vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anelis4u spune:

Didadi,probabil ca oricat ti-am spune noi sa il lasi tu nu o vei face,ca vorba lui Elise:cand iubesti un rahat iti pare fat-frumos...
Buuuunnnnn,atunci sa o luam pe partea cealalta:esti sigura ca pe el il doresti ?Daca nu se poate si nu se poate sa renunti la acest amor"ghebos"(vorba cuiva),macar incearca sa schimbi cateceva:spui ca ai servici,foarte bine,in drum spre casa opreste-te la un salon de cosmetica,ingrijeste-te,mergi si cumpara-ti ceva frumos....apoi du-te si plimba-te putin prin parc sau fa o vizita la ai tai...in asa fel incat sa nu mai fi mereu acasa cand apare "domnul".In asa fel va observa schimbarile tale....E gelos?foarte bine dar daca el "emite"pretentii sa iti vada telefonul fa si tu la fel..Incearca sa fi un pic misterioasa,barbatii prefera femeile sigure pe ele nu pe cele care stau toata ziua si se lamenteaza..Incearca sa te schimbi tu intai,sa iti propui sa il "recuceresti"si vei vedea ca "schimbarea"iti va fi totala,vei gandi altfel si sa nu fi surprinsa daca dupa ce vei reusi asta vei constata ca nu el e cel pe care il vrei defapt..
Esti o fata cu capul pe umeri si nu ai de ce sa te gandesti la moarte..
Cineva a pomenit de prietena mea,Cristina_26,ea e cu adevarat un exemplu de cat de tare te poate lovi viata:a fost casatorita,a emigrat,a avut puterea sa se rupa dintr-o casnicie"toxica",a cunoscut un om minunat,a nascut un baietel superb care din pacate sa stins la varsta de 8 luni iar acum e insarcinata iar si asteapta o fetita...Sa te gandesti mereu ca esti sanatoasa,independenta,cu niste parinti care ti-ar da probabil si luna dupa cer ca sa-ti fie bine,ai toate motivele sa traiesti..Ce crezi ca rezolvi cu moartea?Vei deveni doar trecut si vei pierde toate bucuriile viitoare pe care viata ti le rezerva:sa devi mama si sa vezi surasul sufletelului tau..
Asa ca fruntea sus si daca vrei schimbari incepe cu imaginea ta,te vei simti mult mai bine ...


Mircea(02.07.2002) si Anne

POZE
POVESTEA NOASTRA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Didadi, ce mai faci?
Da-ne un semn!
Sper ca esto OK!!!!
uite suntem alaturi de tine, sigur vor veni si zile mai bune!

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Daca ai sti tu acum cat de frustrata vei fi peste ceva vreme, cand se va sparge buba si iti vei reveni... O sa-ti dai palme singura cand o sa-ti amintesti ca te-ai lasat atat de mult la el... Din pacate, omul are in el un mare potential de a fi incorect si profitor, chiar daca nu realizeaza de multe ori. Si eu am zacut asa dupa cineva, si acum l-as manca efectiv, i-as sparge mutra daca l-as vedea. De el iti va fi sila cand te vei trezi la realitate, si inimioara ta iti va spune protestand ca meritai si sa fii iubita, si sa fii respectata si sa fii tratata in mod corect ci sinceritate. Dar te vei invinui pe tine, caci tu gresesti acum fata de tine, ca nu ai tarie de caracter, sa pui punct unei relatii care nu doar ca s-a incheiat, dar s-a transformat in ceva rau, care scoate din amandoi doar lucruri negative, la tine slabiciune, depresie, ganduri pe care cineva de varsta ta nu trenuie sa le aiba niciodata, iar la el, lipsa de sinceritate, intoleranta, etc.
Dumnezeu nu te-a aruncat pe tine asa aiurea pe pamant, zicand: na, fii si tu un amarat de om de care sa-si bata joc unul sau altul, ci te-a trimis cu un scop frumos, cu promisiuni de fericire; si timpul pe care il pierzi acum, e atat de valoros... Of, cate lucruri bune as fi facut eu, in cei 5 ani de zile cat m-am ocupat sa iubesc un rahat si sa-l apar de muste in fiecare secunda...O sa ajungi sa gandesti ca mine! Sfatul meu este sa nu lasi sa se termine chestia asta aratandu-te pe tine ca pe o victima sedusa, abandonata si neconsolata, rupe raul din radacina si va vedea si Dl. Buze fierbinti dupa care jelesti acum, ca el e singurul care a pierdut cu adevarat. La varsta ta ai toata viata inainte, dar el e deja nerealizat, si si-a cam irosit o parte din tinerete. Fruntea sus, draga mea, meriti toata fericirea din lume, si noi suntem aici ca sa te sprijinim!

Mary si Anna Maria- 08.04.2006
http://new.photos.yahoo.com/marilenavladoianu/
Poze cu Anna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

quote:
Originally posted by Marilena12

Daca ai sti tu acum cat de frustrata vei fi peste ceva vreme, cand se va sparge buba si iti vei reveni... O sa-ti dai palme singura cand o sa-ti amintesti ca te-ai lasat atat de mult la el... Mary si Anna Maria- 08.04.2006
http://new.photos.yahoo.com/marilenavladoianu/
Poze cu Anna



Corect...si adaug:injuraturi si suturi...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Am ajuns la servici si am citit toate mesajele de la voi.Nu am crezut ca sunt atatea persoane caruia ii pasa de mine.Va multumesc si va imbratisez pe toti si pe toate ca sunteti langa sufletul meu sfasiat si calcat in picioare.Sa va spun ce s-a intamplat zilele astea.Sambata am avut iar o discutie mai dura cu el,in care i-am spus:Asta sunt.si daca nu-ti convine asta e situatia.Am luptat prea mult ptr tine.I-am dat de inteles,ca poate sa plece,ca nu-l mai tin.deodata situatia s-a schimbat.A schimbat tonul,a inceput sa glumeasca sa rada cu mine, sa ma ia in brate si sa ma pupe.Mi-a inchis gura si nu am mai putut sa zic nimic.Stiu ca omul asta nu valoreaza nici doi bani.Se joaca cu mine si cu viata mea.Cu voi alaturi de mine, sper sa depasesc starile depresive pe care le am.Deja ma simt mai bine dupa ce am citit atatea sfaturi de la niste oameni pe care nu-i cunosc si nu ma cunoaste,dar care au suflet.Va multumesc ca sunteti langa mine si ca ma sprijiniti.Va tin la curent!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Hai ca pari ceva mai optimista si asta e bine, e un pas inainte!!!
O sa vezi ca intr-o buna zi vei vrea si altceva de la viata: pe cineva care sa te iubesca si sa te respecte cu adevarat!
Spe ca ziua aia sa nu se lase mult asteptata!

quote:
Originally posted by didadi

Am ajuns la servici si am citit toate mesajele de la voi.Nu am crezut ca sunt atatea persoane caruia ii pasa de mine.Va multumesc si va imbratisez pe toti si pe toate ca sunteti langa sufletul meu sfasiat si calcat in picioare.Sa va spun ce s-a intamplat zilele astea.Sambata am avut iar o discutie mai dura cu el,in care i-am spus:Asta sunt.si daca nu-ti convine asta e situatia.Am luptat prea mult ptr tine.I-am dat de inteles,ca poate sa plece,ca nu-l mai tin.deodata situatia s-a schimbat.A schimbat tonul,a inceput sa glumeasca sa rada cu mine, sa ma ia in brate si sa ma pupe.Mi-a inchis gura si nu am mai putut sa zic nimic.Stiu ca omul asta nu valoreaza nici doi bani.Se joaca cu mine si cu viata mea.Cu voi alaturi de mine, sper sa depasesc starile depresive pe care le am.Deja ma simt mai bine dupa ce am citit atatea sfaturi de la niste oameni pe care nu-i cunosc si nu ma cunoaste,dar care au suflet.Va multumesc ca sunteti langa mine si ca ma sprijiniti.Va tin la curent!!



mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Didadi, cum te simti acum? Crezi ca poti sa spui cu tarie ...o voi lua de la capat, gata cu plansul?
E cea mai buna solutie si fiecare dintre cei care ti-au raspuns sa stii ca au facut-o din suflet...pentru cine vrei sa mori???????????


Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Chiar asa e...Nu am pentru cine.Nu ma mai gandesc la moarte,vreau sa traiesc.Sunt tanara si am de facut multe.azi ma simt mai bine!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

ei,bravo...asta e atitudinea pe care tb sa o ai...
vei mai avea caderi,ca de asta suntem oameni insa sa nu uiti ca nu esti singura....mai suntem si noi pe-aici

multi

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

bravo,asa te vrem.....dar ai grija,schimbandu-ti tu atitudinea,s-ar putea sa o faca si el,insa tu trebuie sa fi mai tare decat el si sa nu cedezi,sa in tri iar in jocul lui murdar!BAFTA!asteptam vesti....BUNE!

mihaela

Mergi la inceput