Hazband inconstient?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adita9 spune:

Noe ar trebui sa te bucuri macar ca e vegetarian!
Al meu e exclusiv carnivor - singurele legume acceptate sunt cartofii - eventual prajiti.
Are un meniu f limitat pe care accepta sa il manance; si nu am reusit sa il conving ca nu este sanatos asa regim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

mergeti la medic/nutritionist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Noe, si eu zic ca e bine ca e vegetarian.Cu exceptia ciocolatei, e f. bine.Si 90 de kile la 1,85 e f.b, al meu are 80 la 1,83 si ar manca( daca ar fi dupa el) numai ciocolata, baclavale si carnatzi.Eu gatesc in general numai carne alba si legume, fara dulciuri, si tot nu s-a ingrasat( el nu, eu da)

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

fetele, va multumesc mult pentru raspunsuri!promit sa revin si eu cu raspunsuri, numai sa ma lase Bia, ca acum e in activitate maxima

pup!

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Poate vrea sa fie si el tratat ca si Bia
Si cred ca cel mai simplu ar fi sa-i faci mancare cam pt 2 zile (zilnic cu bebe nu-i usor), iar cand n-ai timp comanzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

si eu la fel...dar asa ma simt eu bine, nu-l poti forta sa manance, daca el nu simte nevoia
vad ca ai primit destule idei, una ar fi si cu sucul de lamaie proaspat stors, intareste si sis imunitar, creste si pofta de mancare

ah si dak spui ca e mai rau ca un bb incearca un biberon cu lapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Noe, eu cred ca e asta e modul prin care (inconstient) cere si el atentie si rasfat dupa o zi grea in afara casei. Cu siguranta nu isi da seama, si cu siguranta tu esti destul de obosita si solicitata cu bebe, dar poate gasesti putina energie sa il rasfeti si altfel( baie, masaj, etc) de cateva ori.

De cicocolata e probabil dependent, dar daca ar manca inainte nu ar mai infuleca atata deodata si s-ar pierde si dependenta in timp. Sunt in oras multe firme de catering, isi poate comanda de acolo la birou ( sau ii poti comanda tu la telefon sa ii aduca sub nas :) ) sau poate are in drum un Snack Attack, unde iarasi au mancare buncica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

De cat timp e vegetarian?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

am revenit:

cristiama, in primul rand, succes la bebe, sa vina cat de repede va doriti voi!soacra-mea gateste bine, dar taaare greu, la fel si el, cam boleste dupa ce mancam la ea, noroc ca asta nu se intampla prea des....Cat despre greutate, el nu slabeste, cred ca e vorba de efectul acela care se mai intampla cand tii o cura mai drastica: organismul isi face rezerve si ba te mai si ingrasi, in loc sa slabesti.

teo, oscilo am luat amandoi la un moment dat dar pe urma a citit nu stiu unde ca se face din ficat de gasca (habar n-am !) si n a mai vrutCafea cu cofeina e exclus, am incercat si nu ii place deloc, dar ideea cu Milka Diet nu e rea (nici pt mine). Sport facea mai demult, acum nici miscare nu face, numai munca, munca, munca...(cu capu'...)

Cristina, nu mai fumeaza de vreun an jumatate, din fericire...Cat despre analize, sper sa reusesc sa il conving sa le facem cand implineste Bia un an, atunci vrem sa i le facem ei sa vedem ce si cum, si poate il pacalesc sa ne facem toti. Asta ma ingrijoareaza si pe mine, pe termen lung....De vorbit cu el, am vorbit si inca vorbesc pe tema asta, insa nu vreau sa o dau in cicaleala; mai ales, ca a inceput sa ma enerveze situatia..iar eu mi-s ardeleanca greeeu de enervat!!

Lia, macat tu iei vitamine si faci sport, tot e ceva! el a luat vitamine cat am luat si eu, dar acum, cand nu mai iau (imi faceau o pofta de mancare teribila si eu incerc sa scap de cateva kile), nu mai prea vrea nici el...De raceli, ziceam ca din cauza stilului asta de viata, probabil ca are sistemul imunitar slabit, adica nu mi se pare normal sa fie atat de sensibil, la orice briza sau temperatura mai scazuta.....

Elise, asa era si el inainte (inainte chiar sa ne cunoastem) cu carnea, dar acum, macar daca fructe si legume ar manca mai bine si mai diversificat (ii fac si lui diversificare, ca tot ma i-o fac Biei )

ioana, am incercat si vitamina a ramas fix acolo unde am lasat-o. Ca a uitat. Si cu forta nu cred ca pot!!!

Brazuca, sarcina usoara si bebe mumos si mancacios!!oof, sotul tau chiar ca are putine kile (cam atatea vreau eu ). Buna ideea asta cu cromul, o sa ma interesez sa vad daca e cazul, insa cred ca numai dupa analize...

adita, ma bucur si nu prea. Uneori imi e tare greu sa mai gatesc ceva nou...

meg, nu prea vrea sa auda de medici, de niciun fel...

Victoria, pe mine ma ingrijoreaza si pe termen lung cum o sa ii fie. Ca bine nu are cum cu un aport caloric asa de mic si "nediversificat"....Kilogramele alea vad ca le tine bine, aproape la fel de bine ca mine

louisea, chiar si cand fac mancare, daca nu ii zic de zece ori ca este mancare sau nu ii duc farfuria sub nas, uita...Si nu il pot astepta tot timpul cu masa pusa, mai ales ca nu are program fix...De comandat, mai comandam, de-asta dadeam exemplul cu pizza, de-asta ar manca nelimitat...

Annie, cu laptele s-ar putea sa am o sansa, ca e lacto-vegetarian, dar probabil ar trebui sa ii tin eu biberonul

Mihaela, daca e asa....zau ca trec pe energizante...Intr-adevar munceste f mult, e manager si e tot timpul solicitat, nici acasa nu se opreste...Eu incerc sa il rasfat cand pot si am timp, si de gatit imi place la nebunie, si dulciuri sanatoase, orice..Doar ca, in zilele in care nu fac asta, ...pauza si la el...Iar cu ciocolata, citisem undeva ca ar putea semnala o lipsa de magneziu?nu mai retin...eu din timpul sarcinii, nu mai pot manca mai mult de 1-2 patratele...din pacateCat despre firme de catering, el DETINE culinar.ro unde ii gasesti pe majoritatea catererilor, dar ce folos...

XIO, (lacto)-vegetarian e de aproape 2 ani, inainte a fost "raw-vegan" jumatate de an, adica manca numai legume si fructe, sau "mancare fara foc" cum i se mai spune...

multumesc inca o data pentru raspunsuri






Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Noe, sotul tau e obsedat de munca. Probabil de asta uita sa manance sau neglijeaza mancarea.

salutari de la noi pentru el si pentru tine. ii recomand site-ul www.culinar.ro - am vazut niste retete acolo :)))





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Mergi la inceput