cineva ceva de MARIA?
PUPICEI!


Denisa 27+ w si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Merci de pontul cu Benylin-ul. De apa de mare stiu, eu ii pun solutie salina, nu stiu cum se numeste, dar tot aia e. I-am pus aseara si a respirat mai bine azi noapte. Cand se trezea pt papa nu mai avea nasul infundat cat sa nu poata suge.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi

Mergi la inceput