FIV 103

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Madalina . Ebine totusi ca mai ai ceva congelat. Tin pumnii sa fie bine.
Cris sa stii ca motivele nereusitelor pot fi necunoscute de catre medici sau poate nedescoperite de ei. Sunt atat de multi factori care influenteaza tot procesul, iar cel suprem este DD. Asa cum zicea si SHeri deja dupa ET , mai tine f putin de noi sau de dr, totul depinde de DD. Ti-o spune cineva cre a trecut de 4 ori prin chestia asta cu acelasi rezultat. F importanta este insa starea de spirit.Iar chestia cu macca fiecare face cum crede de cuviinta . Tu crezi ca Sheri sau Lachi au luat cu acordul dr macca si progesteron si alte chestii. Fiecare hataraste in dreptul sau, fetele ,doar spun ce au facut ele.
Moniland vad ca te apropii de punctie.
Moana sa fie intr-un ceas bun inceputul, sper ca ai trcut cu bine examenul astazi.
Sheri asteptam vesti.
Pussi ai intrat in linie dreapta, te rog nu te gandi decat ca vei reusi de data asta si nu la altceva.Am spus si mai devreme e f important moralul.
Va pup cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Merci, Moni. Stau in dubiu, nu stiu cate zile de concediu sa-mi iau. Ma cam streseza serviciul in ultima perioada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cris, eu cred ca la mine nu au fost embrionii de calitate. Unul de 2 celule si unul de 4. Si daca Madalina nu a reusit cu 8 si 10 eu ce sa mai zic. Poate de data asta va fi mai bine.
vigi, e suficient unul sa se prinda din prima si atunci nu te mai gandesti la congelat. E drept ca daca mai ai cativa pusi la rece e mult mai bine, psihic.
cristinici asa e, saptamana ce urmeaza voi face punctia si ET probabil undeva in we.
Sheri, sper ca esti bine si posesoare a unor ovocite fecundate .
Mirela, daca te gandesti sa-ti iei concediu intre punctie si ET nu mai mult de 3 zile. Daca vrei concediu dupa ET maxim 2 saptamani si minim 2 zile. Dar poate nimeresti un we si mai salvezi din concediu.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Monilandti-am scris un PM. Poate te ajuta!
Sherine ingrijorezi...Da un semn de viata ca nu indraznii sa te sun pe mobil ca paote erati in plin proces de prestari la Giuli...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by dana p.

Zouzou, multumesc de incurajari. Tu ce faceai la ora aia, n-aveai somn? Eu m-am trezit azi la 7,30 sa-mi fac injectia si pic de somn.

eu inca nu m-am apucat sa dorm...faza e ca sotul are un orar f ciudat deloc stabil...si cind lucra de noapte nu pot dormi fara el..astept sa vina acasa si numai asa pot dormi...de aia eram eu treaza la ora aia..de obicei sint ca un liliac batrin care bantuie pe forum la ore tirzii in noapte

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by cris86

Fetelor eu sunt in ceata,am vorbit ieri cu Doctora si nu ma lasa sa iau Maca,

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

de ce????intreab-o motivul cris,ca ma intereseaza si pe mine..mai ales ca aici la orice medic sa intreb de maca habar n-are....ma las pe mainile voastre..deci nu uita sa intrebi motivul...

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by madalina28

Fetelor am facut astazi B-hcg valoare 0.00,am intrerupt tratamentul si voi incerca cu embrionii congeleti dar nu acum ci peste vreo 3-4 luni.Curios este ca doar ieri am plans si m-am jelit astazi imi ardea chiar de glume si sotul meu s-a mirat,eu sunt o fire mai sensibila.
Va multumesc din suflet ca ati fost alaturi de mine.
Le tin pumnii celor care sunt in focuri.

MADALINA

Madalinaimi pare nespus de rau pt esec...dar ai pierdut doar o batalie...ai sa cistigi razboiul cind te vei hotari sa faci Et cu embrionasii congelati...iti doresc din suflet succes

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Kitta nu mai intreba de Scheri ca am observat ca nu scrie in we.; cred ca nici n-are net acasa; ...si la serviciu cine stie cand vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by pussi

zouzoucand incepi???


PUSSI

Pussidaca imi vine cm exact la 28 de zile,imi cade et-ul exact de inviere..deci n-o sa fie nimeni pe acolo ca sa mi-l faca...daca intirzie, am sa fac et-ul la 2 zile sau in saptamina dupa pasti...si daca totusi nu se poate mai astept si il voi face in mai
capul sus ca de data asta va fi bine...incearca sa nu ai emotii,gindeste-te pozitiv si totul va fi bine
Moniiti doresc ca de data aceasta,sa stai vara pe veranda,si sa-i citesti la bebe din burtic o multime de povesti
Sherysper ca totul e ok,asteptam vesti frumoase...pup toate fetele


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

zouzounaki,pai zice ca nu ma ajuta cu nimic la endometru si ca tot hormoni sunt chiar daca sunt naturali.Problema e ca noi oricum si dupa stimulare o luna sau chiar doua o sa avem o ovulatie multipla si cred ca daca mai iau si maca o sa ma dereglez si mai rau.Nu stiu ce sa zic poate ca bat campi dar o sa intreb vineri cand ma duc la eco.si-ti spun.

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput